Cybertruck’ın bildirilen ilk kazası: Resimleri internete düştü

Kasım ayı sonlarında piyasaya sürülen Cybertruck, bir kez daha mercek altında Reddit kullanıcısı “boddhya” Tesla aracının ve 2009 Toyota Corolla’nın karıştığı kazanın fotoğraflarını yükledi. Resimlerde 17 yaşındaki bir çocuğun kullandığı Corolla’nın çarpışmada ciddi hasar gördüğü görülüyor. Öte yandan Cybertruck zarar görmemiş görünüyor. Yine de fotoğrafların perspektifi Cybertruck’ın hasarlarının tam kapsamını ayırt etmeyi zorlaştırıyor. (Dört tekerlekten […]

Cybertruck’ın bildirilen ilk kazası: Resimleri internete düştü

Kasım ayı sonlarında piyasaya sürülen Cybertruck, bir kez daha mercek altında Reddit kullanıcısı “boddhya” Tesla aracının ve 2009 Toyota Corolla’nın karıştığı kazanın fotoğraflarını yükledi.

Resimlerde 17 yaşındaki bir çocuğun kullandığı Corolla’nın çarpışmada ciddi hasar gördüğü görülüyor. Öte yandan Cybertruck zarar görmemiş görünüyor. Yine de fotoğrafların perspektifi Cybertruck’ın hasarlarının tam kapsamını ayırt etmeyi zorlaştırıyor. (Dört tekerlekten çekişli modelin yalnızca bir tarafını görebiliyoruz.)

AYRICA BAKINIZ:

Cybertruck’ınızı ‘karanlık moda’ alabilirsiniz, ancak bu size 6.500 dolara mal olacak

İlk bildirilen Cybertruck kazası

Kaza, Kaliforniya’nın Palo Alto kentindeki Skyline Bulvarı üzerinde meydana geldi. Sınır. Mashable, Kaliforniya Otoyol Devriyesi’ne ulaştı ve kazayı doğruladı. Mashable’a gönderilen çarpışma raporunda, kazanın 28 Aralık 2023’te yerel saatle 14.05 civarında meydana geldiği belirtiliyor.

“Ön araştırmamız, bir Toyota Corolla’nın Page Mill Yolu’nun güneyinde SR-35 güney yönünde bilinmeyen bir hızla güneye doğru gittiğini, sürücünün bilinmeyen nedenlerle sağa döndüğünü ve ardından sağ banketteki toprak sete çarptığını gösteriyor ” dedi rapor. “Toyota daha sonra yola yeniden girdi, çift sarı çizgiyi geçerek kuzeye giden şeride geçti ve kuzeye giden SR-35 üzerinde kuzeye giden bir Tesla Cybertruck’a çarptı.”

Otomotiv uzmanları Cybertruck’un güvenlik sorunlarıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Reuters. Uzmanlar, tehlikede olanın sürücü değil, yayalar ve diğer arabalar olduğunu söylüyor.

Örneğin, George Washington Üniversitesi’nden otomobil güvenliği profesörü Samer Hamdar, Cybertruck’un sınırlı “buruşma bölgeleri” hakkındaki endişesini dile getirdi; bu, arabanın bir çarpışmanın etkisini güvenli bir şekilde absorbe edecek şekilde deforme olan bölgelerine atıfta bulunuyor.

California Üniversitesi Berkeley Güvenli Ulaşım Araştırma ve Eğitim Merkezi müdürü Julia Criswold da Cybertruck tarafından alarma geçirildi ve kamyonun ağır ağırlığının ve yüksek ivmelenmesinin, içinde olmayanlar için “kırmızı bayrakları yükselttiğini” ekledi.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk ise bu görüşe katılmıyor. Musk, “Evet, Cybertruck’ın hem yolcular hem de yayalar için mil başına diğer kamyonlara göre çok daha güvenli olacağından oldukça eminiz” dedi. X gönderisi.

Ancak ilginç bir şekilde, Mashable’a gönderilen raporda, “ağrı şikayetinde” bulunan ve “şüpheli” küçük yaralanmalara maruz kalan kişinin Tesla sürücüsü olduğu (ancak sürücü tıbbi müdahaleyi reddetti). Diğer iki Cybertruck yolcusu ve önemli ölçüde hasar gören Corolla’nın sürücüsü de dahil olmak üzere başka hiçbir yaralanma bildirilmedi.

Kaliforniya Otoyol Devriyesi’ne göre Cybertruck’ın otonom modda çalıştığı görülmüyor. Raporda, “Bu olayla ilgili soruşturma devam ediyor” denildi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow