MrBeast, Elon Musk’un X’ine yüklenen videodan 250.000 dolardan fazla kazanıyor

Geçtiğimiz hafta herhangi bir zamanda Elon Musk’un X’inde bulunduysanız, muhtemelen MrBeast’in sosyal medya uygulaması olarak akışınızı doldurduğunu görmüşsünüzdür. sürekli tanıtım popüler YouTuber’ın platformdaki hizmete ilk video yüklemesi. MrBeast, video yüklemesinin X kazançlarını YouTube ödemeleriyle karşılaştırmaya yönelik bir test olduğunu ve ne kadar kazandığını kamuoyuyla paylaşacağını söyledi. Neyse, az önce teslim etti. MrBeast’e göre X’in analizleri, […]

MrBeast, Elon Musk’un X’ine yüklenen videodan 250.000 dolardan fazla kazanıyor

Geçtiğimiz hafta herhangi bir zamanda Elon Musk’un X’inde bulunduysanız, muhtemelen MrBeast’in sosyal medya uygulaması olarak akışınızı doldurduğunu görmüşsünüzdür. sürekli tanıtım popüler YouTuber’ın platformdaki hizmete ilk video yüklemesi.

MrBeast, video yüklemesinin X kazançlarını YouTube ödemeleriyle karşılaştırmaya yönelik bir test olduğunu ve ne kadar kazandığını kamuoyuyla paylaşacağını söyledi. Neyse, az önce teslim etti.

MrBeast’e göre X’in analizleri, videosundan 263.655 dolar kazanacağını gösteriyor. Yaratıcı Paylaşıldı Bilgileri Pazartesi günü bir tweet’te paylaştı ve kanıt olarak hesabının analitiğinin bir ekran görüntüsünü ekledi.

YouTube’a nasıl yansıyor?

Temmuz 2023’te MrBeast, ödeme yapan X Aboneleriyle, o zamanlar en son YouTube videosunun 5 günde 77 milyon görüntüleme aldıktan sonra 167.000 ABD doları reklam payı geliri elde ettiğini paylaştı.

Yayınlandığı an itibariyle, MrBeast’in ilk X videosunu içeren gönderisi yaklaşık 157 milyon görüntülemeye sahip; bu da MrBeast’in YouTube videosunun Temmuz ayında aldığının kabaca iki katı. Ancak X’teki kazancı, MrBeast’in yarısından az izlenen YouTube videosundan kazandığından yalnızca 100.000 dolar daha fazla.

Bu gelir istatistikleri ne anlama geliyor?

YouTube ve X’teki metrikler eşit olmaktan uzak olduğundan burada bazı önemli eklemeler var.

Birincisi, X’in izlenme sayısı videonun kendisine ait değil. X’in hâlâ Twitter olarak bilindiği dönemde şirket, bir videonun kaç kez görüntülendiğini kamuya açık olarak gösteriyordu. Ancak Musk kaldırıldı Mayıs 2023’teki video yayınlarının herkese açık görüntüleme metrikleri. Artık yalnızca videoyu yayınlayan hesap bu istatistiklere erişebilir. Herkese açık görüntüleme istatistiği yalnızca gönderinin kendisi içindir, yani hiçbir zaman oynatmaya tıklamayan veya videoyu izlemeyen kullanıcıları sayar.

Ve bu 157 milyon görüntülemenin tamamı görüntüleme değil. X’te bu görüntülemeler gösterimlerdir. Bu, bu metriğin, algoritma önerdiği için bir gönderinin kullanıcının akışında görünmesi kadar basit bir şeyin görüntülemesini saydığı anlamına gelir.

MrBeast ekran görüntüsünde ayrıca ilginç bir şey var: Çoğu kullanıcının kullanımına açık olmayan bir kontrol panelini gösteriyor gibi görünüyor.

AYRICA BAKINIZ:

MrBeast, reklam gelirini test etmek için ilk videoyu X’e yüklüyor

X, kullanıcıların platformun X Premium veya X Premium+ gibi ücretli, doğrulanmış abonelik hizmetlerine abone olduktan sonra katılmak için başvurabilecekleri bir para kazanma programına sahiptir. Bir kullanıcı bu programa kabul edildikten sonra, gönderilerine verilen yanıtlarda görünen reklamları diğer kaç doğrulanmış ödeme yapan abonenin görüntülediğine bağlı olarak gelir kazanmaya başlayabilir.

Para Kazanma sekmesi, reklam paylaşımı geliri için onaylanan bir kullanıcı için de erişilebilir hale gelir ve kullanıcıya her iki haftada ne kadar kazandığını veya ödeme için yeterli reklam paylaşımı geliri biriktirdiğini gösterir. MrBeast’in ekran görüntüsündeki hiçbir şey Para Kazanma sekmesine benzemiyor.

MrBeast’in ekran görüntüsü daha çok X’in Analytics sayfasına benziyor. Ancak kullanıcıların büyük çoğunluğunun Analytics sayfasında MrBeast’inki gibi bir gelir sekmesi yok.

MrBeast’in videosunda videodan önce gösterilen video reklamlar yayınlandı; bu, içerik oluşturucunun X’in Amplify programının bir parçası olduğu anlamına geliyor. Amplify, genellikle büyük marka hesapları olan çok seçilmiş kullanıcıların, video içeriklerinden önce görünen videodan önce gösterilen video reklamlar için ödeme almasına olanak tanır. Amplify programının bir parçası olan bir hesabı kontrol ettim ve bunun aslında Amplify programı üyelerinin erişebildiği aynı para kazanma kontrol paneli olduğunu doğrulayabildim.

MrBeast’in X’ten aldığı çeyrek milyon dolarlık ödeme, X’in yalnızca davetle katılabildiği bir program olan Amplify videodan önce gösterilen reklamlardan para kazanmaya dayalıdır; X’e göre yalnızca 200’den fazla yayıncı.

MrBeast yaptı ama muhtemelen sen yapamazsın

MrBeast’in benzersiz durumundan bahsetmişken, YouTube’un en popüler içerik oluşturucusunun, X’teki hemen hemen hiçbir kullanıcının onun başarısını tekrarlayamayacağı başka avantajları vardı.

MrBeast, ödemesini duyurduğu tweetinde bunun bir kısmını kendisi de kabul etti.

MrBeast, “Bu biraz göstermelik” diye yazdı. “Reklamverenler videoma gösterilen ilgiyi gördüler ve videoma reklam satın aldılar (sanırım) ve dolayısıyla görüntüleme başına gelirim muhtemelen sizin deneyimleyeceğinizden daha yüksek.”

Bu onun bir parçası. Ama daha da fazlası var.

Video giderek artan bir şekilde Musk’un platform vizyonunun önemli bir parçası haline geldiğinden, Musk geçtiğimiz yıl boyunca daha fazla YouTube içerik oluşturucusunu ve podcast yayıncısını X’e çekmeye çalışıyordu.

MrBeast, içerik oluşturuculara yapılan ödemeler söz konusu olduğunda Musk’un sosyal medya platformunun YouTube ile rekabet edebileceğine inanmadığını söyleyerek içeriğini X’e yüklemeyi reddetti. Ancak gerçek adı Jimmy Donaldson olan MrBeast geçen hafta yumuşadı ve yüklendi 15 Ocak’taki eski YouTube videolarından birinde, bunun gelir açısından nasıl performans göstereceğini görmek için yapılan bir testin parçası olduğunu söyledi.

O zamandan bu yana MrBeast’in gönderisi platformda durmaksızın tanıtıldı. resmi X hesapları, tarafından Miskve Mashable’ın daha önce bildirdiği gibi X’in reklam platformu tarafından etiketsiz reklam kullanıcıların akışlarına aktarılıyor.

Dolayısıyla MrBeast’in diğer X kullanıcılarıyla karşılaştırıldığında nasıl haksız bir avantaja sahip olduğunu görmek kolaydır. Cevaplanması gereken asıl soru şudur: MrBeast gelecekteki içeriğini doğrudan X’e yüklemeye devam edecek mi?

GÜNCELLEME: 22 Ocak 2024, 17:22 EST Bu parça, MrBeast’in gelirinin X’in Amplify programından geldiğine dair onay eklemek için güncellendi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow