Meta, AI sohbet robotunu Instagram DM’lerinize dolduruyor

Cuma günü, internetteki insanlar algılanan Instagram’larına yeni bir eklenti: Şirketin genel amaçlı, yapay zeka destekli sohbet robotu Meta AI, basit bir metin istemiyle soruları yanıtlayabiliyor, şiir yazabiliyor ve görseller oluşturabiliyor. Hareket şaşırtıcı değil. Meta, Eylül 2023’te Meta Yapay Zeka’yı ortaya çıkardı ve son birkaç ayı sohbet robotunu Facebook Messenger ve WhatsApp gibi ürünlere eklemekle geçirdi, […]

Meta, AI sohbet robotunu Instagram DM’lerinize dolduruyor

Cuma günü, internetteki insanlar algılanan Instagram’larına yeni bir eklenti: Şirketin genel amaçlı, yapay zeka destekli sohbet robotu Meta AI, basit bir metin istemiyle soruları yanıtlayabiliyor, şiir yazabiliyor ve görseller oluşturabiliyor. Hareket şaşırtıcı değil. Meta, Eylül 2023’te Meta Yapay Zeka’yı ortaya çıkardı ve son birkaç ayı sohbet robotunu Facebook Messenger ve WhatsApp gibi ürünlere eklemekle geçirdi, bu nedenle onu Instagram’a eklemek çok basit görünüyor.

Bir Meta sözcüsü Engadget’e “Yapay zeka destekli üretken deneyimlerimiz çeşitli aşamalarda geliştirilme aşamasındadır ve bunların bir kısmını sınırlı bir kapasitede halka açık olarak test ediyoruz” dedi ve bu da bu özelliğin henüz herkeste mevcut olmadığını öne sürdü. TechCrunchHangi ilk kaydedilen Haberde Meta AI’nın Instagram’ın arama çubuğunda göründüğü söylendi. Ancak Engadget’taki bazılarımız için bu özellik aslında Instagram’ın Doğrudan Mesajlaşma gelen kutusundaki arama çubuğunda göründü.

Ona dokunmak Meta AI ile bir konuşma başlatmama izin veriyor, sadece Instagram’daki bir arkadaşıma mesaj gönderiyorum. Chatbot’tan bana kelimelerin tanımlarını vermesini, üzerinde çalıştığım bazı hikayeler için başlıklar önermesini ve kaykay üzerindeki köpeklerin resimlerini oluşturmasını isteyebildim. Ayrıca Meta AI’dan, içinde kedi bulunan Reels’i önermesini de isteyebildim ki bunu da kolayca yapabildi.

Ancak meslektaşım Aaron Souppouris, WhatsApp’taki Meta AI’dan Reels’i tavsiye etmesini istediğinde, bu ona o uygulamada da bazı Reels gösterdi; bu da Instagram’daki botun aslında Instagram’a özel bir şey yapmadığını gösteriyor. Bunun yerine Meta, sahip olduğu her uygulamaya aynı chatbot’u takıyor.

Botun içindeki bir hamburger menüsüne dokunduğunuzda Meta AI, size bottan yapmasını istediğiniz olası eylemlerin uzun bir listesini de gösterecektir.

Meta AI, bottan yapmasını isteyebileceğiniz eylemlerin bir listesini sunacaktır.

Aaron Çorbası

Neden bir chatbot istiyorsunuz? instagram kredi kartı borçlarıyla başa çıkmak için ipuçları önermek, kardiyo ve ağırlıklar hakkında tartışmak veya puanlarla seyahat etmek için tüyolar önermek, bilmiyorum. Ama mesele şu ki, istersen yapabilirsin.

Meta, AI sohbet robotunu Instagram DM’lerinize dolduruyor

Teknory