Krallığın Gözyaşlarında Oklar Nasıl Birleştirilir

Oyunun başlarında, “Tears of the Kingdom”, yakın dövüş silahlarınızın daha fazla hasar vermesini sağlamak için kaynaştırma yeteneği sunar. Bu güce sahip olduğunuzda, denenecek sayısız kombinasyon vardır. Ancak, tüm oyuncular okları da Fuse edebileceğinizi bilmiyor. Yeni ve geliştirilmiş mermiler, daha iyi doğruluk, çabukluk ve hasar için heyecan verici ve özel kombinasyonlar sağlar. Bu makale size “The […]

Krallığın Gözyaşlarında Oklar Nasıl Birleştirilir

Oyunun başlarında, “Tears of the Kingdom”, yakın dövüş silahlarınızın daha fazla hasar vermesini sağlamak için kaynaştırma yeteneği sunar. Bu güce sahip olduğunuzda, denenecek sayısız kombinasyon vardır. Ancak, tüm oyuncular okları da Fuse edebileceğinizi bilmiyor. Yeni ve geliştirilmiş mermiler, daha iyi doğruluk, çabukluk ve hasar için heyecan verici ve özel kombinasyonlar sağlar.

Bu makale size “The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”da okları nasıl kaynaştıracağınızı gösterecek.

Okları Krallığın Gözyaşlarında Kaynaştırmak

“Tears of the Kingdom”da özel oklar kullanmak size rekabet avantajı sağlayacaktır. Çoğunlukla, oyuncular onları Hyrule’da dağınık halde bulur. Ancak, özel okları başka malzemelerden kaynaştırarak stoklamanın daha kolay bir yolu var.

Eşsiz kaynaştırma yeteneğini kullanmaya başlamadan önce In-isa Mabedi’ni temizlemeniz gerekeceğini unutmayın. O zaman bile oyun oklardan çok yakın dövüş silahlarına odaklanıyor.

Fuse oklarını şu şekilde anında kullanmaya başlayabilirsiniz:

 1. Yayınızı kullanmak ve bir oku çentiklemek için “ZR” düğmesini seçin.
 2. Ateş etmek yerine, “D-Pad” üzerindeki yukarı düğmesini seçin.
 3. oyun sizi bir menüye yönlendirirken, envanterinizdeki seçenekler arasında gezinin.
 4. Elemental meyveler gibi uyumlu malzemeleri arayın ve ardından bunları seçin.
 5. Yeni Fuse okunu çekmek için “ZR” düğmesini tekrar seçin.

En İyi Ok Füzyon Tarifleri

Oyuncular, her tür füzyonu denemekten faydalanacaktır. Oklarınızı kaynaştırırken farklı malzemeler kullanabilirsiniz; her biri benzersiz özellikler sunacaktır. Bunu yoğun savaşlarda değil, güvenli bir alanda denemek en iyisidir.

Deney yapmaya aldırış etmeyenler için, işte en faydalı ok eritme tariflerinden bazılarının bir listesi:

Okları Elemental Meyvelerle Birleştirmek

Bu, en temel füzyon seçeneklerinden biridir. oyun boyunca Elemental Meyveleri elde etmek kolaydır ve faydaları etkilidir. Örneğin, Ateş Meyvesi ile birleştirilen bir ok, bir miktar patlama hasarına neden olur. Buz Meyvesi okları düşmanı geçici olarak dondururken, Şok Meyvesi okları düşmanın silahını düşürmesini ve aynı zamanda hasar vermesini sağlar.

Okları Taşlar ve Mücevherlerle Birleştirmek

Elemental Meyveler ile ok füzyonları genellikle vasat hasar verir. Ancak, değerli taşlar kullanmak size bir yükseltme sağlayabilir. Okunuzu bir Yakut ile birleştirmek, saldırıları önemli ölçüde artırırken aynı zamanda patlayacaktır. Safirlerin buz etkisi vardır, Topaz elektriktir ve Opal okunuzu su yetenekleriyle doldurur.

Oyuncular genellikle bu eşyaları madenlerde bulduktan sonra satarlar. Yine de, füzyon cephaneliğinize değerli bir katkı olabilirler.

Okları Keese Gözüyle Birleştirmek

Oklarınızla hareketli bir hedefi vurmak zor olabilir. Neyse ki, oyuncular optimum doğruluk için bir güdümlü mermi yapabilirler. Keese Eyeball ile doldurulmuş bir ok, hedefinizi takip ederek kritik vuruş ve daha fazla hasar şansınızı artırır.

Okları Keese Kanatlarıyla Birleştirme

Diyelim ki çok uzaktaki bir düşmanı vurmanız gerekiyor. Bir ok bir süre sonra düşer ve ancak bir yere kadar ulaşabilir. Oklarınızı Keese kanatlarıyla birleştirin ve düşmeden daha ileri gidecekler.

