Nissan Z Otomatik Vs Manuel: Hangisi Daha Hızlı?

Otomatik Z’nin bir avantajı olsa da, bu onun daha eğlenceli olduğu anlamına gelmez. Örneğin, Z Performance donanımında, vites değiştirme kolu SyncroRev Match (SRM) ile birlikte gelir. Motorun hızını alt vitesteki tahrik milinin hızıyla eşleştirmek için sürücüden vites küçültme sırasında biraz gaz kelebeği biplemesi yapmasını istemek yerine, SRM bunu sizin için yapabilir. Sonuç, bir kılavuzun dokunsallığıdır, […]

Nissan Z Otomatik Vs Manuel: Hangisi Daha Hızlı?

Otomatik Z’nin bir avantajı olsa da, bu onun daha eğlenceli olduğu anlamına gelmez. Örneğin, Z Performance donanımında, vites değiştirme kolu SyncroRev Match (SRM) ile birlikte gelir. Motorun hızını alt vitesteki tahrik milinin hızıyla eşleştirmek için sürücüden vites küçültme sırasında biraz gaz kelebeği biplemesi yapmasını istemek yerine, SRM bunu sizin için yapabilir. Sonuç, bir kılavuzun dokunsallığıdır, ancak aciliyeti kaybetmeden.

Ardından, Z’nin Başlatma Modunda etkinleştirilen kaldırmasız vites var. Adından da anlaşılacağı gibi, vites büyütmek için debriyaja bastığınızda bile ayağınızı gaz pedalında tutmanıza olanak tanır.

Gerçek şu ki, sürüş keyfi düz hat hızından daha fazlasına sahip. Nissan Z otomatik, şüphesiz Z manuel kardeşinden daha hızlı olsa da, vites değiştirirken inkar edilemez bir bağlılık duygusu var. Bazı meraklılar için bu, hızlanmada 0,2 saniyelik darbeyi almak için yeterli bir sebeptir, böylece geri kalan zamanlarda spor coupe’lerine daha fazla katılım hissedebilirler.

Teknory