OnePlus 11’in Oxygen OS 14 güncellemesinde bazı yeni üçüncü taraf entegrasyonları var

Dhruv Butani / Android Otoritesi TL;DR OnePlus yakın zamanda Android 14 tabanlı Oxygen OS 14’ü OnePlus 11’de sunmaya başladı. Bu güncellemeyle telefon, OnePlus Shelf özelliği için ekstra bir Snapchat widget’ına ve sizi doğrudan uygulama içindeki kamera bölmesine yönlendiren Snapchat için bir kilit ekranı kısayoluna sahip oluyor. Ayrıca, PC’nizde telefon yansıtma ve anında erişim noktası bağlantıları […]

OnePlus 11’in Oxygen OS 14 güncellemesinde bazı yeni üçüncü taraf entegrasyonları var

Dhruv Butani / Android Otoritesi

TL;DR

  • OnePlus yakın zamanda Android 14 tabanlı Oxygen OS 14’ü OnePlus 11’de sunmaya başladı.
  • Bu güncellemeyle telefon, OnePlus Shelf özelliği için ekstra bir Snapchat widget’ına ve sizi doğrudan uygulama içindeki kamera bölmesine yönlendiren Snapchat için bir kilit ekranı kısayoluna sahip oluyor.
  • Ayrıca, PC’nizde telefon yansıtma ve anında erişim noktası bağlantıları gibi özellikleri etkinleştiren Microsoft Phone Link ile daha sıkı bir entegrasyon da dahildir.

OnePlus yakın zamanda Android 14 tabanlı Oxygen OS 14 kararlı güncellemesini OnePlus 11’e sunmaya başladı. Güncelleme, kararlı daldaki tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlamadan önce ilk olarak beta programlarındaki kullanıcılara sunuluyor. OnePlus uzun bir değişiklik günlüğü sunmasına rağmen bu güncellemede yeni olan iki önemli özelliği ilginç bir şekilde gözden kaçırdı: Snapchat ve Microsoft Phone Link entegrasyonu.

Oxygen OS 14, Snapchat’i Rafa ve Kilit Ekranına getiriyor

OnePlus ve OPPO’nun Snapchat ile Bitmoji’yi Her Zaman Açık Ekrana koyan bir ortaklığı var. Ortaklık, Oxygen OS 14 (ve Color OS 14) ile daha da derinleşiyor; Snapchat artık OnePlus Shelf özelliğinde ve kilit ekranında bir Snapchat kısayolunda kendine yer buluyor. OnePlus bu değişikliği nedense duyurmadı.

OnePlus Shelf’teki Snapchat widget’ı, Snap Haritanızı görüntüleyecek ve uygulamadaki En İyi Arkadaşlarınızın konumunu vurgulayacaktır. Kilit ekranı kısayolu doğrudan uygulamadaki kamera modunda açılır ve hızlı bir şekilde fotoğraf çekip ileri göndermenize olanak tanır.

OnePlus ayrıca Microsoft Phone Link’i Oxygen OS’ye sıkı bir şekilde entegre ediyor

OnePlus ayrı ayrı duyuruldu Microsoft Phone Link’i Oxygen OS’ye entegre ederek telefonunuzu bilgisayarınızdan kontrol etmenizi kolaylaştırıyor. Microsoft Phone Link entegrasyonu yeni bir “Windows’a bağlantı” saplama Ayarlar > Bağlantı ve paylaşım.

Tüm Android kullanıcıları Link to Windows uygulamasını Google Play Store’dan indirebilirken ilgili Phone Link uygulaması Windows 11’de önceden yüklenmiş olarak gelir. Ancak, Link to Windows uygulamasını indirmesi gereken telefonlar için ekosistem işlevselliği oldukça sınırlıdır.

Gibi Mişaal Rahman notlar, Microsoft Phone Link’in telefona entegre edilmesi ek özelliklerin açılmasını sağlar. Oxygen OS 14 kullanıcıları artık telefonlarının ekranını Windows bilgisayarlarına yansıtmak için Telefon Ekranı gibi özellikleri kullanabilir. Ayrıca bireysel uygulamaları da yansıtabilirler. Anında Erişim Noktası özelliği, Windows PC’nizi telefonunuzun mobil erişim noktasına otomatik olarak bağlayacaktır.

OnePlus 11OnePlus 11

OnePlus 11

Güçlü zirve performansı • Işık hızında kablolu şarj • Mükemmel yazılım vaadi

OnePlus serisini basitleştiriyor ve tüm ürünleri tek bir amiral gemisi cihazında paketliyor

OnePlus 11, 80W kablolu şarj ve Qualcomm’un amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti sayesinde tamamen hıza önem veriyor. Aynı zamanda üçüncü nesil Hasselblad kamera kurulumuna, IP64 derecesine ve OnePlus’ın son yıllardaki en agresif fiyatlandırmasına da sahip.

Daha önce yalnızca Samsung Galaxy akıllı telefonları Microsoft Phone Link ile bu kadar sıkı entegrasyona sahipti, ancak artık One UI ile Oxygen OS arasındaki özellik farkı daralıyor. Entegrasyonu, telefonunuzun Ayarlar uygulamasında “Windows Bağlantısı” saplamasını bularak fark edebilirsiniz. Mevcutsa, telefonunuz ek işlevleri destekleyecektir.


OnePlus 11’in Oxygen OS 14 güncellemesinde bazı yeni üçüncü taraf entegrasyonları var

Teknory