OpenAI’nin DALL-E 3’ü artık ChatGPT Plus ve Enterprise kullanıcıları için yayında

OpenAI’nin yapay zeka görüntü oluşturucusunun en son sürümü olan DALL-E 3 artık premium kullanıcılar için yayında. ChatGPT Plus ve Enterprise kullanıcıları artık şirketin gelişmiş görüntü modeline erişebiliyor. Doğrudan sohbet arayüzüne entegre edilen DALL-E 3 ile kullanıcılar, metin istemlerinden fotogerçekçi görüntüler oluşturabilir. Şirket iddiada duyuru DALL-E 3’ün elleri, metinleri ve yüzleri oluşturabilmesi, yapay zeka fotoğraf oluşturucularının […]

OpenAI’nin DALL-E 3’ü artık ChatGPT Plus ve Enterprise kullanıcıları için yayında

OpenAI’nin yapay zeka görüntü oluşturucusunun en son sürümü olan DALL-E 3 artık premium kullanıcılar için yayında.

ChatGPT Plus ve Enterprise kullanıcıları artık şirketin gelişmiş görüntü modeline erişebiliyor. Doğrudan sohbet arayüzüne entegre edilen DALL-E 3 ile kullanıcılar, metin istemlerinden fotogerçekçi görüntüler oluşturabilir. Şirket iddiada duyuru DALL-E 3’ün elleri, metinleri ve yüzleri oluşturabilmesi, yapay zeka fotoğraf oluşturucularının genellikle doğru şekilde yapmakta sorun yaşadığı bir şey.

AYRICA BAKINIZ:

OpenAI, DALL-E 3 AI tarafından oluşturulan görüntüleri tespit edecek bir araç üzerinde çalışıyor

OpenAI ayrıca görüntü oluşturma yazılımının potansiyel kötü kullanımlarına karşı nasıl koruma sağladığını da paylaştı. Model, DALL-E 3’ün şiddet içeren, nefret dolu veya yetişkinlere yönelik içerik üretme yeteneğini sınırlayan “çok katmanlı bir güvenlik sistemine” sahiptir. Buna, oluşturulan görüntüyle yanıt vermeden önce kullanıcı istemlerinin bir güvenlik kontrolünden geçirilmesi de dahildir. Model, hataları aramak için kırmızı bir ekip oluşturan insanlar tarafından stres testine tabi tutuldu; OpenAI bu testlerin sonuçlarını bir platformda yayınladı. Araştırma kağıdı. Duyuruda ayrıca OpenAI’nin geliştirmekte olduğu ve DALL-E 3 tarafından oluşturulan görüntüleri tespit edebilen, “kaynak sınıflandırıcı” adı verilen bir araç da paylaşıldı.

Potansiyel telif hakkı ve intihal ihlalleriyle ilgili endişeleri ele alan OpenAI, modelin “yaşayan sanatçıların tarzında içerik üretme, tanınmış kişilerin görselleri ve oluşturulan görseller arasında demografik temsili iyileştirme olasılığını” sınırladığını söylüyor. Ek olarak OpenAI, sanatçılara ve yaratıcılara, çalışmalarının modeli eğitmek için kullanılmasını engelleme seçeneği sunuyor. çok sıkıcıçünkü her bir eserin çevrimiçi olarak hariç tutulması için listelenmesini gerektirir başvuru formu.

Bütün bunlar size biraz belirsiz geliyorsa yalnız değilsiniz. Bir sürü sorumuz var. Model ne kadar “sınırlı”? Hala telif hakkıyla korunan ölü sanatçıların tarzındaki içeriklere ne dersiniz? Kamuya mal olmamış kişilerle ilgili görseller oluşturmaya ne dersiniz? Mashable, güvenlik ve sorumluluk önlemlerine açıklık getirmek için OpenAI’ye ulaştı ve yanıt vermesi halinde bu hikayeyi güncelleyecek. Araç bugün Plus ve Enterprise kullanıcıları için yayında olduğundan, gerçekte ne kadar korumalı, jailbreak yapılabilir ve telif hakkı korumalı olduğunu yakında öğreneceğimizden eminiz.

Teknory