Önce Google, şimdi Samsung, Apple’ın RCS’yi benimsemesini istiyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Samsung, Apple’ın RCS’yi benimsemesini sağlamak için yaptığı alaycılıklarda Google’a katılıyor. Samsung ABD, yeşil balon ile mavi balon arasındaki uçuruma odaklanan yeni bir hiciv kısa filmi yayınladı. Apple RCS’yi kabul etmekten kaçınmaya devam ediyor. Bir süredir Google, Apple’ın Zengin İletişim Hizmetleri (RCS) mesajlaşmasını desteklemesi için baskı yapıyor. Hatta videolar ve […]

Önce Google, şimdi Samsung, Apple’ın RCS’yi benimsemesini istiyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Samsung, Apple’ın RCS’yi benimsemesini sağlamak için yaptığı alaycılıklarda Google’a katılıyor.
  • Samsung ABD, yeşil balon ile mavi balon arasındaki uçuruma odaklanan yeni bir hiciv kısa filmi yayınladı.
  • Apple RCS’yi kabul etmekten kaçınmaya devam ediyor.

Bir süredir Google, Apple’ın Zengin İletişim Hizmetleri (RCS) mesajlaşmasını desteklemesi için baskı yapıyor. Hatta videolar ve makaleler aracılığıyla Cupertino firmasına saldırmaya bile başvurdu. Şimdi Samsung da bu mücadeleye katılmaya başlıyor ve Apple’ı iletişim protokolünü benimsemesi konusunda utandırmaya çalışıyor.

Samsung ABD’nin YouTube kanalında yayınlanan 20 saniyelik kısa bir videoda teknoloji devi, yeşil ve mavi kabarcık ayrımıyla dalga geçerek biraz mizah yapmaya çalışıyor. Video, durumu birlikte olmak isteyen iki sevgili olarak çerçeveliyor, ancak ebeveyn (Apple) onları ayrı kalmaya zorluyor. Sonunda mavi baloncuğun şunu söylemesiyle sona eriyor: “Ve kelimenin tam anlamıyla herkes bizim birlikte olmamızı istiyor. Ah.”

Google, RCS’yi 2019 yılında Android kullanıcılarına sundu. Şirkete göre, mesajlaşma standardının şu anda Mayıs ayı itibarıyla 800 milyondan fazla kullanıcısı var ve yıl sonuna kadar bir milyar kullanıcıya ulaşma yolunda ilerliyor. Google, Apple’dan RCS’yi benimsemesini isteme konusunda sesini en çok duyuran taraf oldu. Mesajı Alın kampanya. Bu durum Samsung’u da etkilediği için Apple’ın gölgesinde kalması sürpriz değil.

Apple’ın maruz kaldığı tüm baskılara rağmen iMessage’ı RCS’yi destekleyecek şekilde değiştirme konusunda henüz bir adım atmadı. Şirket, RCS hakkında anlamlı bir şekilde konuşmaktan bile kaçındı. Samsung’un bu son videosu muhtemelen Apple’ın fikrini de değiştirmeyecek. Ancak belki bir noktada Apple eninde sonunda Android’e iyi davranmaya ikna olacaktır.

Önce Google, şimdi Samsung, Apple’ın RCS’yi benimsemesini istiyor

Teknory