Oyun için En İyi VPN

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Öncelikle çevrimiçi güvenliği artırmaya ve akış hizmetlerinin coğrafi kısıtlamalarını atlamaya yönelik bir araç olan en iyi VPN’ler artık oyun oynamak için giderek daha fazla kullanılıyor. Belki de bölgenizin dışından oyuncularla rekabet etmek istiyorsunuz. Belki sadece başka bir ülkede bulunan bir […]

Oyun için En İyi VPN

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Öncelikle çevrimiçi güvenliği artırmaya ve akış hizmetlerinin coğrafi kısıtlamalarını atlamaya yönelik bir araç olan en iyi VPN’ler artık oyun oynamak için giderek daha fazla kullanılıyor. Belki de bölgenizin dışından oyuncularla rekabet etmek istiyorsunuz. Belki sadece başka bir ülkede bulunan bir oyuna erişmek istiyorsunuz. Ya da rekabetçi bir oyuncusunuz ve DDoS saldırılarından endişe ediyorsunuz. Sebep ne olursa olsun, hızlı, güvenilir ve gizliliğinizi ve güvenliğinizi sağlayacak bir VPN hizmeti seçmelisiniz. Bu yazıda, oyun oynamak için en iyi VPN’i seçmenize yardımcı olacağız.

oyun için En İyi VPN”/>

Bir Bakışta – oyun için En İyi VPN’ler

Bu yazıda, en iyi beş oyun VPN’ini listeleyeceğiz. Ancak hızlı bir özet istiyorsanız, işte en iyi 3 seçeneğimize genel bir bakış:

oyun için En İyi VPN: İlk 5

1. ExpressVPN

ExpressVPN

Bizim için oyun oynamak için en iyi VPN, ExpressVPN. 94 ülkedeki sunucuları ile, ExpressVPN sık seyahat ediyorsanız veya yurtdışındaki arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız, güçlü, güvenli ve hızlı bir bağlantı için en iyi şansınız olabilir.

Aynı zamanda güvenli olduğundan, bir battle royale oyununun son anlarında onunla savaşırken DDoS saldırıları konusunda endişelenmenize gerek yok.

Akış için de kullanılabilen bir oyun VPN’i arıyorsanız, ExpressVPN müthiş bir seçenektir. En sevdiğiniz içeriği dünyanın her yerinden görüntüleyebilmeniz için Netflix, Hulu, YouTube, Amazon Prime Video ve diğer coğrafi kısıtlamalı web sitelerinin engellemesini hızla kaldırır.

ExpressVPN ayrıca özel bir yönlendirici VPN uygulamasına sahiptir, böylece kısıtlamayı önleyebilir ve yerel olarak VPN’leri desteklemeyen konsollarda bile güvende olabilirsiniz. Ek olarak, Express’in MediaStreamer Akıllı DNS yardımcı programı, konum değiştirerek PlayStation veya Xbox’ınızda coğrafi olarak engellenen içeriği izlemenize olanak tanır.

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

Bu VPN hizmeti, hem Android hem de iOS için mevcut uygulamalarla mobil alanda öne çıkıyor. PC’lerde kurulumu son derece basittir ve PlayStation ve Xbox için izlemesi kolay yönergeler vardır. Ayrıca, hizmetle ilgili herhangi bir sorununuz varsa, 7/24 canlı sohbet, bunları dakikalar içinde çözebilecektir.

Bir kusur seçmemiz gerekirse, Express, plan başına yalnızca beş eşzamanlı bağlantıya izin verir. Ancak bunlardan birini yönlendiricinize kurarsanız, ona bağlı tüm cihazlar kapsam dahilinde olacaktır; bundan sonra diğer dördünü kullandığınız telefonlara ve dizüstü bilgisayarlara kurabilirsiniz.

Kısıtlamayı önlemenize, sizi bilgisayar korsanlarından ve izleyicilerden korumanıza ve akış ortamının engellemesini kaldırmanıza yardımcı olabilecek bir VPN arıyorsanız, ExpressVPN oyun oynamak için en iyi VPN listenizin başında yer almalıdır. Ve hizmetten memnun değilseniz, satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde sorgusuz sualsiz tam bir geri ödeme için müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

PROS

 • Mükemmel, güvenilir hızlar
 • 94 ülkedeki sunucularla
 • Yönlendirici desteği
 • 7/24 müşteri hizmetleri
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Yalnızca 5 adede kadar eşzamanlı bağlantı

ExpressVPN’i şimdi edinin!

2. CyberGhost

CyberGhost

CyberGhost’un oyun için en iyi VPN listemizde ilk beşte yer alması şaşırtıcı değil. Xbox ve PS4 VPN için yararlı geçici çözümlerin yanı sıra, hizmetini Nintendo Switch’inizde nasıl kullanacağınıza ilişkin talimatlar da sağlar.

CyberGhost sizi DDoS saldırılarına karşı koruyabilir ve neredeyse anında güvenli bir bağlantı için tercih ettiğiniz sunucuya otomatik olarak bağlanmak gibi güvenliğinizi artırmanıza yardımcı olabilecek çeşitli fantastik özelliklere ev sahipliği yapar.

CyberGhost’un ABD Netflix (diğer konumlarla mücadele etmesine rağmen), Amazon Prime Video ve Disney Plus’ın engelini kaldırmak için coğrafi kısıtlamaları aşma kapasitesi, oyun konsolunu bir medya aktarıcı olarak kullanan herkes için faydalıdır. Ek olarak, çeşitli oyun mağazası bölgelerine erişebilecek ve okulunuz veya iş yeriniz tarafından kurulan IP adresi blokajlarını aşabileceksiniz.

Tüm uygulamaları tarafından desteklenen WireGuard protokolü sayesinde hız performansı da saygındır. 90 ülkeye yayılmış 9.200’den fazla sunucudan oluşan bir ağ ile oynamaya başlamak için en yakın sunucuya bağlanın.

Bize göre CyberGhost’un hala ihtiyaç duyduğu şeylerden biri müşteri desteğini iyileştirmektir. Şirketin (bildiğimiz kadarıyla) gizlilik iddialarını ve kayıt tutmama politikasını doğrulamak için henüz bağımsız bir denetçi tutmadığını da belirtmekte fayda var.

PROS

 • Geniş sunucu ağı
 • 7 cihaza kadar destekler
 • Kurulumu kolay
 • Günlük tutmaz
 • 45 günlük para iade garantisi (1 yıllık plan ve üzeri için)

EKSİLERİ

 • Sunucular diğer VPN’ler kadar hızlı değil

CyberGhost’u şimdi edinin!

3. Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi (PIA), çok yönlü iyi bir VPN’dir. Bugün mevcut olan en basit ve kullanımı en kolay VPN’lerden biridir. Bu, yükleme ve platformlar ile uygulamalar arasında düzenli kullanım dahil olmak üzere tüm adımlar için geçerlidir.

Bir yıldan uzun süredir abone olursanız, ciddi oyuncular için özel olarak hazırlanmış ek özelliklerle birlikte harika bir fiyata alabilirsiniz.

Bu VPN, dünyanın diğer yerlerinde erken başlatılan veya bulunduğunuz yerde bulunmayan oyunlara erişmenize izin vermek için yararlı olacaktır. PIA, müşterilerinin coğrafi kısıtlamaları aşmasına yardımcı olmak için 100’den fazla konumda kurulmuş binlerce sunucuya sahiptir.

