OPPO Find X7 Pro uydu bağlantısıyla gelecek

TL;DR OPPO, bir sonraki amiral gemisinin (muhtemelen Find X7 Pro) uydu iletişim teknolojisini destekleyeceğini duyurdu. Ancak zaman çizelgesi, bölgesel destek ve teknoloji ortaklarıyla ilgili ayrıntılar açıklanmadı. Find X7 Pro küresel olarak piyasaya sürülse bile uydu iletişim teknolojisini yalnızca belirli bölgelerde destekleyebilir. Akıllı telefon uydu bağlantısı, asla kullanmak zorunda kalmayacağınızı umduğunuz nadir özelliklerden biridir, ancak kullandığınızda […]

OPPO Find X7 Pro uydu bağlantısıyla gelecek

TL;DR

  • OPPO, bir sonraki amiral gemisinin (muhtemelen Find X7 Pro) uydu iletişim teknolojisini destekleyeceğini duyurdu.
  • Ancak zaman çizelgesi, bölgesel destek ve teknoloji ortaklarıyla ilgili ayrıntılar açıklanmadı.
  • Find X7 Pro küresel olarak piyasaya sürülse bile uydu iletişim teknolojisini yalnızca belirli bölgelerde destekleyebilir.

Akıllı telefon uydu bağlantısı, asla kullanmak zorunda kalmayacağınızı umduğunuz nadir özelliklerden biridir, ancak kullandığınızda buna sahip olduğunuz için minnettar olursunuz. Android’in 2023’ün ikinci yarısında Snapdragon Satellite ile sat-com devrimini gerçekleştirmesi gerekiyordu, ancak Qualcomm’un Iridium ile ortaklığını sonlandırması nedeniyle bu proje artık devam etmiyor. Yakında uydu bağlantısına sahip telefonlara kavuşacağımıza dair hâlâ küçük bir umut var ve bu, OPPO’nun bir sonraki Find amiral gemisinin uydu bağlantısı özellikleriyle geleceğine dair yeni duyurusuyla da güçleniyor.

OPPO’nun sahip olduğu duyuruldu yeni nesil Find amiral gemisinin uydu iletişim teknolojisini destekleyeceğini söyledi. Açıkça adlandırılmamış olsa da bunun OPPO Find X7 Pro’ya gelen özelliğe atıfta bulunduğunu varsayıyoruz.

OPPO Find X7 Pro uydu iletişimi

OPPO’nun duyurusunda zaman çizelgesi veya bölgesel destek hakkında daha fazla ayrıntı yer almıyor, bu nedenle sızıntıları ve söylentileri öngörerek doldurmamız gerekiyor.

Snapdragon Satellite’ın dağılmasıyla birlikte OPPO’nun uydu iletişimini cihazına getirmek için hangi teknoloji ortaklarına yöneldiği bilinmiyor. Telefonun Snapdragon 8 Gen 3 ile geleceği söyleniyor, yani teknoloji bir şekilde Qualcomm SoC’lerle uyumlu olacak.

Ancak OPPO, telefonun küresel olarak piyasaya sürülmesiyle ilgili hiçbir şeyden bahsetmedi. OPPO, önceki Find X6 Pro amiral gemisinin uluslararası lansmanını atlamayı seçti ve şu ana kadar Find X7 Pro’nun uluslararası lansmana çıkacağını gösteren hiçbir şey yok.

Telefon küresel olarak yayınlansa bile uydu iletişimi bölgesel olarak kısıtlanmış bir özelliktir. Apple gibi küresel OEM’ler bu özelliği ABD’ye odaklarken, Snapdragon Satellite Kuzey Amerika ve Avrupa’yı hedeflemeyi hedefledi. Küresel olarak değil, Çin’de yapılan bir duyuru kapsamında, telefon yaygın olarak kullanıma sunulsa bile uydu iletişim özelliğinin Çin ile sınırlı kalması ihtimali var.

OPPO’nun bu özelliği Find X7 Pro veya alt markalarından biri aracılığıyla daha fazla pazara sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Öyle olduğunu parmaklarımızı çaprazlıyoruz.

OPPO Find X7 Pro uydu bağlantısıyla gelecek

Teknory