Kaynaştırırken Gözyaşlarında Öğeler Nasıl Döndürülür?

Kaynaştırma, “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”da düşmanlarınızla savaşmanız için size güçlü yeni silahlar sağlayabilen gelişmiş bir yetenektir. Bu, gücü ve etkinliği iki katına çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Link, Ultrahand yeteneğini kullanarak bu öğeleri de döndürebilir. Ancak ikisini aynı anda yapmak bazı oyuncular için kafa karıştırıcı olabilir. Bu makalede, kaynaştırırken öğeleri nasıl döndüreceğinizi öğreneceksiniz. […]

Kaynaştırırken Gözyaşlarında Öğeler Nasıl Döndürülür?

Kaynaştırma, “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”da düşmanlarınızla savaşmanız için size güçlü yeni silahlar sağlayabilen gelişmiş bir yetenektir. Bu, gücü ve etkinliği iki katına çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Link, Ultrahand yeteneğini kullanarak bu öğeleri de döndürebilir. Ancak ikisini aynı anda yapmak bazı oyuncular için kafa karıştırıcı olabilir.

Bu makalede, kaynaştırırken öğeleri nasıl döndüreceğinizi öğreneceksiniz.

Kaynaştırma Sırasında Öğeler Nasıl Döndürülür?

Kaynaştırma gücü, oyuncuya yeni ve geliştirilmiş öğeler için sınırsız seçenekler sunar. Buna yiyecek, mineraller, silahlar ve aletler dahildir. Ancak Link, nesneleri döndürmeden ve aynı anda kaynaştırmadan önce Ultrahand yeteneğine de ihtiyaç duyacaktır.

Bir öğeyi kaynaştırırken şu şekilde döndürebilirsiniz:

 1. Bir nesneye doğru yürüyün ve “L”yi basılı tutarak ve ardından “Yakala” seçeneğini seçerek onu yakalayın.
 2. Öğe havadayken, “R” tuşunu basılı tutun ve ardından D-pad’e basın. Bu, öğeyi döndürmenizi sağlar.
 3. “L”yi tekrar basılı tutun ve fırınlama seçeneğini seçin.
 4. Ultrahand tarafından etkinleştirilen öğeyi birleştirmek için “Y” seçeneğine basın.

Ultrahand ve birleştirme kombinasyonu, Link’e çevresi üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Yine de, oyuncuların her ikisini de kullanabilmeleri için daha küçük görevlere gitmeleri gerekir.

Ukouh Mabedi ile Ultrahand’in Kilidini Açmak

Öğeleri almak ve döndürmek için önce Ultrahand’in kilidini açmanız gerekir. Bu benzersiz yetenek, oyuncuların nesneleri manipüle etmesine ve yüzeylere tutturmasına yardımcı olabilir. Link’in bu özel yeteneğin kilidini açabilmesi için Ukouh Mabedi’nden geçmesi gerekecek:

 1. Doğrudan batıya, Zaman Tapınağı’na gidin. Kesin koordinatlar 0274, -0913, 1460’dır.
 2. Tapınağın tepesine çıkan basamaklardaki düşmanları yenin.
 3. Gölette yüzün ve merdivenleri kullanarak tepeye çıkın.
 4. Ukuoh Mabedi’ne ulaştığınızda oradan geçin.

Tapınaktan geçtikten sonra, otomatik olarak Ultrahand yeteneğini alacaksınız.

In-Isa Mabedi ile Kaynaşmanın Kilidini Açmak

Oyunun başında otomatik olarak verilmediğinden, kilidini açmanız gereken başka bir yetenek de kaynaştırmaktır. Bunu yapmak için Link’in In-Isa Mabedi’ne gitmesi gerekecek. Bu türbe oyunun başlarında görünür ve bulunması nispeten kolaydır. Onu geçmek için düşmanlarla savaşmanız gerekmeyecek olması da uygundur.

“Krallığın Gözyaşları”nda In-Isa Mabedi’ni şu şekilde bulabilirsiniz:

 1. Great Sky Island’a seyahat edin. Kesin koordinatlar 0027, -1503, 1408’dir.
 2. Tapınağa yaklaştığınızda, onunla etkileşime geçin.
 3. Bir portal açılacak; içinden geç.
 4. Rauru’ya yaklaşın ve onunla etkileşime geçin. Link’e sigorta yeteneğini gerçekleştirme yeteneği verecek.