Kaynaştırma Okları ve Karışık Tomurcuk

Bazen düşmanlarınızın kendi aralarında savaşmasına izin vermek daha kolaydır. Muddle-Bud ok kombinasyonunun sizin için yaptığı tam olarak budur. Ateş ettiğinizde, ok pembemsi bir gaz yayar. Düşmanlar temasa geçtiklerinde kafaları karışır ve etraflarındaki her şeye saldırır. Muddle-Bud okları, tek başınıza uğraşmak istemediğiniz bir grup için mükemmeldir.

Diğer Füzyon Karışımları

Çok çeşitli faydalar sağlayabilen başka iyi bilinen ok kombinasyonları da vardır. Lizalfos Boynuzları, Kuyrukları, Bomba Çiçekleri, Parlak Çiçek Tohumları ve Puffshrooms’u içerir. Daha az hasar verme eğilimindedirler, ancak etkileri daha özeldir. Örneğin, Puffshrooms, düşmanlarınızı çevrelemek için kör edici bir bulut oluştururken Bright Bloom Seeds, vurdukları alanı aydınlatır.

Tears of the Kingdom’da Kaynaştırma Yeteneğinin Kilidini Açma

Okları kaynaştırmak, düşmanlarınıza karşı taktiksel bir avantajdır. Tek ihtiyacınız olan birkaç ok ve birkaç Elemental Meyve. Ancak, oyuncular ilk etapta füzyon yeteneğinin kilidini açmalıdır. Bunu yapmak, In-insa Mabedi’ni temizlemeyi içerir.

oyun boyunca benzer türbeler bulabilirsiniz ve her biri size benzersiz öğeler veya yetenekler verecektir. Ancak, yalnızca In-Isa size birleştirme yeteneği verir.

In-isa Mabedi’ni şu şekilde temizleyebilirsiniz:

 1. Büyük Gökyüzü Adasına gidin. Bu adanın koordinatları 0027, -1503, 1408’dir.
 2. Tapınağa yaklaşırken onunla etkileşime geçin ve portaldan geçin.
 3. Rauru ile konuşun, nesneleri birleştirmenize izin verecektir.

Rauru ile konuştuktan sonra, size Fuse yeteneğini nasıl kullanacağınızı göstereceği için görevinize devam etmeniz gerekecek. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Birden fazla taş sütuna ulaşana kadar dümdüz ilerlemeye devam edin.
 2. Fuse yeteneğini kullanmak için “L” tuşunu basılı tutun ve kayalardan birini seçin.
 3. Kılıcınız kaya çekici ile birleştirmek için “Y” ye basın.
 4. Önünüzdeki kayaları parçalamak ve içinden bir yol oluşturmak için öğeyi kullanın.

Yukarıdaki ilk engeli geçtikten sonra, süreci tamamlamak için birkaç aşamadan daha geçeceksiniz. Macera sırasında çok az düşman olduğu için kaynaştırmayı denemekte güvende olacaksınız. Bitirdiğinizde, füzyon için kullanabileceğiniz beş oklu bir sandık alacaksınız.

SSS

Silahları sadece Tears of the Kingdom’da kullanabilir miyim?

Hayır, “Krallığın Gözyaşları” yalnızca silahları değil, birden fazla öğeyi Fuse yapmanızı sağlar. Kılıcınızın ve oklarınızın yanı sıra oyuncular, bazı şaşırtıcı avantajlar için öğeleri kalkanlarıyla da kaynaştırabilir.

Krallığın Gözyaşları’nı kaynaşmadan geçebilir miyim?

Kaynaştırma, In-insa tapınağını geçtikten sonra oyunun başlarında göreceli olarak ortaya çıkan benzersiz bir yetenektir. Belirli bölümlere ancak özel yeteneklere sahip silahlar birleştirilerek ulaşılabildiğinden, oyunu onsuz tamamlayamazsınız.

Öğeleri ters kaynaştırırken, onları geri alacak mıyım?

Fuse’u tersine çevirdiğinizde, öğenizi geri alırsınız ancak malzemeyi geri almazsınız. Örneğin, bir Keese Eyeball ile bir oku ters kaynaştırmak oku kurtarır, ancak Keese Eyeball’u kaybedersiniz.

Ok Kaynaştırma Avantajı

“Krallığın Gözyaşları”nda herhangi bir silahı birleştirmek size değerli bir destek sağlayacaktır. Ancak oklar genellikle göz ardı edilir. Bazı günlük eşyaları kullanarak yeni yeteneklere sahip mermiler yapabilirsiniz. Bunlara Elemental Meyveler, değerli taşlar ve mantarlar dahildir.

Tek yapmanız gereken “ZR”ye basmak ve ardından D-pad’i kullanarak uygun birleştirme malzemesini kaydırmak. Daha sonra okunuzu her zamanki gibi ateşleyebilirsiniz. Ancak oyuncular, Fuse yeteneğinin kilidini açmadan önce In-insa Mabedi’nden geçmelidir.

“Tears of the Kingdom”da okları kaynaştırmayı kolay buldunuz mu? En çok hangi ok kombinasyonlarını tercih edersiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory