Microsoft, tatil için zamanında ‘çirkin’ bir Clippy süveter çıkardı

Bu kesinlikle ailenizin tatil partisine renk katacaktır. Çirkin tatil süveterleri, 2010’un başındaki bir trend gibi görünüyor, ancak bu, Microsoft’un aslında oldukça iyi olan birini piyasaya sürmesini engellemedi. 75 $ ‘lık “düşük” fiyat için Xbox ürün mağazasıOG Microsoft Office asistanı Clippy’nin size (ve süveterinize bakanlara) “Mutlu Tatiller” dilediğini gösteren şenlikli bir süveter alabilirsiniz. O kadar güzel… Okumaya devam et Microsoft, tatil için zamanında ‘çirkin’ bir Clippy süveter çıkardı

Microsoft, tatil için zamanında ‘çirkin’ bir Clippy süveter çıkardı

Bu kesinlikle ailenizin tatil partisine renk katacaktır.

Çirkin tatil süveterleri, 2010’un başındaki bir trend gibi görünüyor, ancak bu, Microsoft’un aslında oldukça iyi olan birini piyasaya sürmesini engellemedi. 75 $ ‘lık “düşük” fiyat için Xbox ürün mağazasıOG Microsoft Office asistanı Clippy’nin size (ve süveterinize bakanlara) “Mutlu Tatiller” dilediğini gösteren şenlikli bir süveter alabilirsiniz.

O kadar güzel değil mi?
Kredi bilgileri: Microsoft

Hatırlamıyorsanız diye söylüyorum, Clippy (resmi adı Clippit’tir, ancak kimse hatırlamamıştır. durmadan diye seslendi), bilgisayar ekranınızın köşesinde beliren ve Microsoft Word’de yazarken yardıma ihtiyacınız olup olmadığını soran küçük bir ataçtı. Clippy, 90’ların sonlarından 2000’lerin başlarına kadar Microsoft Office yazılımında bir armatürdü, bu noktada Microsoft, dost canlısı ataçları yavaş yavaş spot ışığından çıkardı çünkü insanlar aslında onun sürekli kesintilerinden nefret ediyorlardı.

AYRICA BAKINIZ:

Hayır, bu sefer gerçekten: ‘Call of Duty’ PlayStation’dan çıkmıyor

Ancak, söylendiği gibi, gidene kadar neye sahip olduğunuzu bilemezsiniz. Clippy’nin sessiz ölümünden bu yana geçen 20 yıl içinde, Microsoft’un yararlı ataçlarından nefret ettikleri zamanı hatırlayacak yaştaki insanlar arasında nostalji filizlendi. Şirket, Clippy’yi Office’in modern sürümüne geri getirmek için 2021’de hayranlara bir tweet’e 20.000 beğeni vermeye bile meydan okudu. Tweet şu anda 166.000’den fazla beğeniye sahip.

Her neyse, 75 dolar, CD-ROM günlerinden eski bir bilgisayar animasyonu içeren çirkin bir süveter için muhtemelen biraz fazla. Ama paranla istediğini yapabilirsin. En azından Clippy, hizmetini gereği gibi takdir eden bir dünyada ikinci bir yaşam şansı elde ediyor.

Teknory