Okuyucu Tartışması: Favori E3 Hafızanız Hangisi?

Eğlence Yazılımları Derneği bugün E3’ün resmen öldüğünü duyurdu. Geliştiricilerin, yayıncıların, işletmelerin ve basının yeni oyunları incelemek, tanıtımları izlemek ve daha fazlasını görmek için bir araya geldiği uzun süredir devam eden video oyunu konferansı, yirmi yılı aşkın bir sürenin ardından kalıcı olarak iptal edildi. İlk E3 1995’te gerçekleşti ve son yüz yüze konferans 2019’da gerçekleşti. 2020 […]

Okuyucu Tartışması: Favori E3 Hafızanız Hangisi?

Eğlence Yazılımları Derneği bugün E3’ün resmen öldüğünü duyurdu. Geliştiricilerin, yayıncıların, işletmelerin ve basının yeni oyunları incelemek, tanıtımları izlemek ve daha fazlasını görmek için bir araya geldiği uzun süredir devam eden video oyunu konferansı, yirmi yılı aşkın bir sürenin ardından kalıcı olarak iptal edildi.

İlk E3 1995’te gerçekleşti ve son yüz yüze konferans 2019’da gerçekleşti. 2020 etkinliği, COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi, ancak E3, 2021’de tamamen dijital bir etkinlikle son bir maç için geri döndü. 2022 gösterisi iptal edildi ve bu yıl ReedPop ile gerçekleşmesi planlanan etkinlik de iptal edildi.

Kişisel olarak bu haber sürpriz olmasa da, haklı olarak buna üzülüyorum. E3, beni geçimimi sağlayacak oyunlar hakkında yazma fikrine ilk çeken şeylerden biri – E3’ün her haftasında yaşanan heyecanı ve saf oyun sevgisini sevdim; Bir anlamda bunun bir parçası olmak istedim. Ve nihayet oyun medyasında serbest çalışmaya başladığımda, sonunda burada bu pozisyona ulaştım. oyun BilgilendiriciProfesyonel oyun muhabiri olarak bir E3 etkinliğine katılmak hayalim olarak kaldı.

Rüya öldü millet.

Ancak üzüntülerin arasında hala E3 ile ilişkilendirdiğim pek çok harika anı var. PlayStation’ın 2016 E3 gösterisini izlemek için yerel bir sinema salonunda oturduğumu asla unutmayacağım; Sony’nin gösterilerini sinema salonlarına canlı olarak yayınladığı ve gösteriyi bizzat canlı izlemenin nasıl bir şey olacağının bir kopyasını evde bize verdiğini hatırlayın. diğerleri?

En sevdiğim bestecilerden biri olan Bear McCreary, aşina olmadığım bir şarkıyı çalmaya başladı. Büyüleyici, güçlü, benzersiz ve yeniydi. Daha sonra vitrin oyun görüntülerine geçiyor ve bir kış kulübesinin dışında oyuncaklarla oynayan genç bir çocuğu görüyoruz. Birkaç dakika sonra Savaş Tanrısı Kratos’un yeni bir görünümle ve yeni bir ülkede geri döndüğünü görecektik. Daha yaşlıydı, Christopher Judge’ın yeni sesiyle ve farklı bir görünüme sahipti. Bulunduğum salon (ve canlı yayındaki salon) heyecanla doldu; Kratos ve God of War geri döndü!

O noktada hiç God of War oyunu oynamamıştım ama etrafımdaki heyecan bulaşıcıydı. Hiç umursamadığım bir dizide yeni bir girişi oynayacak kadar heyecanlıydım. Şimdi, 2023’te bu oyun, hem sahip olduğum E3 hafızası hem de oyunun kendisi nedeniyle tüm zamanların favorilerimden biri.

Bütün bunlarla birlikte, en sevdiğiniz E3 anınızın ne olduğunu bilmek istiyorum. Alacağını hiç düşünmediğin bir devam filmi mi? Aşık olacağınızı hemen anladığınız yeni bir IP mi? Bu bir oyun konsolu tanıtımı mı? Ünlülerin görünüşü mü? İzin vermek oyun Bilgilendirici Aşağıdaki yorumlarda biliyorum!

Teknory