OnePlus bir hata yaptı, OnePlus 11R’yi 4 yıl boyunca GÜNCELLEMEYECEK

Adamya Sharma / Android Yetkilisi TL;DR OnePlus, OnePlus 11 ile aynı güncelleme taahhüdünü OnePlus 11R’ye genişletecek. Şirket, daha ucuz telefonun ayrıca dört yıllık Android güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik yamaları alacağını doğruladı. Güncelleme: 16 Şubat 2023 (03:40 ET): OnePlus Destek, OnePlus 11R’nin dört yıllık Android güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik yamaları almasıyla ilgili önceki açıklamasında […]

OnePlus bir hata yaptı, OnePlus 11R’yi 4 yıl boyunca GÜNCELLEMEYECEK

Adamya Sharma / Android Yetkilisi

TL;DR

  • OnePlus, OnePlus 11 ile aynı güncelleme taahhüdünü OnePlus 11R’ye genişletecek.
  • Şirket, daha ucuz telefonun ayrıca dört yıllık Android güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik yamaları alacağını doğruladı.

Güncelleme: 16 Şubat 2023 (03:40 ET): OnePlus Destek, OnePlus 11R’nin dört yıllık Android güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik yamaları almasıyla ilgili önceki açıklamasında U dönüşü yaptı. Yeni bir tweet’te şirket, 11R’nin yalnızca üç yıllık işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi alacağını açıkladı.

OnePlus Destek Twitter hesabı, önceki yanlış iletişim için özür diledi ve yeni genişletilmiş güncelleme politikasının “seçilen cihazlar” için olduğunu söyledi. Şimdilik, bu liste yalnızca OnePlus 11’i içeriyordu.

MERHABA! Bir önceki tweet’imize açıklık getirmek isteriz, seçilen cihazlarda 4 yıllık android güncellemesi ve 5 yıllık güvenlik güncellemesi sunuyoruz. İçin #OnePlus11R, cihaz 3 yıllık android güncellemesi ve 4 yıllık güvenlik güncellemesi alacaktır. Yanlış iletişim için özür dileriz.

Orijinal makale: 13 Şubat 2023 (02:51 ET): OnePlus 11 kısa süre önce piyasaya çıktı ve şirketin yeni güncelleme politikasından yararlanan ilk OnePlus telefonu oldu. Samsung’un sektör lideri yükseltme taahhüdü ile dört yıllık Android güncellemelerini ve beş yıllık güvenlik yamalarını alması planlanıyor. Ancak, yeni OnePlus amiral gemisi, bu avantajdan yararlanacak tek cihaz değil.

OnePlus desteği tarafından yapılan bir tweet’e göre (h/t Abhishek Yadav), yeni piyasaya sürülen OnePlus 11R ayrıca dört yıllık işletim sistemi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi alacak. Cihaz Android 13 ile piyasaya sürüldü, bu da Android 17’ye kadar güncellemeleri görmesi gerektiği anlamına geliyor ve bu da onu en uzun yazılım güncelleme taahhüdüne sahip ikinci OnePlus cihazı yapıyor.

OnePlus 11R Güncellemeleri

OnePlus 11R, Hindistan’a özel bir Snapdragon 8 Plus Gen 1 telefondur. Küresel olarak satan OnePlus 10T ile yakın bir eşleşme ancak birkaç küçük yükseltme ve daha ucuz bir fiyat etiketi sunuyor. OnePlus’ın amiral gemisi güncelleme politikasını daha uygun fiyatlı cep telefonlarına damlatıyor olması, kesinlikle olumlu bir işaret. Nord serisi gibi diğer daha ucuz OnePlus serilerinin de gelecekte aynı muameleyi görmesini umuyoruz.


OnePlus bir hata yaptı, OnePlus 11R’yi 4 yıl boyunca GÜNCELLEMEYECEK

Teknory