MacBook’unuzu Bir Telefon Şarj Cihazıyla Şarj Edebilir misiniz?

Pawarun Chitchirachan/Shutterstock Okul veya iş için MacBook kullanan kişiler için olabilecek en kötü şeylerden biri, tamamlamanız gereken acil ve önemli bir işiniz varken pilin bitmesidir. Dizüstü bilgisayarınızın şarjı yanınızdaysa ve elektrik prizinin olduğu bir yerdeyseniz bu elbette çözülmesi zor bir sorun değil çünkü MacBook fişe takılıyken de çalışmaya devam edebilirsiniz. MacBook şarj aletiniz elinizin altında […]

Okul veya iş için MacBook kullanan kişiler için olabilecek en kötü şeylerden biri, tamamlamanız gereken acil ve önemli bir işiniz varken pilin bitmesidir. Dizüstü bilgisayarınızın şarjı yanınızdaysa ve elektrik prizinin olduğu bir yerdeyseniz bu elbette çözülmesi zor bir sorun değil çünkü MacBook fişe takılıyken de çalışmaya devam edebilirsiniz. MacBook şarj aletiniz elinizin altında mı? Bu konuda bir iPhone şarj cihazı veya herhangi bir telefon şarj cihazı kullanabilir misiniz?

Kendinizinkini almadan önce, yalnızca MacBook’unuzun şarj etme gereksinimlerini anlamanız değil, aynı zamanda dizüstü bilgisayarınızın şarj bağlantı noktasının erişiminiz olan herhangi bir telefon şarj kablosu veya güç adaptörüyle eşleştiğinden emin olmanız da önemlidir. Eğer daha eski bir macbook manyetik konektörlü bir güç adaptörü kullanan – dizüstü bilgisayarın şarj bağlantı noktasına yakın tutulduğunda kendini otomatik olarak yerine yerleştiren türdedir – o zaman bir telefon şarj cihazı kesinlikle çalışmaz. Bununla birlikte, USB-C güç adaptörü ve şarj kablosu kullanan daha yeni MacBook modellerinden birine sahipseniz, çeşitli şarj seçenekleriniz olabilir.

MacBook’unuzun watt gereksinimleri nasıl belirlenir?

Apple’a göre, herhangi bir MacBook modelini şarj etmenin en uygun yolu, dizüstü bilgisayarınızla birlikte gelen şarj cihazının sağladığı minimum gücü üretebilen bir güç adaptörü kullanmaktır. Başka bir Apple ürününe sahipseniz ve Apple güç adaptörünü elinizin altında bulunduruyorsanız, üzerindeki vat miktarını listeleyen bir etiket aracılığıyla uyumluluğunu hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Üzerindeki sayı eşleşirse veya daha büyükse watt numarası bu, MacBook’unuzun orijinal şarj cihazındaysa, hazırsınız demektir. Sahip olduğunuz Apple güç adaptörünün gerçekten çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin en doğru yolu, onu dizüstü bilgisayara takmak ve MacBook ayarlarınızı kontrol etmektir:

  1. Option tuşuna uzun basarken, Apple menüsüne tıklayın (ekranın sol üst kısmındaki elma simgesidir) ve Sistem Bilgisi’ni seçin.
  2. Sol panelden Donanım bölümüne gidin.
  3. Gücü seçin.

Şu anda kullanmakta olduğunuz Apple adaptörünün MacBook’unuzu canlandırmak için yeterli güce sahip olup olmadığını AC Şarj Cihazı Bilgileri bölümüne bakarak öğrenebilirsiniz. Şarj oluyor’un yanında Evet yazmalıdır.

USB-C uyumlu MacBook’lar için şarj seçenekleri

MacBook’unuz Apple marka bir USB-C güç adaptörüyle geldiyse, teknik olarak şunları kullanabilirsiniz: herhangi Apple olmayan mobil aygıtlar için kullanılanlar da dahil olmak üzere USB-C güç adaptörü ve onu şarj etmek için bir USB-C kablosu. Elbette, MacBook’unuzun resmi şarj cihazını kullanmanın ve dizüstü bilgisayar kullanımdayken fişe takılı bırakmanın, cihazın pil şarjını korumasını sağlamanın en iyi yolu olduğunu söylemeye gerek yok. Zor durumdaysanız, cihazınızla birlikte gelen orijinal adaptörden daha yüksek veya daha düşük watt sağlayan, elinizdeki USB-C güç adaptörünü kesinlikle kullanmayı deneyebilirsiniz. Mac — ve pile zarar vereceğinden endişelenmeyin.

Ancak, telefon şarj cihazınızın adaptörü MacBook’unuzun gerektirdiğinden daha düşük bir watt sağlıyorsa, şarjın sonsuza kadar sürebileceğini veya hatta hiç çalışmayabileceğini unutmayın. Ayrıca, beraberinde gelen resmi şarj cihazını kullanmadığınızda, MacBook’unuzun şarjını uzun süre tutabilmesi duruma göre değişir ve genellikle bir garanti değildir.

Acil durum üçüncü taraf USB-C güç adaptörünüzün ve kablo birleşiminin MacBook’unuzu şarj etmek için gerçekten en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için, onu aygıtınıza bağlayın ve bir elektrik prizine takın ve ardından aşağıdaki adımları uygulayın. makinenin gerçekten şarj olup olmadığını görmek için önceki bölüme bakın. MacBook’unuzun Sistem Bilgileri herhangi bir yararlı veri sağlamıyorsa (bazı durumlarda Apple olmayan şarj cihazlarını doğru şekilde algılamayabilir) dizüstü bilgisayarınızı tamamen kapatmayı ve mümkün olduğu kadar uzun süre bir güç kaynağına takılı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow