Apple TV’niz Neden Yavaş ve Düzeltmek İçin Yapmanız Gerekenler

Sık ara belleğe alma ve yavaş yükleme uygulamaları, Apple TV Wi-Fi sorunlarıyla ilişkili en yaygın belirtilerden bazılarıdır. Bu sorunlar, Apple TV’nizde içerik izleme ve içeriklerin keyfini çıkarma yeteneğinizi ciddi şekilde etkileyebilir, bu nedenle bunları düzeltmeniz çok önemlidir. Ev ağınızdaki diğer aygıtlarınızın sürekli yükü göz önüne alındığında, ağınızı ve Apple TV’yi birlikte sıfırlamak her zaman için […]

Apple TV’niz Neden Yavaş ve Düzeltmek İçin Yapmanız Gerekenler

Sık ara belleğe alma ve yavaş yükleme uygulamaları, Apple TV Wi-Fi sorunlarıyla ilişkili en yaygın belirtilerden bazılarıdır. Bu sorunlar, Apple TV’nizde içerik izleme ve içeriklerin keyfini çıkarma yeteneğinizi ciddi şekilde etkileyebilir, bu nedenle bunları düzeltmeniz çok önemlidir. Ev ağınızdaki diğer aygıtlarınızın sürekli yükü göz önüne alındığında, ağınızı ve Apple TV’yi birlikte sıfırlamak her zaman için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bunu yapmak için:

  1. Yönlendiricinizin ve modeminizin güç kablosunu en az 30 saniye ayırın.
  2. Beklerken, Apple TV’nizde Ayarlar > Sistem’e gidin ve duruma göre Yeniden Başlat’ı seçin. Elma.
  3. Apple TV’nizin güncellenmesi bittiğinde, yönlendiricinizi ve modeminizi yeniden güç kaynağına bağlayın.

Hâlâ Wi-Fi sorunları yaşıyorsanız Apple TV’nizle bir ethernet kablosu kullanmayı düşünün. Apple TV’niz ile Wi-Fi yönlendiriciniz arasındaki fiziksel mesafe ve yapısal engeller, düşük video kalitesine ve uygulamaların yavaş yüklenmesine katkıda bulunabilir.

  1. Ethernet kablosunun bir ucunu Apple TV’nize, diğer ucunu da doğrudan yönlendiricinize takın.
  2. Apple’a göre Apple TV’niz bağlantıyı otomatik olarak tanımalıdır. Ancak, Ayarlar > Ağ’a giderek ve cihazınızın kablolu bağlantı kullandığından emin olarak tekrar kontrol edebilirsiniz.

Ağınızda bant genişliği kullanan diğer akış cihazlarının bağlantısını kesmeyi düşünmeniz gerektiğini de unutmamak önemlidir. Bu yöntem, video kalitesini iyileştirmek ve arabelleğe alma sürelerini azaltmak için mükemmel bir yoldur.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow