Google Pixel Fold lansmanı onaylandı, tasarım gösterildi

TL;DR Google, Google Pixel Fold lansmanının I/O 2023’te gerçekleşeceğini onayladı. Şirket ayrıca cihazı ilk kez sergiledi. Telefonu ne zaman satın alabileceğimiz belli değil ama yakında geliyor! Bugün Google, sızıntı yapanları kendi oyunlarında yendi. Şirket, Google Pixel Fold’u ilk kez resmi olarak tanıttı. Aslında, şirket “Pixel Fold” kelimesini ilk kez herhangi bir resmi sıfatla kullandı. Beklendiği […]

Google Pixel Fold lansmanı onaylandı, tasarım gösterildi

TL;DR

  • Google, Google Pixel Fold lansmanının I/O 2023’te gerçekleşeceğini onayladı.
  • Şirket ayrıca cihazı ilk kez sergiledi.
  • Telefonu ne zaman satın alabileceğimiz belli değil ama yakında geliyor!

Bugün Google, sızıntı yapanları kendi oyunlarında yendi. Şirket, Google Pixel Fold’u ilk kez resmi olarak tanıttı. Aslında, şirket “Pixel Fold” kelimesini ilk kez herhangi bir resmi sıfatla kullandı.

Beklendiği gibi, Google Pixel Fold lansman etkinliği, 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Google I/O 2023’te gerçekleşecek. Şirket bir fiyat veya ne zaman kullanıma sunulacağını doğrulamadı, ancak Pixel Fold önümüzdeki hafta tamamen piyasaya sürülecek.

Bu noktaya kadar gördüğümüz tüm söylentilerle gerçekten iyi eşleşen Pixel Fold’un üzerinde hareketsiz bir görüntü görebilirsiniz. Bununla birlikte Google, aşağıdaki tweet’te görebileceğiniz telefonun açılış animasyonlarını da gösterdi. Tweet’in başlığı, 4 Mayıs dünya çapında resmi olmayan bir Star Wars tatili olduğundan, “Güç Sizinle Olsun” ifadesine arsız bir göndermedir.

Tweet ile birlikte şirket ayrıca yayınladı Google Store’da yeni bir Pixel Fold sayfası. Bu sayfa, Google Pixel Fold lansman ayrıntılarını gösterir ve bir tanesini almakla ilgilenen kişilere, kullanılabilirliğiyle ilgili uyarılar için kaydolma yeteneği verir.

Google Pixel Fold lansmanı hakkında başka ne biliyoruz?

Google I/O’da, şirketin Pixel Fold ile birlikte Google Pixel 7a’yı piyasaya süreceğinden eminiz. Ayrıca Pixel Tablet’in de resmi olarak piyasaya sürüldüğünü görme ihtimalimiz yüksek, ancak Google bunu henüz doğrulamadı.

Pixel Fold, muhtemelen Pixel 7 Pro ile aynı özelliklerin çoğuyla birlikte gelecek. Bu, üç lensli bir arka kamera (geniş, ultra geniş ve telefoto), Tensor G2 SoC, bol miktarda RAM, çok sayıda depolama alanı, kablosuz şarj ve daha fazlasını içerir. Tabii ki, katlanabilir form faktörü ile birleşen tüm bu güç, Pixel Fold’u muhtemelen çok pahalı hale getirecek. Şimdiye kadar söylentiler, Samsung Galaxy Z Fold 4 ile aynı olan 1.799 $ giriş fiyatı öneriyor.

Muhtemelen bilinmesi gereken her şeyi 10 Mayıs’ta öğreneceğiz! Bizi izlemeye devam edin.

Google Pixel Fold lansmanı onaylandı, tasarım gösterildi

Teknory