OnePlus, Oxygen OS 14’te yeni bir “Şarj artırma” özelliği üzerinde çalışıyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR En yeni Oxygen OS 14 Kapalı Beta, yeni bir “Şarj artırma” özelliğine atıfta bulunuyor. Bu özellik, belirli uygulamaları izin verilenler listesine eklemenizi sağlar. Bu uygulamalar kullanılırken ve telefonunuz şarj edilirken, telefonunuz, normal kullanım sırasında genellikle kapatılan süper hızlı şarj hızlarından yararlanabilir. OnePlus akıllı telefonlar en iyi özelliklerle doludur ve […]

OnePlus, Oxygen OS 14’te yeni bir “Şarj artırma” özelliği üzerinde çalışıyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • En yeni Oxygen OS 14 Kapalı Beta, yeni bir “Şarj artırma” özelliğine atıfta bulunuyor.
  • Bu özellik, belirli uygulamaları izin verilenler listesine eklemenizi sağlar.
  • Bu uygulamalar kullanılırken ve telefonunuz şarj edilirken, telefonunuz, normal kullanım sırasında genellikle kapatılan süper hızlı şarj hızlarından yararlanabilir.

OnePlus akıllı telefonlar en iyi özelliklerle doludur ve birçoğunun her yıl en iyi akıllı telefon listelerine girmesi şaşırtıcı değildir. Bu telefonlarda öne çıkan tutarlı özelliklerden biri, genellikle sektörde bulunan en hızlı çözümler arasında yer alan hızlı şarj çözümüdür. Ancak bu süper hızlı şarj çözümleri aynı zamanda ısı da ürettiğinden, bulunması gereken bir denge var. OnePlus’ın hızlı şarj ile ısı üretimi arasındaki bu dengenin nasıl sağlanabileceğine dair bazı yeni fikirleri var.

Bir APK’nın sökülmesi Devam eden çalışma kodunu temel alarak gelecekte bir hizmete gelebilecek özelliklerin tahmin edilmesine yardımcı olur. Ancak bu tür öngörülen özelliklerin kamuya açıklanmaması da mümkündür.

OnePlus, OnePlus 11 için Android 14’ü temel alan yeni bir Kapalı Beta Oxygen OS 14 yapısını kullanıma sundu. Oxygen OS, Color OS ile kod tabanını paylaştığından, tespit ettiğimiz özellikler gelecekteki OPPO, Realme ve OnePlus’ta da kullanılabilir. cihazlar.

Güvenilir ihbarcı @1NormalKullanıcı adı Bu yapıdaki yeni bir “Şarj artırma” özelliğiyle ilgili tespit edilen dizeler. Bu özellik henüz OnePlus 11 birimimizde yayınlanmıyor ancak bu özelliğin yeni eklenen dizelere dayanarak nasıl çalışabileceğine dair net bir anlayışa sahibiz.

Kod

Charging boost
Your device will charge faster when you are using specific apps, but it may heat up a little during charging.
Manage apps

Bu dizelere göre, yeni Şarj artırma özelliği belirli uygulamaları izin verilenler listesine eklemenize olanak tanıyabilir. Bu uygulamalar kullanılırken ve bir şarj cihazına bağlıyken telefonunuz normalden daha hızlı şarj olur.

Yaklaşan bu özelliği takdir etmek için bazı bağlamlara ihtiyaç vardır. OnePlus 10T gibi yeni OnePlus akıllı telefonlar 150W kadar hızlı şarj olabiliyor. OnePlus 11 gibi cihazlar bile 100W (uluslararası)/80W’a (ABD) kadar şarj edebilir ve yarım saatten kısa bir sürede tam şarj elde edebilirsiniz.

Ancak bu şarj hızlarının en hızlısı genellikle bir ayarın arkasındadır. Kutunun dışında, telefonlar genellikle bu süper hızlı şarj hızını kapatır. Bu süper hızlı şarj hızları oldukça fazla ısı üretir ve çoğu kullanıcı her zaman süper hızlı şarja ihtiyaç duymaz, bu nedenle mantıklıdır. Takas, daha düşük ısı üretimi ile şarj süresinde birkaç dakikadır.

Gördüğünüz gibi bu ayar şaşırtıcı derecede ikili. Yeni “Şarjı artırma” modunun size süper hızlı şarj üzerinde daha fazla kontrol sağlayabileceğini düşünüyoruz. Örneğin, genellikle şarj sırasında Spotify çalıyorsanız Spotify uygulamasını bu Şarj artırma özelliğinde izin verilecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Telefonunuz uyumlu bir şarj cihazına (kutuyla birlikte verilen) bağlıysa, uygulama ön planda çalışırken süper hızlı şarjdan yararlanabilirsiniz.

Böyle bir özelliğe sahip oyunları izin verilenler listesine eklemek açık görünse de, bir geçişin arkasında süper hızlı şarjı engellemenin ardındaki temel dayanak ısı yönetimidir. Oyunlar kendi ısılarını üretir ve bu tür senaryolarda süper hızlı şarjın etkinleştirilmesi tavsiye edilmez. Ortam ısısına göre şarj hızını kontrol eden yerleşik koruma mekanizmaları da vardır, dolayısıyla bu gibi durumlarda zaten en hızlı şarj hızlarını elde edemezsiniz.

OnePlus ayrıca ilk kapalı beta sürümünde yeni bir “%80’de şarjı durdur” özelliğini ekledi. Bu, pilin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olacaktır.

OnePlus Oksijen OS 14 Pil uygulaması

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

Bu iki özelliğin aynı anda kullanılıp kullanılamayacağından emin değiliz ancak süper hızlı şarjın da %80’e ulaştıktan sonra kendi kendine yavaşladığını unutmayın. Daha da yararlı olan şey, özel donanım gerektirmesine rağmen, şarj işlevinin atlanmasıydı.

Bu özelliğin OnePlus akıllı telefonlarda ne zaman yayınlanacağını ve şirketin bu özelliği sonuçta nasıl pazarlayacağını takip edeceğiz.


OnePlus, Oxygen OS 14’te yeni bir “Şarj artırma” özelliği üzerinde çalışıyor

Teknory