IP’lerden bahsetmişken, Özel İnternet Erişimi ile (küçük bir ek ücret karşılığında) çevrimiçi oyunlar için ayrılmış bir IP adresi almak oldukça basittir. Her oturum açtığınızda, size özel olan ve dünyada hiç kimse tarafından kullanılmayan aynı IP adresini alacaksınız. Bu, sizi IP engelleme listesi ve CAPTCHA’lara karşı daha az savunmasız hale getirmeli ve bir VPN etkinleştirildiğinde oyun oynamayı daha da güvenilir hale getirmelidir.

oyun VPN’leri söz konusu olduğunda hız çok önemli bir faktördür ve PIA’yı bu listenin en altına düşüren de budur. ExpressVPN, NordVPN ve Surfshark kadar hızlı değil. Yine de fena olmasa da, herhangi bir avantajı kaybetmeyi göze alamayan sadık veya profesyonel oyuncular için bu büyük bir fark yaratabilir.

PROS

 • Geniş sunucu ağı
 • 10 adede kadar eşzamanlı bağlantı
 • Kullanımı kolay
 • Bütçe dostu VPN
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Diğer VPN’ler kadar hızlı değil

Şimdi Özel İnternet Erişimi Alın!

4. NordVPN

NordVPN

Panama merkezli bu sağlayıcı, yüksek hızlar sunar, ayrıca 60 ülkede 5.500’den fazla sunucu arasından seçim yapabileceğiniz bir ağınız olur. Bu nedenle, nerede olursanız olun, aradığınız sunucuyu bulma şansınız yüksektir.

Daha önce, NordVPN’in hızlarının güvenilmez olabileceğine dair bazı geri bildirimler vardı, ancak şimdi, kendini kurtardı ve testimize göre, bugün piyasadaki en hızlı VPN’lerden biri.

Nord’un uygulamaları kararlıdır (oyun amaçlı kullanmayı düşünüyorsanız bu iyidir). Ayrıca, bir yönlendirici üzerinde kurabilirsiniz. Ancak ExpressVPN’den farklı olarak, NordVPN’in özel bir yönlendirici uygulaması yoktur, bu nedenle kurulumu zor olabilir.

ExpressVPN kadar güvenilir ve gösterişli olmasa da, NordVPN hala yakın bir eştir ve bir oyun VPN’i arıyorsanız dikkate almaya değer. İndirme ve yükleme hızlarıyla ilgileniyorsanız, bu VPN hizmeti yüksek performanslı bir seçenektir. Ayrıca torrent için iyi bir VPN’dir.

NordVPN etkileyici bir ping performansı sunar. Hızlı olan ve sürekli olarak iyi çalışmasına yardımcı olan NordLynx adlı en son WireGuard VPN protokolünü kullanır.

PROS

 • Yüksek indirme ve yükleme hızları
 • Yeterli ping performansı
 • Gizlilik politikasını temizle
 • Geniş sunucu ağı
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Uygulama çok sayıda güncelleme gerektiriyor

NordVPN’i şimdi edinin!

5. Sörf köpekbalığı

Sörf köpekbalığı

Surfshark etkilidir, uygun fiyatlıdır ve bir oyun VPN’si olarak gerçekten iyi performans gösterir. Bütçe dostudur ve birçok kategoride oldukça mükemmeldir.

Surfshark, NordVPN veya ExpressVPN kadar hızlı olmasa da, Wi-Fi’nizi taramaya getirmeyeceğine güvenebilirsiniz.

3.200 sunucudan oluşan oldukça büyük bir ağa sahip olmanın yanı sıra, sınırsız bağlantı ve düşük fiyat noktasının birleşimi, kullanıcıları en çok çeken şeydir. VPN endüstrisinde ikisi de oldukça yaygın değildir ve bu komboyu rakipsiz kılar. Kaliteli bir VPN istiyorsanız, ancak çok fazla harcamak istemiyorsanız, bu VPN tam size göre.

Bununla birlikte, destek sistemi diğerlerine kıyasla biraz daha yavaştır ve uygulamalar, diğer uygulamalar kadar çok yapılandırma sunmaz. Ancak önerilen ayarları kullanmak, kısıtlamalardan kaçınmak, bir ton Netflix kitaplığına erişmek ve daha fazlasını yapmak istiyorsanız, bunu yapmanın en uygun maliyetli yöntemi budur.

