Neden bir iPhone fiyat artışı söylentileri bu yıl çok inandırıcı?

Apple, iPhone’un son beş nesli için, sürekli fiyat artışı söylentilerine rağmen 6.7 inçlik bir Max modelini 1.099 $ sabit fiyatla sattı. Bu nedenle, gelecek yılki telefon hakkında bir tane daha okuduğumuz zaman sürpriz olmadı. Ancak bizi dinleyin; bu yılki Apple’ın amiral gemisi iPhone için daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatı söylentisi aslında doğru olabilir. LeaksApplePro’ya göre […]

Neden bir iPhone fiyat artışı söylentileri bu yıl çok inandırıcı?

Apple, iPhone’un son beş nesli için, sürekli fiyat artışı söylentilerine rağmen 6.7 inçlik bir Max modelini 1.099 $ sabit fiyatla sattı. Bu nedenle, gelecek yılki telefon hakkında bir tane daha okuduğumuz zaman sürpriz olmadı. Ancak bizi dinleyin; bu yılki Apple’ın amiral gemisi iPhone için daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatı söylentisi aslında doğru olabilir.

LeaksApplePro’ya göre Apple, en büyük telefonunun fiyatını 200 $’a kadar artırmayı ve önümüzdeki sonbaharda piyasaya çıktığında 1.299 $’a çıkarmayı planlıyor. Sızdıran kişi, Apple’ın yeni telefonu aynı 1.099 $ fiyat etiketinden satmasının “neredeyse imkansız” olduğunu iddia ediyor, ancak diğer modellerin fiyat artışlarından daha az emin.

Bu söylentiye inanmak için birkaç neden var. Birincisi, Apple’ın bir süredir daha yüksek fiyatlar düşündüğü oldukça açık: Apple’ın iPhone 14 Pro’nun fiyatını 100 $ artırdığına dair o kadar güçlü söylentiler vardı ki, aynı 1.099 $ fiyata geldiğinde şaşırtıcıydı. İkincisi, iPhone 15 için üretim maliyetlerinin daha yüksek olacağı ve enflasyonun muhtemelen kalıcı bir sorun olacağı bildiriliyor. Ayrıca, Apple’ın iPhone 14 Pro modellerinin iPhone 14 Plus’tan bile çok daha iyi sattığı bildiriliyor, bu nedenle insanlar daha iyi bir telefon için daha fazla para ödemeye hazır.

Ama en büyük sorun pazarlama. Apple’ın iPhone 15 Pro Max’i, daha büyük, daha iyi ve daha pahalı anlamına gelen Apple Watch Ultra ve M1 Ultra çipine benzer yeni bir kategori yaratacak olan iPhone 15 Ultra olarak yeniden markalandırması bekleniyor.

Apple Watch Ultra, hücresel özellikli 45 mm Apple Watch Series 8’den 270 $ daha fazla olan 799 $’a mal oluyor. Ekstra para için daha büyük bir ekran, iki kat daha uzun pil ömrü, özel “Eylem” düğmesi olan sağlam bir tasarım, titanyum çerçeve ve Series 8’de bulunmayan çeşitli fitness özellikleri elde edersiniz. Söylentilere göre iPhone 15 Pro ayrıca bir titanyum gövdeye sahip olacak—LeaksApplePro, Apple’ın iPhone 15 Ultra için Apple Watch Ultra ile eşleşecek tek bir renk sunmayı düşündüğünü söylüyor ve bir çift selfie kamerası, yükseltilmiş arka telefoto kamera ve periskop tasarımı, iki kat daha fazla giriş düzeyi depolama (256 GB – 128 GB) ve bir Thunderbolt 4 bağlantı noktası.

Bir fiyat artışının yolda olduğuna inanmak için bir neden olsaydı, bu kesinlikle onu haklı çıkarmak için mükemmel bir zaman olurdu.

Neden bir iPhone fiyat artışı söylentileri bu yıl çok inandırıcı?

Teknory