Leica Leitz Phone 2, devasa kamerasıyla, daha da yüksek fiyatıyla piyasaya çıktı

TL; DR Leica ikinci akıllı telefonunu duyurdu. Leitz Phone 2, 47,2 MP 1 inç kamera, Snapdragon 8 Gen 1 SoC ve 240 Hz ekrana sahiptir. Fiyatlandırma ~ 1.580 $’dan başlar, ancak kullanılabilirlik sınırlıdır. Leica şu anda logosunu Xiaomi 12S serisine ödünç veriyor, ancak bundan önce şirket kendi telefonunu ortaya çıkardı. Bu hafta, Leica Leitz Phone […]

Leica Leitz Phone 2, devasa kamerasıyla, daha da yüksek fiyatıyla piyasaya çıktı

TL; DR

  • Leica ikinci akıllı telefonunu duyurdu.
  • Leitz Phone 2, 47,2 MP 1 inç kamera, Snapdragon 8 Gen 1 SoC ve 240 Hz ekrana sahiptir.
  • Fiyatlandırma ~ 1.580 $’dan başlar, ancak kullanılabilirlik sınırlıdır.

Leica şu anda logosunu Xiaomi 12S serisine ödünç veriyor, ancak bundan önce şirket kendi telefonunu ortaya çıkardı. Bu hafta, Leica Leitz Phone 2 (h/t GSMArena).

Selefi gibi, Leitz Phone 2 de biraz yeniden tasarlanmış bir gövdeye sahip Sharp Aquos platformunu temel alıyor. Keskin köşeleri ve çıkıntılı kenarları bir araya getirir. Ağırlıklı olarak beyaz renk grubu, kırmızı Leica logosunu da gerçekten öne çıkarıyor. Bu logonun üzerinde, f / 1.9 diyafram açıklığına sahip 19 mm lensin önünde 47,2 MP 1 inçlik bir sensör barındıran baskın bir kamera çıkıntısı bulunur. Buna eşlik eden bir 1.9MP portre sensörü de var. Leitz Phone 2’nin kamera muhafazası, hem stil hem de koruma için metal bir lens kapağı içerir.

Temel özellikler de etkileyici. Tüm paketi 12 GB RAM ve 512 GB genişletilebilir depolama oynatma desteği ile destekleyen bir Snapdragon 8 Gen 1 SoC var. 5.000 mAh pil, 2,730 x 1,260 çözünürlükle 6,6 inç 240 Hz ekranı canlı tutar.

Android güncellemeleriyle ilgilenenler şimdilik Android 12 ile yetinmek zorunda kalacak.

Leica Leitz Phone 2 fiyatı ve bulunabilirliği

Çoğu Leica ürününde olduğu gibi, Leitz Phone 2 de ucuz değil. 225.360 yen (~1.580 $) tutacak ve bu da onu neredeyse bir Galaxy Z Fold 4 kadar maliyetli hale getirecek. Global kullanılabilirlik hakkında henüz bir bilgi yok, ancak Leitz Phone 2’nin önceki modelde olduğu gibi Japon sınırlarını ihlal etmeyeceğinden şüpheleniyoruz. onu destekleyen Sharp telefon. Cihaz 18 Kasım’da Japonya’da satışa çıkıyor.

Leica Leitz Telefon 2: Sıcak mı, değil mi?

283 oy

Leica Leitz Phone 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yukarıdaki ankete oy vererek bize bildirin.

Teknory