PROS

 • sınırsız bağlantı
 • Basit ve kullanımı kolay
 • İyi hızları korur
 • bütçe dostu
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Müşteri desteği en hızlı değil

Surfshark’ı şimdi edinin!

oyun VPN’leri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

oyun oynamak için neden bir VPN’e ihtiyacınız olsun ki?

İnsanların oyun oynamak için VPN kullanmasının birçok nedeni vardır. Birçok oyun, oyuncuları bölgelerine göre gruplandırır. Bu nedenle, dünyanın diğer yerlerinden diğer oyuncularla oynamak istiyorsanız, coğrafi kısıtlamaları aşmak için bir VPN kullanabilirsiniz.

Ayrıca, internet bağlantınız dalgalanıyorsa, İSS’niz size haber vermeden internet hızınızı veya bant genişliğinizi kısıyor olabilir. Faaliyetlerinizi anonim hale getirerek, bir VPN bundan kaçınmanıza yardımcı olabilir, böylece İSS’niz sizi kısıtlama için hedefleyemez.

Son olarak, gizlilik. Herkes savunmasızdır, ancak özellikle oyuncular DDoS saldırılarının hedefi olur ve saldırıya uğrama riski yüksektir. İyi bir VPN, yalnızca oyuncuları değil, herkesi web kullanımının doğasında var olan risklerden koruyabilir.

Bir oyun VPN’sinin hangi özellikleri olmalıdır?

Hızlı bağlantı hızı, bir oyun VPN’inin sahip olması gereken en önemli özelliklerden biridir. Normal bağlantı hızlarınıza olabildiğince yaklaşmak isteyeceksiniz, bu nedenle hızlı bir VPN’e sahip olmak çok önemlidir.

oyun için en iyi VPN, mükemmel hızların yanı sıra mükemmel güvenlik sağlamalıdır. Bir oyun VPN’i seçerken, gizliliğinizi koruyabileceğinden de emin olmalısınız. Son olarak, ödevinizi yapın ve seçeceğiniz hizmetin güvenilirliğini kontrol edin. VPN’inizin sürekli bağlantısının kesilmesi kötüdür ve bir kapatma anahtarının açık olması, oyunla bağlantınızın kesilmesine neden olur.

Bir VPN, pinginizi artırır mı?

Bir VPN, en yüksek hızlarda standart internet bağlantınıza kıyasla pinginizi muhtemelen biraz artıracaktır. Ancak bulunduğunuz yere yakın bir VPN sunucusu seçerseniz, (şanslıysanız) azaltabilir.

Bir oyun VPN’inin amaçlarından biri, internet bağlantınızı dengelemek ve daha güvenilir hale getirmektir. Normal bağlantınızın en yüksek ping değeri 10ms olabilir. 10 ms’ye alışkınsanız, en iyi oyun VPN’ini kullanırsanız pinginiz 20 ms veya daha iyi olabilir, ancak oyun oturumunuz boyunca hemen hemen bu şekilde kalacağından emin olabilirsiniz.

DDoS saldırıları nedir?

DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) saldırıları, dünya çapında ciddi ve profesyonel oyuncular arasında artıyor. Bu, diğer oyuncuları IP adreslerini istenmeyen trafikle doldurarak, ağlarını aşırı yükleyerek ve sistemin normal şekilde yanıt vermesini engelleyerek yavaşlatan bir stratejidir.

Bu durumda bir VPN yararlıdır. VPN müşterileri, tüm internet trafiğini sağlayıcının üçüncü taraf IP adresi üzerinden yönlendirdiğinden, kötü niyetli bir kişinin belirli ağınızı uzun süre hedeflemesi çok zor olacaktır.

Teknory