Canva’da Metinden Görüntüye Nasıl Kullanılır

Bir yaratıcı olarak, aklınızda birçok fikir olabilir. Çoğu zaman, karmaşık olabilirler, bu da onları hayal etmenizi ve başkalarına sunmanızı zorlaştırır. Şans eseri, Canva aklınızdakileri yazmanıza izin verir ve bunun bir görüntüsünü oluşturur. Metinden nasıl resim oluşturulacağını öğrenmek için okumaya devam edin. Bilgisayarınızda Canva’da Metinden Görüntüye Nasıl Kullanılır Mükemmel görüntüyü bulmak zor olabilir. İşte bu noktada […]

Canva’da Metinden Görüntüye Nasıl Kullanılır

Bir yaratıcı olarak, aklınızda birçok fikir olabilir. Çoğu zaman, karmaşık olabilirler, bu da onları hayal etmenizi ve başkalarına sunmanızı zorlaştırır. Şans eseri, Canva aklınızdakileri yazmanıza izin verir ve bunun bir görüntüsünü oluşturur.

Metinden nasıl resim oluşturulacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Bilgisayarınızda Canva’da Metinden Görüntüye Nasıl Kullanılır

Mükemmel görüntüyü bulmak zor olabilir. İşte bu noktada Canva, hayal ettiğiniz her şeyin bir görüntüsünü oluşturmanıza yardımcı olduğu için işe yarar. Tek yapmanız gereken aklınızdaki görselin açıklamasını yazmak.

Bilgisayarınızı kullanarak Canva’daki bir metinden resim oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. Panelin düzenleyici tarafına gidin ve “Uygulamalar”ı seçin.
 2. “Yeni Bir Şey Oluştur”u bulun ve “Metinden Görüntüye” seçeneğini seçin.
 3. Aklınızdaki görselin açıklamasını yazınız.
 4. Bir stil ve en boy oranı seçin.
 5. “Resminizi oluşturun”u tıklayın.
 6. Görselin üzerine tıklayarak tasarımınıza ekleyebilirsiniz.
 7. İşlemi yeniden başlatmak için “Yeniden başla”ya tıklayın.

Resminizin hayal ettiğinize olabildiğince yakın olması için, onu tarif ederken bir dizi ayrıntı eklemeye çalışın.

Telefonunuzda Canva’da Metinden Görüntüye Nasıl Kullanılır

Canva, cihazınız ne olursa olsun mükemmel tasarımı oluşturmanıza olanak tanır. Telefonunuzu kullanarak bir metinden resim oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. Düzenleyicinin alt köşesindeki “+” işaretini tıklayın.
 2. Sunulan seçeneklerden “Uygulamalar” ı seçin.
 3. “Yeni Bir Şey Oluştur”a gidin ve “Metinden Görüntüye”yi seçin.
 4. Resminizi tanımlayın.
 5. Bir stil ve en boy oranı seçin.
 6. “Görüntü Oluştur”u seçin.
 7. Görselin üzerine tıklayarak tasarımınıza ekleyebilirsiniz.
 8. Farklı bir şey denemek istiyorsanız, “Baştan başla”yı tıklayın.

Unutmayın, Canva’nın sizin için oluşturmasını istediğiniz görseli tanımlarken ne kadar çok ayrıntı o kadar iyi olur.

Canva’daki metinden görüntüye stiller ve oranlar, yalnızca metinden bir görüntü oluştururken tanımladığınız şeye yakın bir şey sunmaz. Her ayrıntıyı seçmenize izin vererek görüntüyü ihtiyaçlarınıza göre karşılamanıza olanak tanır.

Resminizi temsil etmek istediğiniz stili seçebilirsiniz. Şunlar olabilir:

 • 3 boyutlu
 • Gradyan
 • eski anime
 • rüya gibi
 • Vitray
 • Konsept Sanatı
 • retro dalga
 • Fotoğraf
 • canlı
 • Anime
 • minimalist
 • Neon
 • filmsel
 • Renkli
 • saykodelik
 • Suluboya
 • Mürekkep Baskısı
 • Renkli kalem.

Resminiz için mükemmel oranı seçmek söz konusu olduğunda, şu üç seçeneğiniz vardır:

Gördüğünüz gibi, hayal gücünüze yakın bir görüntü yaratmanıza izin veren ve yapbozun son parçasını çalışmanıza sağlayan olasılıklarınız sonsuz gibi görünüyor.

Canva’da Metinden Görüntüye Olası Kullanımları Bazı kullanıcılar için bu işlevsellik gerçekleşmiş bir rüya gibi görünüyor. Öte yandan, diğerleri amacı ve kullanımı açısından işareti kaçırabilir.

Fikrin Gerçekte Nasıl Görüneceğini Test Etmek

Bu işlevsellik, bir şeyin kafanızda göründüğü kadar iyi görünüp görünmeyeceğini görmenize yardımcı olur. Örneğin, turuncu tekerlekleri ve yeşil sepeti olan lavanta rengi bir bisiklet, hayal gücünüzde harika görünebilir. Ama gördüğünüzde fikriniz değişebilir. Canva, vizyondan gerçeğe giden süreci olabildiğince hızlı ve sorunsuz hale getirir.

Çevrimiçi Görüntüler İçin İyi Bir İkame Sağlar

Bazen internette gördüğünüz resimlerden memnun kalmazsınız ve sunumunuzdaki her şeyin mükemmel olmasını dilersiniz. Canva, tanımladığınız her şeyi saniyeler içinde oluşturabilir.

Benzersiz İçerik Oluşturma

Birçoğu benzersiz olmak ve başkalarına ilham vermek istiyor. Çalışmanızda daha önce hiç kimsenin görmediği görüntüler oluşturmak, şüphesiz ihtiyacınız olan hayranlık uyandırma faktörünü ekleyecektir. Pazarlama alanında çalışıyorsanız, bu ek iş fırsatlarına giden bir yol olabilir.

Canva’da Metinden Görüntüye Sınırlandırma

Bu yeni özelliğin, Canva’nın zaten kapsamlı olan yaratıcı işlevler listesine eklenmesi için harika olduğunu düşünebilirsiniz. Kesinlikle öyledir, ancak kullanımında bazı kullanıcıların engel olarak görebileceği bir sınırlama vardır.

Günlük, 100 resim oluşturmanıza izin verilir. Bu sınır çoğu kullanıcı için çok gibi görünebilir, ancak ilk başta görselinizi doğru bir şekilde elde edemezseniz, bir görsel için sayısız seçenek yaratabilirsiniz.

Ancak ilk oluşturduğunuz görüntüden 24 saat sonra 100 görüntü daha oluşturabileceksiniz.

SSS

Canva, oluşturduğum görsellerin telif hakkını elinde tutuyor mu?

Resmi oluşturan teknik olarak Canva’nın yapay zekası olsa da sizinki sadece fikirdi; Canva bunun üzerinde telif hakkına sahip değildir. Bu nedenle, şirketten birinin bunu bir yerde yayınladığınızı görüp size dava açacağından endişelenmenize gerek yok.

Canva’nın metinden resme işlevini kullanarak oluşturduğum resimler üzerinde hakkı var mı?

Bu görüntülerin telif haklarına sahip değiller, bu da onları özgürce kullanmanıza izin veriyor. Ancak isterlerse bunları kullanma hakları vardır. Hüküm ve koşullarında belirtildiği gibi, pazarlama kampanyalarında resimlerinizi görürseniz onları dava edemezsiniz.

Canva’da metinden resme kullanarak uygunsuz resimler oluşturabilir miyim?

Görseller, onları tanımlamak için kullandığınız kelimelere göre oluşturulmuş olsa da Canva, topluluğunu güvenli ve saygılı bir yer olarak tutmak istiyor. Canva, platformunda bu tür içeriğin oluşturulmasını önlemek için, uygunsuz içerik oluşturmanızı engelleyecek otomatik girdi incelemeleri başlattı.

Ünlü markaların logolarına benzeyen görseller oluşturursam ne olur?

Rahatsız edici değilse Canva, tanımladığınız her şeyi yaratmanıza izin verir. Görüntü, bir markanın patentini aldığı bir şeye çok benziyorsa, görüntü telif hakkı iddialarına girebilir.

Hayal Gücünüzü Hayata Geçirmek

Bazen sahip olduğunuz benzersiz bir fikri diğer insanlara ve hatta kendinize sunmak zordur. Canva, bu görevde size yardımcı olmak için burada. Bu işlevsellik, kullandığınız herhangi bir cihazda istediğiniz görüntüyü oluşturarak bir açıklama girmenize olanak tanır. Çok çeşitli stiller ve oranlar sunar. Metinden resme kullanmak, hem profesyonel hem de amatör kullanımlar için yararlı olabilir.

Şimdiye kadar Canva’da metinden resme kullandınız mı? Neyi beğendiniz veya iyileştirilmesi gerektiğini düşündünüz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory