Martin Scorsese, Killers of The Flower Moon’daki Farkı Diğer Filmleriyle Karşılaştırdı

Özet Martin Scorsese diyor ki Çiçek Ayı’nın Katilleri “bir konuyu keşfetmesi nedeniyle diğer filmlerinden farklıdır”günlük kötülük“. film yapımcısı projeyle ilgilendi çünkü proje, sıradan insanların koşulları nedeniyle nasıl kötü işler yapmaya yönlendirilebileceğini araştırıyordu. Karakterler arasındaki dinamikler, Çiçek Ayı’nın Katilleri çok üzücü, özellikle de Ernest ve Mollie hikayeye keskin bir yön veriyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM […]

Martin Scorsese, Killers of The Flower Moon’daki Farkı Diğer Filmleriyle Karşılaştırdı

Özet

  • Martin Scorsese diyor ki Çiçek Ayı’nın Katilleri “bir konuyu keşfetmesi nedeniyle diğer filmlerinden farklıdır”günlük kötülük“.
  • film yapımcısı projeyle ilgilendi çünkü proje, sıradan insanların koşulları nedeniyle nasıl kötü işler yapmaya yönlendirilebileceğini araştırıyordu.
  • Karakterler arasındaki dinamikler, Çiçek Ayı’nın Katilleri çok üzücü, özellikle de Ernest ve Mollie hikayeye keskin bir yön veriyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Çiçek Ayı’nın Katilleri yönetmen Martin Scorsese filmin neden diğer filmlerinden farklı olduğunu açıklıyor. David Grann’in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Çiçek Ayı’nın Katilleri 1920’lerin başında Oklahoma’da meydana gelen Osage Ulusu cinayetlerinin gerçek hikayesini anlatıyor. Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Lily Gladstone ve Robert De Niro’nun yer aldığı Apple TV filmi, güçlü performansları ve gerçek hayattaki olayları ele alış biçimi nedeniyle son derece olumlu eleştirilerle karşılandı.

Yakın zamanda bir görünüm sırasında Stephen Colbert’le Geç Gösteri, Scorsese neyin yapıldığını yansıtıyor Çiçek Ayı’nın Katilleri Bir film yapımcısı olarak onun için bu kadar ilgi çekici ve geçmiş çalışmalarından neden farklı?

Yönetmene göre, Son filmi suç ve kötülüğü geçmişteki diğer filmlerinin hiçbirinde olmayan bir şekilde araştırdı. Scorsese’nin tam yorumuna aşağıdan göz atabilirsiniz:

“Projede kalmamı benim için bu kadar çekici kılan unsurlardan biri, çünkü o senaryo üzerinde çok uzun süre çalıştık ve sanırım kendimi o dünyaya kaptırmanın ne demek olduğunu düşünüyorum. Profesyonel gangsterler hakkında filmler yaptım, Cape Fear’ımız oldu ve bunun gibi şeyler, bu farklı.

“Bu, insan doğamızın bir parçası olabilecek, gündelik, günlük bir kötülük. Her zaman şunu düşündüm: ‘Doğru, yanlış koşullar göz önüne alındığında bunu kendimizde ne kadar başarabiliriz?’ Diğer insanları insanlıktan çıkarmak, bunların hepsi, vaaz vermeden. Ama gelin gerçek karakterlere girelim ve birbirlerini nasıl manipüle ettiklerini görelim.”


Flower Moon’un Kötülüğünün Katilleri Açıklandı

Scorsese’nin Diğer Filmlerinden Neden Farklı?

Lily Gladstone, Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio, Killers of the Flower Moon'da birlikte gülümsüyor

Uyarı! Çiçek Ayının Katilleri için önümüzde spoiler var.

DiCaprio liderliğini sürdürüyor Çiçek Ayı’nın Katilleri Gladstone’un Molly’sine aşık olan ve onunla evlenen, nispeten zeki olmayan ve kolayca manipüle edilebilen bir adam olan Ernest Burkhart rolünü üstleniyoruz. film boyunca Osage cinayetleri birikmeye başlar ve Ernest’in sadece bu suçlardan bazılarına karışmadığı, aynı zamanda onun haklarını miras almak için yavaş yavaş karısını da zehirlediği ortaya çıkar. Ernest aslında cinayetlerin mimarı olurken bir yandan da bir hayırsever ve topluluk lideri gibi davranan De Niro’lu William Hale’in emirlerini yerine getiriyor.

Çiçek Ayı’nın Katilleri şu anda Apple TV Plus’ta yayınlanabiliyor.

Scorsese’nin de ima ettiği gibi cinayet ve suç, geçmiş filmlerinde oldukça kapsamlı bir şekilde araştırdığı temalardır. Dostlar, Kumarhane, Korku BurnuVe Ölmüşdiğerleri arasında. Gerçekten ayıran şey Çiçek Ayı’nın Katilleri Ancak Scorsese’nin diğer filmlerindeki karakterlerderinlikleri ve kesişen ilişkileri. Ernest çoğu açıdan aşağılık bir insan olsa da film, onunla Molly arasında gerçek bir aşk olduğunu gösteriyor. Bir bakıma bu onun suçlarını izlemeyi daha da rahatsız edici hale getiriyor çünkü çok daha gerçek hissettiriyorlar.

iken Çiçek Ayı’nın Katilleri İncelemeler çoğunlukla olumluydu, filmin şiddeti ve bakış açısı nedeniyle bazı Yerli Amerikalılardan tepki geldi.

Hale ise tamamen kötü bir figür olarak tasvir ediliyor. Manipülasyonları sıradan ve gerçekçidir ve sorumlu olduğu ölümler ve acılardan dolayı hiçbir pişmanlık duymadığı açıktır. Çiçek Ayı’nın KatilleriScorsese’nin kariyerinin en uzun süresi olabilir, ancak sonuçta şiddete, suça ve kötülüğe gerçekten incelikli ve karmaşık bir şekilde yaklaşmaya hizmet ediyor ve bu da tasvir edilen olayların daha da üzücü hissettirmesini sağlıyor.

Kaynak: Stephen Colbert’le Geç Gösteri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow