Eski Benzin İstasyonlarının Şu Anda Sahip Olduğumuzdan Çok Daha İyi Olması için 5 Neden

Eski benzin istasyonları genellikle benzin ve ucuz atıştırmalıkların satın alındığı yerlerden çok daha fazlasını işlev görüyordu. Birçoğunun, pompa görevlileri tarafından sunulan hizmetlerin ötesinde çok daha önemli oto bakım ve onarımlarının yapılabileceği dolu garajları vardı. Bu, özellikle bir bölgeyi çok iyi bilmiyorsanız, onarım için başka bir yere gitmeniz gereken modern zaman düzeninden çok daha uygun olurdu. […]

Eski Benzin İstasyonlarının Şu Anda Sahip Olduğumuzdan Çok Daha İyi Olması için 5 Neden

Eski benzin istasyonları genellikle benzin ve ucuz atıştırmalıkların satın alındığı yerlerden çok daha fazlasını işlev görüyordu. Birçoğunun, pompa görevlileri tarafından sunulan hizmetlerin ötesinde çok daha önemli oto bakım ve onarımlarının yapılabileceği dolu garajları vardı. Bu, özellikle bir bölgeyi çok iyi bilmiyorsanız, onarım için başka bir yere gitmeniz gereken modern zaman düzeninden çok daha uygun olurdu. 1970’den önce aracınızın bakımını yaptırmanız gerektiğinde en yakın benzin istasyonuna gitmeniz yeterliydi.

Bu nedenle, o zamanlar “tam hizmet” olarak bilinen benzin istasyonları, ayarlamalar, kayış ve hortumların değiştirilmesi, yağ değişimi, lastik değişimi ve hatta üstyapı gibi çok çeşitli mekanik hizmetler sunacaktı.

Hatta bazı benzin istasyonları, araçlarının yolda büyük sorunlar yaşaması durumunda mahsur kalan sürücüleri kurtaracak arıza hizmetleri bile sunuyordu. Günümüzde, benzin istasyonlarının otomotivle ilgili her şey için tek durak noktası olması yerine, bu hizmetler o zamandan beri aşamalı olarak kullanımdan kaldırıldı ve yerini özel işletmeler aldı, bu da tüm araç sahipliği sürecini daha karmaşık hale getirdi.

Teknory