Krallığın Gözyaşlarında Usta Kılıç Nasıl Elde Edilir

Çekici Usta Kılıç, Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’da dramatik bir dönüş daha yapıyor. Ancak görünüşe göre Link oyuna başladıktan kısa bir süre sonra ateşli silahı kaybediyor. Şans eseri, yeterince çabalarsan Usta Kılıcı geri alabilirsin. Ona ulaşmak biraz zor olsa da, Usta Kılıç’ın kendisi tek bir yerde kalıyor. Ancak, onu elde etmek için iki […]

Krallığın Gözyaşlarında Usta Kılıç Nasıl Elde Edilir

Çekici Usta Kılıç, Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’da dramatik bir dönüş daha yapıyor. Ancak görünüşe göre Link oyuna başladıktan kısa bir süre sonra ateşli silahı kaybediyor. Şans eseri, yeterince çabalarsan Usta Kılıcı geri alabilirsin. Ona ulaşmak biraz zor olsa da, Usta Kılıç’ın kendisi tek bir yerde kalıyor. Ancak, onu elde etmek için iki tam tekerlek Dayanıklılığa ihtiyacınız olacak.

Bu kılavuz, Tears of the Kingdom’da Usta Kılıç’ı bulmanıza yardımcı olmak için bilmeniz gereken tüm bilgileri sağlayacaktır. Haydi dalalım!

Büyük Deku Ağacını Kurtararak Usta Kılıç Nasıl Elde Edilir

Deku ağacını kurtarmak için Kayıp Orman’a erişmeniz gerekiyor. Daha sonra size haritada Master Sword konumunu sağlayacaktır. Ancak, ona erişmenin tek yolu yeraltı dünyasıdır. Minshi Ormanı uçurumu size yeraltı dünyasına bir giriş kapısı sağlayacaktır.

Deku ağacına daha hızlı ulaşmak için Ascend’i kullanın. Ama bu o kadar basit olmayacak. Deku ağacının içindeki uçuruma girip Ganon ile savaşmanız ve Gloom’un miazmasından kurtulmanız gerekecek. Bu, envanterinizi Sundelion ve bu ikisini alt etmeye yetecek kadar silahla stoklamanız gerektiği anlamına gelir.

Deku ağacını karanlık etkiden temizledikten sonra, sizin için bir görevin kilidini açacaktır. Recovering the Hero’s Sword görevi, Light Dragon konumunu sizin için haritada vurgulayacaktır. Usta Kılıcı bulacağınız yer burasıdır.

Ejderhanın Gözyaşlarını Bularak Usta Kılıç Nasıl Elde Edilir

Bu yöntem oldukça uzun ama aynı zamanda daha az savaş odaklı. Dragon’s Tears Quest’in kilidini açmadan önce Impa ve Geoglyph Quest’i tamamlamanız gerekecek. Toplamda 11 Jeoglif vardır ve daireler çizerek koşmamak için her birini bulmanız gerekir. Büyük Gökyüzü adalarının üzerinde gezinmek, Jeoglifleri kolayca görmenize yardımcı olacaktır.

Tüm Jeoglifleri ve 11 gözyaşını bulduğunuzda, koordinatlarda (4535, 2143, 0000) Akkala’daki 12. yırtığa yönlendirileceksiniz. Bu son gözyaşını toplamak, Usta Kılıç’ın yerini ortaya çıkaracaktır.

Not: Dragon’s Tears görevine başlamadan önce iki dayanıklılık çarkına sahip olmanız gerekir. Bunun nedeni, konumun kısa bir süre sonra kaybolmasıdır.

Gök Adalarını dolaşırken birçok gözyaşı hatırasıyla karşılaşabilirsiniz. Topladığınız gözyaşları sağlam olmalı ve boş bir taslak olmamalıdır.

Işık Ejderini Bularak Usta Kılıç Nasıl Elde Edilir?

Usta Kılıç’a ulaşmanın birçok yolu olsa da, Işık Ejderi olmadan hiçbiri başarılı olamaz. Tears of the Kingdom’da haritadaki belirli görevleri tamamlayana kadar ejderhayı tespit etmek zor olacaktır. Ancak. Görevleri atlamak istiyorsanız, Sky Islands’ın üzerine gelerek veya ejderhaya benzer bir irtifada uçmak için bir Zonaite cihazı kullanarak Light Dragon’u bulabilirsiniz.

Tears of the Kingdom’da dört ejderha var, peki hangisinde Usta Kılıç var? Işık Ejderinin başının etrafında Usta Kılıçtan kaynaklanan mavi bir aura vardır. Ayrıca başının etrafında bazı beyaz ve sarı tonlar göreceksiniz. Light Dragon’u tanımlamanın başka bir yolu da, Camera Work in the Depths görevinden elde edilen Link’in kamerasını kullanmaktır. Üzerinde Ejderhanın adının yazılı olduğu bir bilgi kutusu görünecektir.

Işık Ejderini gördüğünüzde, kafasına atlayın ve bıçağı çıkarın. Usta Kılıç genellikle Ejderhanın gözlerinin arasına kaydedilir. Light Dragon’a binmeden önce dayanıklılık çubuklarınızın dolu olduğundan emin olun, aksi takdirde fırlatılırsınız ve sonunda yaralanırsınız. Artık Master Sword’a sahip olduğunuza göre, Tears of the Kingdom’da öldüremeyeceğiniz hiçbir şey yok.

İblis Kral Ganondorf ile Dövüşerek Usta Kılıç Nasıl Elde Edilir

Bu son patron dövüşü, hayatınız için savaşmanızı sağlayacak. Ganondorf’a karşı kazanmak için Ganondorf’u Yok Et görevinde Işık Ejderi ile ortak olmanız gerekecek. Bu aşamada yeterli dayanıklılık barınız olmasa bile Master Sword’u ele geçirebileceksiniz.

Light Dragon’a binmek size Ganondorf’un zayıf noktalarına saldırabilmeniz için bir yükseklik avantajı sağlayacaktır. Demon Dragon’s Secret Stone’a vurmak için Master Sword’u kullanın. Usta Kılıç, Gloom’un getirdiği karanlığın kapatılmasına yardımcı olacak ve sonunda Krallığın Gözyaşları’nda Son Boss’u yenecek.

Tears of the Kingdom’daki İkonik Usta Kılıç Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Mistik Usta Kılıç hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. Bunlar şunları içerir:

  • Tears of the Kingdom’da Master Sword’u elinize almak için en az iki tam dayanıklılık tekerleğine (veya çubuğuna) sahip olmanız gerekir. Dayanıklılık çubuklarının doğal olarak kazanılmış olması gerekir.
  • Görevleri tamamlayarak ve türbeleri yıkarak doğal olarak dayanıklılık çubukları kazanabilirsiniz. Bu, Lookout Landing’deki Acil Sığınakta Dayanıklılık yüzükleri almak veya kalp kaplarınızı takas etmek için kullanabileceğiniz Işıkların Kutsamasını kazanmanıza yardımcı olur.
  • Dayanıklılık çubuklarını almanın kolay olmadığını unutmayın. Dört kutsama ışığı, Dayanıklılık halkasının beşte birini sağlar, bu nedenle Usta Kılıç’ı alabilmeniz için çok sayıda tapınağı ziyaret etmeniz gerekir.
  • Usta Kılıç, Krallığın Gözyaşları’nda kırılmaz. Ancak, enerjisi tükenebilir ve dövüşler sırasında patlayabilir. Yeniden şarj edilmesi 10 dakika sürer. Şarj boşluğunu kapatmak için başka bir sağlam silaha ihtiyacınız var.
  • Usta Kılıcı güçlü bir silahla birleştirmek, Usta Kılıcın gücünü artırmaya yardımcı olur. Ancak, bu herhangi bir silah değil. Nasıl kullandığınıza dikkat edin ve doğru nesneye taktığınızdan emin olun.

SSS

Neden Tears of the Kingdom’da Master Sword’u almalısınız?

Usta Kılıç, Gloom, Phantom Ganon ve Ganondorf ile savaşmada etkili bir silahtır.

Tears of the Kingdom’da Master Sword’da Fuse’u kullanabilir misin?

Evet yapabilirsin. Usta Kılıcı kaynaştırmak için ne kullandığınıza bağlı olarak, niteliklerini artırabilir veya yalnızca görünümünü değiştirebilirsiniz.

Tears of the Kingdom’da Usta Kılıcı kırabilir misin?

Hayır, Ganondorf bile bunu yapamaz. Ancak sınırsız kullanamazsınız. Görevler arasında yeniden şarj olması için ona yeterli süre vermeniz gerekecek.

Kılıçta Ustalaşın ve Şeytanı Öldürün

Tears of the Kingdom’da düşmanlarınız üzerinde ölümcül etki yaratabilecek birçok silah var. Ancak hiçbiri Usta Kılıcın yanına yaklaşamaz. Master Sword elinizdeyken Hyrule’u kurtarmak çok daha kolay olacak.

Tears of the Kingdom’da Master Sword’u aldınız mı? Bu değerli silahı almak için hangi yöntemi kullandınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory