Motorola Defy 2, yerleşik uydu mesajlaşma özelliğine sahip ilk Android telefon oldu

TL;DR Motorola ve Bullitt Group, yerleşik iki yönlü uydu mesajlaşma özelliğine sahip Motorola Defy 2 ve CAT S75 akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Telefonlar tamamen aynı donanıma sahiptir ancak farklı bölgelerde mevcuttur. Motorola ayrıca, herhangi bir Android ve iOS cihazına uydu bağlantısı sağlayan kompakt bir uydu bağlantı cihazını da duyurdu. Motorola ve Bullitt, en başından beri […]

Motorola Defy 2, yerleşik uydu mesajlaşma özelliğine sahip ilk Android telefon oldu

TL;DR

  • Motorola ve Bullitt Group, yerleşik iki yönlü uydu mesajlaşma özelliğine sahip Motorola Defy 2 ve CAT S75 akıllı telefonlarını piyasaya sürdü.
  • Telefonlar tamamen aynı donanıma sahiptir ancak farklı bölgelerde mevcuttur.
  • Motorola ayrıca, herhangi bir Android ve iOS cihazına uydu bağlantısı sağlayan kompakt bir uydu bağlantı cihazını da duyurdu.

Motorola ve Bullitt, en başından beri yerleşik iki yönlü uydu mesajlaşma özelliğine sahip dünyanın ilk Android telefonunu piyasaya sürdü.

Cihaz, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Kanada için Motorola Defy 2 olarak adlandırılıyor. Bu arada, şu şekilde pazarlanacak:
Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da biraz farklı bir arka kapak tasarımına sahip CAT S75.

Sağlam akıllı telefon, Bullitt Satellite Messenger adı verilen yerleşik, iki yönlü bir uydu habercisi ile birlikte gelir. Android telefonlar için ilk uydu tabanlı doğrudan cihaza mesajlaşma hizmetidir. Mobil telekomünikasyon protokolleri geliştiren çeşitli standart kuruluşları için bir şemsiye terim olan 3. Nesil Ortaklık Projesi (3GPP) tarafından tanımlanan standartlar üzerine kurulmuştur.

O nasıl çalışır?

Motorola Defy 2 Bullitt Uydu Messenger

Motorola Defy 2 ve CAT S75, Bullitt Satellite Messenger’ı kullanarak metin mesajı alışverişi yapmak için mevcut coğrafi sabit uydulara erişebilir. Hizmet, kullanıcılar gökyüzünü net bir şekilde görebildikleri sürece çalışmalıdır. Önce her zamanki gibi Wi-Fi veya hücresel ağa bağlanmayı deneyecek. Bu ağlardan hiçbiri mevcut değilse haberci uydu üzerinden bağlanacaktır.

Bullitt Satellite Messenger uygulamasına sahip olmayan alıcılar, mevcut telefonlarına basit bir SMS olarak mesaj alabilir ve yanıt vermek için ilgili Android veya iOS uygulamasını indirmeye davet edilir. Bu SMS’lerin ücreti uydu mesajlaşma abonesinin tarifesinden düşüleceğinden, uydudan mesaj alma ücreti alınmaz.

Kullanıcıların uydu üzerinden değiş tokuş edebileceği mesaj türleri arasında normal metin mesajları, konum paylaşma ayrıntıları ve check-in’ler yer alır.

Bu arada Motorola Defy 2 ve CAT S75 de uydu iletişimi yoluyla 7/24 SOS yardımı sağlayacak. Telefonlarda uydu kapsama alanı piyasaya sürüldüğünde Avrupa ve Kuzey Amerika’da, ardından Avustralya, Yeni Zelanda, Afrika ve Latin Amerika’da kullanılabilecek. Diğer bölgeler de yıl sonundan önce eklenecek.

Bullitt’in uydu mesajlaşma planlarının maliyeti nedir?

Kedi S75

Bullitt’in Motorola Defy 2 ve CAT S75 için uydu mesajlaşma planları, size ayda 30 adede kadar iki yönlü mesaj ve 12 ay boyunca SOS yardımı sağlayan Essential paketi için 4,99 $/4,99 €’dan başlıyor. Yılda 250 uydu tabanlı mesaj ve acil müdahale hizmeti için 59,99 ABD dolarına kadar çıkan diğer daha ağır kullanım planları da mevcuttur.

Motorola Defy 2 ve CAT S75 özellikleri ve fiyatı

Cat S75 Modeli Defy

Daha önce de söylediğimiz gibi Motorola Defy 2 ve CAT S75, farklı isimlerle temelde aynı telefonlar. Gorilla Glass Victus kaplı 6,6 inç 120 Hz FHD+ ekrana sahipler. Askeri düzeyde dayanıklılık, IP68 ve IP69K giriş koruması, sekiz çekirdekli MediaTek Dimensity 930 yonga seti, 5.000 mAh pil, 15W şarj, 50MP + 8MP (geniş) + 2MP (makro) arka kamera kurulumu ve 8MP ön kameraya sahiptir. atıcı. Telefonların uydu iletişim teknolojisinden ayrı bir MediaTek yongası sorumludur.

Motorola Defy 2 ve CAT S75, kutudan Android 12 ile çıkıyor ve bu biraz can sıkıcı. Ayrıca Android 14’e kadar yalnızca iki yıllık Android güncellemelerini desteklerler. Toplam beş yıllık güvenlik güncellemesi almaları gerekir. Şirket, üç yıl boyunca üç ayda bir güvenlik yamaları ve gerektiğinde iki yıl daha acil durum güvenlik yamaları sunacak.

Motorola Defy 2, 2023’ün ikinci çeyreğinden itibaren Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Kanada’daki seçili operatörlerde satışa sunulacak. Essential planına 12 aylık abonelik içeren 599 ABD doları olarak fiyatlandırılır.

CAT S75, şimdi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki seçili operatörler ve perakendecilerden ön sipariş edilebilir. Üç aylık ücretsiz Bullitt’s Essentials hizmet denemesi dahil 599 € / 549 £ olarak fiyatlandırılır.

Dahası var: Motorola Defy Uydu Bağlantısı

Motorola Defy Uydu Bağlantısı

Motorola ve Bullitt ayrıca Defy Satellite Link’i de tanıttı. Android veya iOS cihazlarına izin veren kompakt, bağımsız bir Bluetooth cihazıdır. Bullitt Satellite Messenger hizmetine bağlanmak için. Bunu, tümü uydu aracılığıyla metin gönderip almak, konumunuzu paylaşmak ve acil servislerle iletişim kurmak için kullanabilirsiniz.

Cep boyutundaki cihaz ayrıca askeri düzeyde dayanıklılık testinden geçmiştir ve IP68 derecesine sahiptir. Şirketin birkaç günlük kullanım için yeterli olduğunu iddia ettiği 600 mAh bataryaya sahiptir. Tasarım, bir telefonla eşleştirilmediğinde bile ek işlevler sunmasına olanak tanıyan fiziksel SOS ve konum check-in düğmelerini içerir.

Motorola Defy Uydu Bağlantısı, 2023’ün ikinci çeyreğinde uluslararası satıcılarda satışa sunulacak. Yalnızca cihaz için 99 ABD Doları tutarındadır. Bir yıllık Essentials Messaging hizmet planı aboneliğini içeren bir paket 149 dolardan başlayacak.

Motorola Defy 2, yerleşik uydu mesajlaşma özelliğine sahip ilk Android telefon oldu

Teknory