Metin Mesajı Gönderirken Telefon Numaranızı Nasıl Gizlersiniz?

Hiç kısa mesaj gönderirken telefon numaranızı gizlemek istediniz mi? Anonim bir metin göndermek istemenizin birçok nedeni vardır. Belki bir arkadaşınıza şaka yapmak ya da sevdiğiniz kişiye gizli bir hayran olarak mesaj göndermek istiyorsunuz. Belki bir işletmeye mesaj atmanız gerekiyor ama onların telefon numaranızı bilmelerini istemiyorsunuz. Her ne sebeple olursa olsun, kısa mesaj gönderirken telefon numaranızı […]

Metin Mesajı Gönderirken Telefon Numaranızı Nasıl Gizlersiniz?

Hiç kısa mesaj gönderirken telefon numaranızı gizlemek istediniz mi? Anonim bir metin göndermek istemenizin birçok nedeni vardır. Belki bir arkadaşınıza şaka yapmak ya da sevdiğiniz kişiye gizli bir hayran olarak mesaj göndermek istiyorsunuz. Belki bir işletmeye mesaj atmanız gerekiyor ama onların telefon numaranızı bilmelerini istemiyorsunuz.

Her ne sebeple olursa olsun, kısa mesaj gönderirken telefon numaranızı gizlemek istemek nispeten basit bir işlemdir. Bu makale, bunu bir iPhone ve Android’de nasıl yapacağınızı gösterir. Ayrıca, kısa mesaj gönderirken telefon numaranızı gizlemek için birkaç olası yöntem daha göreceksiniz.

Bir iPhone’da Metin Gönderirken Telefon Numaranızı Nasıl Gizlersiniz?

Bir iPhone metni gönderirken telefon numaranızı gizlemek, telefon numaranızın açığa çıkmayacağını bilmenin size huzur vermesini sağlayabilir. Bu görev kolayca gerçekleştirilebilir ve telefonunuzda yalnızca birkaç dokunuş gerektirir. Yine de bazı Android telefonların farklı ayarlara sahip olduğunu unutmayın. Aşağıda özetlenen ilk yöntem işe yaramazsa lütfen alternatif yöntemi deneyin.

Not: Mesajlaşırken telefon numaranızı gizleme yeteneği, operatörün yeteneklerine bağlıdır. Bazı cep telefonu sağlayıcıları bu seçeneği sunmaz.

  1. Ana ekranda, “Ayarlar”a dokunun.
  2. Aşağı kaydırın ve “Telefon”a dokunun.
  3. Kapatmak için “Arayan Kimliğimi Göster”e ve ardından sağdaki düğmeye dokunun. Kapalı konuma ayarlandığından emin olmak için düğmenin gri olduğundan emin olun.

Tüm yapman gereken bu. Artık kısa mesaj gönderirken telefon numaranız gizleniyor. Lütfen tüm operatörlerin telefon numaranızı gizlemeyi o kadar kolay yapmadığını unutmayın. Ayarlarınızda bu seçeneği görmüyorsanız, telefon operatörünüzle iletişime geçin ve Arayan Kimliği seçeneklerini sorun.

Android’de Metin Gönderirken Telefon Numaranızı Nasıl Gizlersiniz?

Alıcının telefon numaranızı göreceğini bilerek kısa mesaj göndermek konusunda rahat değilseniz, bunu yapmalarını önlemek için yapabileceğiniz bir şey var. Birkaç kolay adımla Android’de metin gönderirken telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Operatörünüze bağlı olarak bu seçenek senin için mevcut olmayabilir.

Not: Mesajlaşırken telefon numaranızı gizleme yeteneği, operatörün yeteneklerine bağlıdır. Bazı cep telefonu sağlayıcıları bu seçeneği sunmaz.

Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir:

  1. Başlat “Telefon” uygulamasına gidin ve ona gidin “Ayarlar.”
  2. Seçme “çağrılar” “Ayarlar” listesinde.
  3. Seçmek “Ek ayarlar.”
  4. Musluk “Arayan kimliği.” Dokunmadan önce gerekli bilgileri alana kadar beklemeniz gerekebilir. “Yükleniyor” veya benzeri bir şey olarak gösterecektir.
  5. “Arayan Kimliği” menüsünden, “Numarayı gizle.”

Yapmanız gereken başka bir şey yok. Metin mesajı gönderirken, telefon numaranız gizlenecektir. Operatörünüze bağlı olarak bu seçeneği kullanamayabilirsiniz. Telefonunuzun ayarlarında bu seçeneği görmüyorsanız, lütfen telefon operatörünüzle iletişime geçin ve Arayan Kimliği seçeneklerini sorun.

Ek SSS

Kısa mesaj gönderirken telefon numaramı gizlemenin başka yolları var mı?

Anonim metin mesajları göndermenize izin verecek birçok mobil uygulama var. Daha popüler olanlardan bazıları Burner, TextNow ve Moustache’dir. Bazıları ücretsiz, bazıları ücretli. Bilgisayarınızdan isimsiz bir metin gönderebileceğiniz web siteleri de vardır. Tek ihtiyacınız olan, mesaj göndermek istediğiniz kişinin telefon numarası.

Başka bir seçenek de ikincil bir telefon numarası satın almaktır. Bir “kullanılabilir telefon” satın almanıza gerek kalmayacak, süreç bundan çok daha basit. Bir “kullanıcı numarası”, aramaları ve mesajları alan ve bunları normal telefon numaranıza yönlendiren bir telefon numarasıdır. Ayrıca, bir şekilde gizliliğinizi koruyan kullanici numaranızdan arayabilir ve mesaj yazabilirsiniz. Bu diğer telefon numarasından kısa mesaj gönderdiğinizde alıcı yine de numarayı görecek olsa da, bu tam olarak “sizin” numaranız değildir. Daha çok size bağlı olmayan bir yedek gibi. Bu hizmetler ücretsiz değildir, ancak uygun fiyatlandırma planları olan bazı hizmetler vardır.

WhatsApp’ta telefon numaramı gizleyebilir miyim?

Hayır, en azından Arayan Kimliği’ni kapatarak telefon numaranızı engellemenin olağan yöntemlerini kullanmamak. Numaranızı WhatsApp ve diğer benzer sohbet programlarında gizlemek için, “kullanıcı numarası” için ödeme yapmak gibi başka yöntemler kullanmanız gerekir; bu, yine de numaranızı tamamen gizlemez, sadece sizin olmayan bir numarayı görüntüler. ana olan

Telefon numaramı sabit hattımda da gizleyebilir miyim?

Arayan Kimliğinizi bir sabit hattan gizleme özelliği uzun süredir kullanılmaktadır ve bunu yapması çok kolaydır. Giden bir arama yaparken telefon numaranızı engellemek istiyorsanız, “*67” ve ardından telefon numarasına basmanız yeterlidir.

Anonim metinler göndermek için telefon numaramı engellemek yasa dışı mı?

Basit cevap hayır. Kişisel güvenlik ve emniyet nedenleriyle telefon numaranızı gizlemeniz tamamen yasaldır. Metin gönderirken telefon numaranızı açıklamaktan rahatsızsanız, gizleme hakkınız vardır. Ancak, dolandırıcılık yapmak veya birine kasten zarar vermek için numaranızı bloke etmek federal bir suç olabilir. Telefon numaranızı gizlemek, yalnızca kimliğinizi korumak için güvenlik nedeniyle kullanılmalıdır.

Anonim Manifatura Kolaylaştırıldı

Artık kısa mesaj gönderirken telefon numaranızı nasıl gizleyeceğinizi biliyorsunuz. Bir metin mesajı göndermeniz gerekiyorsa ve mahremiyetinizle ilgili endişeleriniz varsa veya bunu yalnızca anonim olarak yapmak istiyorsanız, artık bunu yapacak bilgiyle donanmış durumdasınız. İlgili birkaç farklı yöntem vardır ve sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Hiç kısa mesaj gönderip numaranızı sakladığınız oldu mu? Bu makalede açıklanan yöntemlerden herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow