iPhone 16’nın kamera düğmesi bir deklanşör tuşundan daha fazlası olabilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Başka bir kaynak, iPhone 16’nın fiziksel bir kamera deklanşör düğmesine sahip olacağını iddia etti. Görünüşe göre düğmeyi kaydırarak da yakınlaştırma ayarlamaları yapabilirsiniz. Geçen ay Apple’ın iPhone 16 serisine bir kamera veya yakalama düğmesi getirmeyi planladığını duymuştuk. Şimdi başka bir yayın organı bu iddiaları doğrularken bu özelliğe daha fazla ışık […]

iPhone 16’nın kamera düğmesi bir deklanşör tuşundan daha fazlası olabilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Başka bir kaynak, iPhone 16’nın fiziksel bir kamera deklanşör düğmesine sahip olacağını iddia etti.
  • Görünüşe göre düğmeyi kaydırarak da yakınlaştırma ayarlamaları yapabilirsiniz.

Geçen ay Apple’ın iPhone 16 serisine bir kamera veya yakalama düğmesi getirmeyi planladığını duymuştuk. Şimdi başka bir yayın organı bu iddiaları doğrularken bu özelliğe daha fazla ışık tuttu.

Bilgi Bu gelişmeyi bilen iki kişiye atıfta bulunarak, Apple’ın gerçekten de gelecek iPhone’lara bir kamera deklanşör düğmesi eklemeyi planladığını bildirdi. Bu, kapasitif bir tuş yerine fiziksel bir tuş olacak ve cihazların sağ alt tarafında yer alacak.

iPhone 16 kamera butonunun hem basınca hem de dokunmaya duyarlı olduğu söyleniyor. Ve bunun birkaç ekstra özelliği etkinleştireceği iddia ediliyor.

Kamera yakınlaştırmasını kontrol etmenin yeni bir yolu

Birincisi, düğmeye hafifçe basmanın odaklanmanıza olanak sağlayacağı, sert bir şekilde basmanın ise bir görüntü yakalamanıza veya kaydetmeye başlamanıza olanak sağlayacağı söyleniyor. Piyasada fiziksel kamera düğmesine sahip az sayıda telefon bu formülü takip etme eğiliminde olduğundan (odaklanmak için yarım basmak, yakalamak için tam basmak) bu yeni bir şey değil.

Ancak en iyi yanı, yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için görünüşe göre tuşu sola veya sağa kaydırabilmenizdir. Çoğu akıllı telefon, ses seviyesi tuşlarını kullanarak yakınlaştırma ayarlamaları yapmanıza zaten izin veriyor, ancak Apple’ın uygulaması, parmağınızın yakalama düğmesinden hiç ayrılmasına gerek kalmayacağı anlamına geliyor. Ayrıca bu yaklaşımın, daha yavaş kaydırma hareketleriyle ince yakınlaştırma ayarları yapmanıza olanak sağlayacağını umuyoruz.

Bilgi bu kamera butonunun şu anda standart, Plus ve Pro modellerinde test edildiğini bildiriyor. Böylece bu özellik Pro telefonlarla sınırlı olmak yerine tüm iPhone 16 modellerinde kullanılabilir hale geldi.

Bir sonraki telefonunuzda kamera düğmesi ister misiniz?

43 oy

iPhone 16’nın kamera düğmesi bir deklanşör tuşundan daha fazlası olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow