Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, görmek istediğimiz her şey

Ryan Haines / Android Otoritesi Samsung, Galaxy S Fan Edition serisiyle pek tutarlı bir ilişkiye sahip değil. 2020’de Galaxy S20 FE modelini büyük beğeniyle piyasaya sürdüğünden beri, şirket yalnızca bir FE telefonu daha piyasaya sürdü, o da çok daha az beğenilen Galaxy S21 FE. Samsung başlangıçta amiral gemisi Galaxy S serisini her yıl uygun fiyatlı […]

Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, görmek istediğimiz her şey

Ryan Haines / Android Otoritesi

Samsung, Galaxy S Fan Edition serisiyle pek tutarlı bir ilişkiye sahip değil. 2020’de Galaxy S20 FE modelini büyük beğeniyle piyasaya sürdüğünden beri, şirket yalnızca bir FE telefonu daha piyasaya sürdü, o da çok daha az beğenilen Galaxy S21 FE. Samsung başlangıçta amiral gemisi Galaxy S serisini her yıl uygun fiyatlı yeni bir modelle tamamlamayı planlamış olsa da, Galaxy S22 FE’ye rahat bir şekilde izin verdi. S22 FE’yi iptal etmek için Samsung’tan hiçbir zaman bir nedenimiz olmadı. Ancak şirketin küresel çip kıtlığı nedeniyle planlarını gerçekleştiremediği bildirildi.

Şimdi, yeni söylentiler bir kez daha Samsung’un Fan Edition’ı için umut uyandırdı. Galaxy S23 FE’nin, Samsung’un A serisi cihazlarından birinin yerini alma çalışmalarında olduğu bildiriliyor. Şirket, Galaxy S20 FE’nin ihtişamını yeniden canlandıracak mı? Yoksa 2023 FE telefonunu tamamen atlayacak mı? İşte Galaxy S23 FE hakkında bildiğimiz her şey.

Samsung Galaxy S23 FE olacak mı?

samsung galaxy s23 geri

Ryan Haines / Android Otoritesi

Söylentilere inanılacak olursa, Samsung Galaxy S23 FE, mevcut Galaxy S23 serisine katılmak için Galaxy A74’ün yerini alacak. Bu, seriye 108 MP kameralar getiren geçen yılki Galaxy A73’ün ardından 2023’te dünya çapında piyasaya sürülecek en üst düzey A serisi telefon olacaktı.

Geçen yıl Galaxy S22 FE ile ilgili birçok söylentiye rağmen, Samsung sonunda telefonu rafa kaldırdı. Tabii ki, aynı kader S23 FE’nin başına gelebilir. Roland Quandt’tan gelecek – duyurulmadan önce bilgileri ifşa etme konusunda oldukça iyi bir geçmişe sahip bir gazeteci – geçenlerde Twitter’da “Bu yıl kesinlikle bir S23 FE olmayacak gibi görünüyor” dedi.

Bu arada, pek tanınmayan bir Koreli yayın, Sisa Dergisi Samsung’un gerçekten de bu yılın dördüncü çeyreğinde Galaxy S23 FE’yi piyasaya sürmeyi planladığını söylemek için kayıtlara geçti. Bu, Ekim ve Aralık 2023 arasında herhangi bir yerde lansman zaman aralığı verir. Ancak, haber kaynağının güvenilirliğine kefil olamayacağımız için buna çok fazla güvenmeyiz.

Yani şu an itibariyle, Galaxy S23 FE’nin varlığı hala havada. Samsung’un bize resmi bir onay vermesini beklememiz gerekecek, ancak bu, telefonun piyasaya sürüldüğü sıralarda gelebilir. Yani bir Galaxy S23 FE çıkıyorsa.

Galaxy S23 FE çıkış tarihi nedir?

Samsung Galaxy S23 Ultra aile fotoğrafı

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

  • Samsung Galaxy S20 FE — 23 Eylül 2020
  • Samsung Galaxy S21 FE — 11 Ocak 2022

Samsung’un Fan Edition telefonlarının önceki lansman tarihlerinden de görebileceğiniz gibi, şirketin yeni bir FE modelini ne zaman piyasaya süreceği konusunda belirlenmiş bir zaman dilimi yok. Önceki FE lansmanlarının dağınık doğası, bize Galaxy S23 FE çıkış tarihi hakkında hiçbir şey söylemiyor. Yukarıda bahsettiğimiz Kore yayınının dördüncü çeyrek lansman tahmini var. Başka bir Kore çıkışı, Hankook, Samsung’un Galaxy S23 FE’yi Ağustos veya Eylül gibi erken bir tarihte piyasaya sürmeyi planlayabileceğini bildirdi. Bununla birlikte, telefonun kararsız kaderi, bize somut bir sürüm programı tahmin etme konusunda çok az umut veriyor veya hiç vermiyor.

Galaxy S23 FE’nin piyasaya sürülmesiyle ilgili daha fazla söylenti için gözümüzü dört açacağız ve bu makaleyi olası sürüm bilgileriyle güncelleyeceğiz.

