Önce Katla, sonra Çevir, şimdi Samsung 2023’te Üçe Katlama başlatabilir

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Bir sızıntı, Samsung’un bu yıl üçe katlanan bir cihaz çıkarabileceğini iddia etti. Samsung, bu teknolojiyi daha önce ticari fuarlarda prototiplerle göstermişti. Form faktörü, daha büyük katlanır ekranlar için kapıyı açacaktır. Samsung, katlanabilir telefon pazarının tartışmasız kralıdır ve bildirildi 2022’de pazarın ~%80’i. Şirket, kitap tarzı Katlama çizgisi ve kapaklı Flip […]

Önce Katla, sonra Çevir, şimdi Samsung 2023’te Üçe Katlama başlatabilir

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Bir sızıntı, Samsung’un bu yıl üçe katlanan bir cihaz çıkarabileceğini iddia etti.
  • Samsung, bu teknolojiyi daha önce ticari fuarlarda prototiplerle göstermişti.
  • Form faktörü, daha büyük katlanır ekranlar için kapıyı açacaktır.

Samsung, katlanabilir telefon pazarının tartışmasız kralıdır ve bildirildi 2022’de pazarın ~%80’i. Şirket, kitap tarzı Katlama çizgisi ve kapaklı Flip serisi olmak üzere iki form faktörüne bağlı kaldı, ancak 2023’te üçüncü bir form faktörü görebiliriz gibi görünüyor.

Sık sık ihbarcı olan Yogesh Brar’ın Twitter’da iddia edildi Samsung’un beklenen Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modellerine ek olarak bu yıl üçe katlanan bir cihaz piyasaya sürebileceğini söyledi.

Üçe katlanan bir cihazı ilk kez duymuyorduk, çünkü Samsung teknolojiyi daha önce de göstermişti. patent başvurusu Aslında, markanın üçe katlanan katlanabilir telefon konseptlerini en son MWC 2023’te gördük (üstte ve altta görülüyor).

Samsung üçe katlama konsepti MWC 2023

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

Her iki durumda da konsept ve patent, iki menteşeli bir cihaza işaret ediyor. Menteşelerden biri içe doğru katlamayı sağlarken, diğer menteşe dışa doğru katlamayı mümkün kılarak kısmen katlandığında bir tür Z şekli verir.

Dışa doğru katlanan menteşe, akıllı telefon paneli için ayrı bir ekran kullanılmasının aksine, katlanır ekranın bir kısmının akıllı telefon ekranı olarak kullanılmasına izin verecek. Ancak, bunun dayanıklılık açısından ne anlama geldiğini merak ediyoruz. Tüm paravanlar plastikten yapılmıştır, bu nedenle bir kısmının dışarıda olması, daha fazla aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalması anlamına gelir ve potansiyel olarak daha fazla çizilmeye yol açar.

Üçe katlanan katlanabilir bir telefon alır mıydınız?

1003 oy

HONOR Magic Vs ve HUAWEI Mate X3 gibi katlanabilir modeller daha ince tasarımların mümkün olduğunu gösterse de, bir başka potansiyel endişe de cihazın kalınlığıdır. Dolayısıyla, bir Samsung üçe katlama cihazı teorik olarak mevcut Galaxy Z Katlama hattı kadar (veya marjinal olarak daha kalın) olabilir.

Bununla birlikte, bu yaklaşımın bir avantajı, mevcut Katlama tarzı katlanabilirlerde gördüğümüz 7,6 inç ila 8 inç ekranların aksine çok daha büyük katlanır ekranlara izin verebilmesidir. Böylece, bu üç katlı form faktörü aracılığıyla potansiyel olarak ~ 11 inçlik katlanır ekranlar görebiliriz.

Her halükarda Brar, çalışmalarda Galaxy S23 FE olmadığını da iddia ederek saygın bir kişinin iddiasını yineledi. Gelecek Kazan gazeteci Roland Quandt. Bu nedenle, daha uygun fiyatlı bir Galaxy amiral gemisi bekleyenler, standart Galaxy S23’te yetinmek zorunda kalabilir.


Önce Katla, sonra Çevir, şimdi Samsung 2023’te Üçe Katlama başlatabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow