Metin Yazacak Ama Arama Yapmayacak Bir iPhone Nasıl Onarılır

Eski bir iOS sürümü kullanıyorsanız, iPhone’unuz arama yapamayabilir. Bunun nedeni, telefon görüşmelerinin yazılım tabanlı bir işlev olmasıdır, bu nedenle hatalar ve aksaklıklar işlerin düzgün çalışmasını engelleyebilir. iPhone’unuzun Ayarlar uygulamasına gidin, ardından Genel > Yazılım Güncelleme’yi açın ve cihazınızı güncellemek için “İndir ve Yükle”ye dokunun. Bir Wi-Fi veya mobil veri bağlantısına ihtiyacınız olacak ve internet hızınıza […]

Metin Yazacak Ama Arama Yapmayacak Bir iPhone Nasıl Onarılır

Eski bir iOS sürümü kullanıyorsanız, iPhone’unuz arama yapamayabilir. Bunun nedeni, telefon görüşmelerinin yazılım tabanlı bir işlev olmasıdır, bu nedenle hatalar ve aksaklıklar işlerin düzgün çalışmasını engelleyebilir.

iPhone’unuzun Ayarlar uygulamasına gidin, ardından Genel > Yazılım Güncelleme’yi açın ve cihazınızı güncellemek için “İndir ve Yükle”ye dokunun. Bir Wi-Fi veya mobil veri bağlantısına ihtiyacınız olacak ve internet hızınıza bağlı olarak işlemin tamamlanması biraz zaman alabilir.

Ayrıca, iPhone’unuzun servis sağlayıcınızın ağıyla bağlantısını sürdürebilmesini sağlayan operatör ayarlarınızın güncellemelerini de kontrol etmelisiniz. Ancak, operatör güncellemeleri ara sıra yayınlanır ve aldığınız tek uyarı, güncellemeyi onaylamanızı isteyen açılır bir bildirimdir.

Taşıyıcı ayarlarını manuel olarak güncellemek için iPhone’unuzda özel bir bölüm yoktur, ancak Ayarlar > Genel > Hakkında’ya giderseniz, bir güncelleme varsa açılır pencere yeniden görünecektir. Operatör ayarları güncellemelerini kontrol edebilmek için internet bağlantınızın olması gerektiğini unutmayın.

Cihazınızın operatör ayarlarınızın hangi sürümünü çalıştırdığını görmek için Fiziksel SIM’e ilerleyebilir, ardından “Operatör”ün yanındaki bilgileri kontrol edebilirsiniz. Bunun en son güncelleme olduğundan emin olmak için servis sağlayıcınızın web sitesinde çapraz kontrol yapabilirsiniz.

Teknory