Left 4 Dead o kadar zorlu bir başlangıç ​​yaptı ki Gabe Newell onun yerine Counter-Strike oynamak istedi

Left 4 Dead‘nin yardımcı başrol oyuncusu Chet Faliszek, kooperatif PvE (oyuncuya karşı çevre) zombi nişancı oyununun ilk günlerini ve sonunda onu hayata geçirmek için neler gerektiğini anlatıyor. Yıllar geçtikçe Turtle Rock Studios ve Valve’ın ikonik zombi nişancı oyunu hakkında yavaş yavaş daha fazla bilgi edinmeye başladık. Örneğin, artık şunu biliyoruz Left 4 Dead ilk olarak […]

Left 4 Dead o kadar zorlu bir başlangıç ​​yaptı ki Gabe Newell onun yerine Counter-Strike oynamak istedi

Left 4 Dead‘nin yardımcı başrol oyuncusu Chet Faliszek, kooperatif PvE (oyuncuya karşı çevre) zombi nişancı oyununun ilk günlerini ve sonunda onu hayata geçirmek için neler gerektiğini anlatıyor.

Yıllar geçtikçe Turtle Rock Studios ve Valve’ın ikonik zombi nişancı oyunu hakkında yavaş yavaş daha fazla bilgi edinmeye başladık. Örneğin, artık şunu biliyoruz Left 4 Dead ilk olarak üretimin ortasında başladı Counter-Strike: Sıfır Durumu. ile yapılan bir röportaj sayesinde oyun geliştiricisiAyrıca gelişimin başlangıcının ne kadar zorlu olduğunu da atın ağzından duyduk.

Herhangi bir çalışanın kendisini ilgilendiren bir projeye dikkat çekebildiği Valve’ın ünlü düz yapısı sayesinde, Left 4 DeadBaşlangıçları biraz sallantılıydı. Röportajda Faliszek, neredeyse kazara proje liderliğine geldiğini hatırlıyor. “‘Eh, Chet’le konuşmalısın, Chet iyi bir insan.’ Mesela kimse bana kaçtığımı söylemedi [the game]!” dedi Faliszek.

Kaos oradan çıktı Left 4 Dead Başlangıçta, terk edilmiş bir kıyamet şehrinde hayatta kalan dört kişinin enfekte olmuş dört kişiye karşı savaştığı bir PvP (oyuncuya karşı oyuncu) rotasında ilerliyoruz. Bu daha sonra Versus modunda geri dönecek olsa da, PvP ile ilk etkileşimler hiç de olumlu değildi.

Faliszek, “Gabe bana çok ciddi bir şekilde ‘Neden bunun yerine Counter-Strike oynamıyorum? Bu işe yarıyor’ diye sordu” dedi. “Şaka yaptığını sanıyordum. Ha, ha, ha gibi. Ama sonra bana onu çalarken izlettirdi; ofisinde oturup izleyip çalmamı sağladı.”

Oyuncuların kullanabileceği çok daha iyi PvP oyunlarının olduğunun farkına varılması ve tamamen farklı iki sınıfı, yani hayatta kalanları ve zombileri dengelemenin zorlukları, sonunda onu harekete geçiren şey oldu. Left 4 Dead PvE alanına giriyor.

Bu hiçbir şekilde sonu olmasa da Left 4 DeadBu destan, zombi nişancı oyununu oyuncuların daha hoşuna gidecek bir şeye dönüştürdü. Bu yenilik daha sonra piyasadaki en iyi zombi oyunlarının çoğunu şekillendirecek. Sol 4 Ölü 2.

Bu arada, tüm harikalara göz atmayı unutmayın. Kara Cuma oyun fırsatları Ve Kara Cuma video oyunu fırsatları şu an müsait.

Bugünün en iyi Kara Cuma fırsatları

Ölümcül Deney 4 (Xbox) | 59,99 dolardı şimdi Amazon’da 30 dolar

Capcom’un en son büyük yeniden yapımı, tüm zamanların en iyi oyunlarından birini geri getiriyor. Modern görseller, ses ve kontroller, bu hikayeyi ister ilk kez, ister 10’uncu kez izliyor olun, bu kaçırmak istemeyeceğiniz bir oyundur ve pekala Yılın Oyunu ödülünü kazanabilir anlamına gelir.

Bilgisayar versiyonu: Green Man Gaming’de 35$Fırsatı Görüntüle

Resident Evil 4 – Xbox Series X: öyleydi 59,99$ şimdi Best Buy’da 39,99 $
20$ tasarruf edin – Bu yılın en heyecan verici korku oyunlarından biri olan bu oyun, Amazon’un şimdiye kadarki en düşük fiyatıdır. Ölümcül Deney 4 yeniden yap. İncelememizde Capcom’un 2005 klasiğinin modern versiyonuna beş üzerinden beş verdik, yani henüz almadıysanız kesinlikle tavsiyemizdir.

Fiyat kontrolü: Amazon-39,96 dolar Fırsatı Görüntüle

Teknory