Samsung Galaxy S23 FE hangi özelliklere sahip olacak?

samsung galaxy s23 uygulama çekmecesi

Ryan Haines / Android Otoritesi

Tasarım

Fan sürümü telefonlar genellikle daha üst düzey Galaxy S serisinin tasarımından ilham alır. Henüz Galaxy S23 FE’nin sızdırılmış çizimleri veya görüntüleri olmasa da, Galaxy S23 telefonlarına, özellikle de vanilya modeline çok benzemesini beklerdik. Elbette şirketin farklı bir şeyler yapma şansı her zaman var ancak S23 FE’nin S23 serisinin tasarım ilkelerinden çok uzaklaşacağından şüpheliyiz.

Daha fazla güvenilir bilgi olmadan Galaxy S23 FE’nin nasıl görüneceğini söylemek zor. Emin olduğumuz bir şey varsa o da telefon varsa, resmi duyurusundan önce kesinlikle sızıntı göreceğimiz.

Spesifikasyonlar ve özellikler

samsung galaxy S23 artı ön

Ryan Whitwam / Android Otoritesi

Serinin ana satış noktalarından biri, Samsung’un daha üst sınıf amiral gemilerinde aldığınız işlemciyle birlikte satın alınabilirliği olmuştur. Samsung’un maliyetleri düşürmek ve sonunda müşterilere ceplerini sıkıştırmayan bir cihaz vermek için Galaxy S23 FE’deki işlemciyi düşürmeye karar vermesi olasıdır.

Daha önce, S23 FE’nin dördüncü çeyrek lansmanı hakkında bir Kore yayınından alınan kabataslak bir rapordan bahsetmiştik. Ne yazık ki, telefonla ilgili diğer birçok söylenti de aynı kaynaktan geliyor. Satış noktasının bildiğini iddia ettiği en önemli bilgi, telefonun S22 serisini çalıştıran eski Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye sahip olacağı. Çip, güç verimliliği ve sürekli performans sorunlarıyla boğuşuyordu, bu nedenle bu, S23 FE’nin S23 serisine güçlü bir amiral gemisi alternatifi olmasını umut edenler için bir hayal kırıklığı olabilir.

Söz konusu yayın ayrıca Galaxy S23 FE’nin üçlü kamera kurulumuna ve 120Hz OLED ekrana sahip olacağını iddia ediyor.

Sızıntılar Galaxy S23 FE hakkında yeni şeyler ortaya çıkardıkça ve ne zaman ortaya çıkarsa daha fazla bilgi için bu alanı izleyin.

Samsung Galaxy S23 FE fiyatı ne olacak?

samsung galaxy S23 artı yan

Ryan Whitwam / Android Otoritesi

Buna göre Sisa DergisiGalaxy S23 FE fiyatının, 256 GB depolama alanına sahip 799 $’lık temel Galaxy S23 modelinden yaklaşık %20 ila %30 daha ucuz olması bekleniyor. Bu, S23 FE’nin fiyatını 560 – 640 $ civarında yapar.

Bir kez daha, bu bilgiyi cömert bir tuz yardımı ile almanızı tavsiye ediyoruz. Daha güvenilir kaynaklar telefondaki fasulyeleri dökmeden Galaxy S23 FE hakkında kesin bir şey söylenemez.

Samsung Galaxy S23 FE: Ne görmek istiyoruz?

samsung galaxy s23 pil

Ryan Haines / Android Otoritesi

Snapdragon 8 Plus Gen 1’den daha eski olmayan bir çip

Snapdragon 8 Gen 1 yongasında, güç tüketiminden aşırı ısınma sorunlarına kadar birçok sorun vardı. Samsung çipten kaçınmalı ve daha yeni SoC’yi tercih etmelidir. Biraz daha eski Snapdragon 8 Plus Gen 1’i hiç umursamazdık. Samsung’un dökümhanesi tarafından üretilen 8. Nesil 1 gibi yongalara karşı TSMC’nin üstün üretim düğümü sayesinde, Gen 1’den çok daha verimli.

Kamera yükseltmeleri

Galaxy S23 FE kamera güncellemesi için çok gecikti. S21 FE’nin fotoğrafçılık becerileri, S20 FE ile aynı temel özelliklere sahip olduğu için etkilemedi. Samsung’un eskimiş 12MP ana + ultra geniş atıcılardan ve önceki Fan Edition telefonunda sunduğu anlamsız 8MP telefoto sensöründen uzaklaşacağını umuyoruz. Şirketin standart Galaxy S23 modelinin kamera kurulumuna uyması veya en azından Galaxy Z Flip 4 gibi cihazların daha büyük piksel boyutunu ve gelişmiş AI fotoğrafçılık becerilerini koruması harika olurdu.

Daha fazla RAM

Galaxy S21 FE, temel modelde yaklaşık 6 GB RAM sunuyordu. Samsung’un bunu en az 8 GB’a çıkarmasını umuyoruz, böylece çoklu görev yapma ve ağır uygulamaları açma Galaxy S23 FE’de sorun olmaz.


Bizimle paylaşacağınız herhangi bir Galaxy S23 FE sızıntısı var mı? Bize bir ipucu gönderin, kontrol edeceğimizden emin olacağız.

Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, görmek istediğimiz her şey

Teknory