Rauru ile konuştuktan sonra, yukarıda açıklandığı gibi farklı öğeleri birleştirebilirsiniz. Ayrıca, sigorta yeteneğini kullanarak görevinize devam etmeniz gerekecek:

 1. Taş sütunlara ulaşana kadar Rauru’yu geçin.
 2. “L” tuşunu basılı tutarak ve bir kaya seçerek sigorta yeteneğini kullanın.
 3. Ağaç dalınızla birleştirmek için “Y”yi seçin. Bu bir Kaya Çekici yaratacaktır.
 4. Önünüzdeki kayaları parçalamak için Kaya Çekicini kullanın.
 5. Beş ok içeren bir sandığa ulaşana kadar engelleri aşın.

Bu küçük görevi tamamlamak faydalıdır. Oyuncuların kaynaştırmayı ve etkinliğini öğrenmelerine yardımcı olur. Birçok kişi bunu oyundaki en önemli yetenek olarak görüyor.

Krallığın Gözyaşlarında Kombinasyonları Birleştirmek

Çoklu kaynaştırma kombinasyonları, “Krallığın Gözyaşları”nı tamamlamayı kolaylaştırabilir. oyun, Link’i en bariz olanları kullanması için sık sık yönlendirecektir. Ancak bazıları gizlidir ve çok daha güçlü silahlar ve daha etkili araçlar yaratabilir.

İşte güçlü fırınlama kombinasyonlarından sadece birkaç örnek:

 • Roket Kalkanı. Bir roket ve kalkanınızı bir araya getirerek, havada uçarak yukarı doğru itileceksiniz. Etkinleştirmek için “ZL”ye basın.
 • Göz küresi okları. Oyuncular, bir göz küresi oku oluşturmak için okları Keese Eye ile birleştirebilirler. Bu özel silah, uçan düşmanları vurmayı çok daha kolaylaştıran bir hedef bulma etkisine sahiptir.
 • Çift mızrak. Hiç bir silahın daha uzun mesafeden iyi hasar vermesini istediniz mi? İki mızrağı birleştirerek tam da bunu elde edeceksiniz. Erimiş silah, normal bir mızrağın iki katı büyüklüğündedir ve daha fazla hasara ulaşmayı sağlar.
 • Mavi Lizalfos Boynuzlu Kılıç. Bir kılıçla birleştirilmiş bir Lizalfos Boynuzu, saldırı gücünü önemli ölçüde artırabilir. Kılıç seçiminiz tek elle yapılmalıdır, çünkü bu yüksek bir saldırı ile hızlanır.

SSS

Tears of the Kingdom’da silahları tersine çevirebilir miyim?

Evet, Tarrey kasabasına giderek kaynaşmış silahları tersine çevirebilirsiniz. Orada Goron Pelison adında bir adamın olduğu bir dükkan bulacaksınız. Ona 20 rupi öde, senin için füzyonu tersine çevirecek. Her iki öğeyi de orijinal hallerinde geri alacaksınız.

Tears of the Kingdom’daki en iyi kaynaştırıcı öğe nedir?

Oyuncular Silver Lynel Saber Horn’u aramalıdır. Bir kılıçla birleştirerek önemli bir yükseltme elde edebilirler. Bu, ek bir 55 puanlık saldırı bonusu içerir. Aynı şekilde, roketi kalkanla birleştirmek kullanışlı bir araçtır.

Mabetleri bulduktan sonra onların yanından nasıl geçerim?

Oyuncular, konumlarına bağlı olarak, onlarla etkileşime geçmek veya onları geçmek için türbelere gidebilirler. Daha fazla macera veya bulmaca için sık sık portallar açarlar.

Bir Profesyonel Gibi Öğeleri Döndürme ve Birleştirme

Döndürme ve birleştirme araçları, oyunun başlarında kilidini açmanız gereken iki değerli yetenektir. Bunu yaptığınızda, Link öğeleri manipüle edebilir ve onları yeni ve heyecan verici silahlar için birleştirebilir. Oyuncu, bu yetenekleri elde etmek için önce In-Isa ve Ukuoh Mabetlerine seyahat etmelidir. Daha sonra, aletlerini ve silahlarını yükseltmek için kullanabilirler.

Tapınak görevlerini tamamlamayı kolay buldunuz mu? Aynı anda hem döndürmeye hem de kaynaştırmaya ne dersiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory