Microsoft, Windows’ta OneDrive’ı neden kapatmaya cesaret ettiğinize dair yanıtlar istiyor

TL;DR OneDrive’ın Windows 11’deki en son güncellemesi artık kullanıcıların uygulamadan çıkma nedenlerini belirtmelerini gerektiriyor; bu olmadan uygulamayı kapatamazsınız. Bu, Microsoft’un Windows içindeki hizmetlerini yoğun bir şekilde tanıtmak için kullandığı en son taktiktir. Güncelleme: Microsoft değişiklikleri geri aldı. Güncelleme, 10 Kasım 2023 (07:03 ET): Microsoft’un paylaştığı Sınır değişiklikleri geri aldığını söyledi. OneDrive artık müşterileri geri bildirimde […]

Microsoft, Windows’ta OneDrive’ı neden kapatmaya cesaret ettiğinize dair yanıtlar istiyor

TL;DR

  • OneDrive’ın Windows 11’deki en son güncellemesi artık kullanıcıların uygulamadan çıkma nedenlerini belirtmelerini gerektiriyor; bu olmadan uygulamayı kapatamazsınız.
  • Bu, Microsoft’un Windows içindeki hizmetlerini yoğun bir şekilde tanıtmak için kullandığı en son taktiktir.
  • Güncelleme: Microsoft değişiklikleri geri aldı.

Güncelleme, 10 Kasım 2023 (07:03 ET): Microsoft’un paylaştığı Sınır değişiklikleri geri aldığını söyledi. OneDrive artık müşterileri geri bildirimde bulunmaya zorlamıyor ve uygulama normal şekilde kapatılabiliyor.


Orijinal makale, 10 Kasım 2023 (05:56 ET): OneDrive, Google Drive’a iyi bir rakiptir ve Microsoft Office ve Microsoft’un uygulama ekosisteminin derinliklerindeki iş kullanıcıları için çok anlamlıdır. OneDrive kullanıcıları ayrıca uygulamanın Windows 11 ile olan yoğun entegrasyonundan da yararlanır. Ancak, Windows 11 öyle olsa bile OneDrive herkesin öncelikli tercihi olmayabilir, bu nedenle sistem kaynaklarını tüketmesini engellemek için uygulamayı kapatmak zorunda kalırlar. Ancak Microsoft bundan pek memnun görünmüyor ve şimdi OneDrive’ı tam olarak neden kapattığınıza dair yanıtlar istiyor.

tarafından hazırlanan bir rapora göre NeowinWindows 11, bir neden seçmeden OneDrive uygulamasından çıkmanıza izin vermez. Açılır menüde sunulan seçeneklerden birini seçmeniz gerekecektir. Cevap vermek istemiyorsanız, OneDrive’dan çık düğme gri renkte kalır. Gri renkli düğmeye hâlâ tıklayıp tıklayamayacağınız hemen belli değil, ancak kullanıcı arayüzü bunu yapamayacağınızı gösteriyor (ve gri renkli düğmeye tıklayabilirseniz, bu koyu bir desen olarak kabul edilir).

Kullanıcılar OneDrive uygulamasından çıkma kararlarına ilişkin aşağıdaki açıklayıcı nedenleri seçebilir:

  • OneDrive’ın sürekli çalışmasını istemiyorum
  • OneDrive’ın ne olduğunu bilmiyorum
  • OneDrive’ı kullanmıyorum
  • OneDrive ile ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorum
  • Bilgisayarımı hızlandırmaya çalışıyorum
  • Çok fazla bildirim alıyorum
  • Diğer

Rapor, Microsoft’un OneDrive’ı Windows’ta kullanıma sunduğu diğer birçok yöntemin altını çiziyor. Windows arka planınızı değiştirmeye çalıştığınızda, OneDrive yedeklemesini “Arka plan görüntünüzü otomatik olarak yedeklemek için Resimler klasörünüzü yedekleyin” şeklinde etkinleştirmenizi kibarca hatırlatmak için Windows’un görüntüleyeceği istemin bir örneğini verir.

Yeni OneDrive iletişim kutusu uygulamanın 23.214.1015.0001 sürümünde mevcuttur. İstemle karşılaşıp sabahınızı zorunlu geri bildirimle mahvetmek istemiyorsanız güncelleme yapmaktan kaçınmak isteyebilirsiniz. Yeterince yaşadıysanız, OneDrive’ın dosyalarınızı senkronize etmesini nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Microsoft, Windows’ta OneDrive’ı neden kapatmaya cesaret ettiğinize dair yanıtlar istiyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow