Matilda’nın Netflix müzikalinde güçleri var mıydı?

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-12-26T15:28:56 ❘ Güncellenmiş: 2022-12-26T15:29:08 Matilda the Musical şu ​​anda Netflix’te yayınlanıyor ama Roald Dahl’ın öyküsünün bu uyarlamasında Matilda’nın güçleri var mı? Netflix’e göre Matilda the Musical, “hikayesini mucizevi sonuçlarla değiştirmek için tavır almaya cesaret eden, canlı bir hayal gücüne sahip olağanüstü bir kızın hikayesini anlatıyor.” İster okulda Roald Dahl’ın 1988 tarihli […]

Matilda’nın Netflix müzikalinde güçleri var mıydı?

Yayınlanan: 2022-12-26T15:28:56

Güncellenmiş: 2022-12-26T15:29:08

Matilda the Musical şu ​​anda Netflix’te yayınlanıyor ama Roald Dahl’ın öyküsünün bu uyarlamasında Matilda’nın güçleri var mı?

Netflix’e göre Matilda the Musical, “hikayesini mucizevi sonuçlarla değiştirmek için tavır almaya cesaret eden, canlı bir hayal gücüne sahip olağanüstü bir kızın hikayesini anlatıyor.”

İster okulda Roald Dahl’ın 1988 tarihli romanını okuyor, ister Danny DeVito ve Mara Wilson’ın sevilen 1996 başyapıtını izliyor olsun, çoğu insan için Matilda genç yaşlardan beri hayatımızın bir parçası olmuştur.

Bununla birlikte, bu Noel’de Netflix’i vuran yeni uyarlamayla, bazı izleyiciler şu soruyu sormaya başladı: Matilda’nın güçleri var mıydı?

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Matilda’nın müzikalde güçleri var mıydı?

Evet, Matilda’nın müzikalde güçleri var; daha spesifik olarak, telekinetik güçler. O da kitapta güçler, yani Roald Dahl’ın romanından herhangi bir değişiklik yok.

Müzikalde Matilda, büyülü yeteneklerinin kapsamını yavaş yavaş fark eder, ancak bu yetenekler ilk olarak, Full Metal Jacket beden eğitimi dersi sırasında Bayan Trunchbull ile karşılaştığında ortaya çıkar. Bir su sürahisini devirerek, kıyafetlerinin içine giren kötü müdirenin üzerine bir semenderin inmesine neden olur.

Matilda, güçlerini hemen ardından iki kez kullanır: bir kez Bayan Honey’e bunu yapabileceğini kanıtlamak için, bu noktada cılız evine geri döner ve ailesinin gerçek hikayesini öğrenir; ve yine Bayan Trunchbull’u korkutmak için, uzaktan tahtaya yazarak, Bayan Honey’in babası gibi davranarak onu kızının evini geri vermeye ikna etmek için.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Yoruma açık olsa da, Matilda’nın üstün zekasının bir sonucu olarak güçlere sahip olduğuna ve sevgisiz ebeveynleri ve ona beyni için bir çıkış sağlamayan yetişkinler tarafından nasıl yeterince takdir edilmediğine ve yeterince kullanılmadığına inanılıyor.

1996 yapımı filmde buna benzer – ancak Mara Wilson’ın Matilda’sı güçlerini daha sık kullanıyor ve Miss Honey tarafından evlat edinildiğinde güçlerini tam olarak kaybetmiyor.

Yaratıcı Tim Minchin, “Bu, Amerikan filmiyle ilgili büyük bir sorun – onun bir süper kahraman olmasını istiyorlar” dedi. film/tim-minchin-interview-matilda-the-musical”>Zaman aşımı.

“Ama o sadece sihirli bir çocuk değil. Okula gidene ve Bayan Trunchbull, telekinezinin geldiği kuralları sürekli değiştiren bu kötü kadın olana kadar değil.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Sihir, Matilda’nın mutlak öfkesi ve sevdiği insanları koruma arzusu yüzünden oluyor. Kısa vadeli yapmak gerçekten sinir bozucu.

Matilda the Musical şu ​​anda Netflix’te yayınlanıyor. İncelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Teknory