Hobbit’in Smaug Ölümünün Nasıl Neredeyse Çok Farklı ve Daha Zorlu Olduğunu VFX Sanatçısı Açıkladı

Özet VFX sanatçısı James Willingham, Smaug’un ölümüyle ilgili daha karmaşık fikrini ortaya koyuyor Hobbit: Beş Ordunun Savaşı. Ölüm sahnesinin son versiyonu Bard için kitapta olduğundan daha dramatik ve kişiseldir. Willingham’ın vizyonu sahneyi bir gösteriye dönüştürebilirdi ama son versiyon unutulmaz ve başarılı. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN VFX sanatçısı James Willingham, Smaug’un ölümünün […]

Hobbit’in Smaug Ölümünün Nasıl Neredeyse Çok Farklı ve Daha Zorlu Olduğunu VFX Sanatçısı Açıkladı

Özet

  • VFX sanatçısı James Willingham, Smaug’un ölümüyle ilgili daha karmaşık fikrini ortaya koyuyor Hobbit: Beş Ordunun Savaşı.
  • Ölüm sahnesinin son versiyonu Bard için kitapta olduğundan daha dramatik ve kişiseldir.
  • Willingham’ın vizyonu sahneyi bir gösteriye dönüştürebilirdi ama son versiyon unutulmaz ve başarılı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

VFX sanatçısı James Willingham, Smaug’un ölümünün nasıl olduğunu açıklıyor Hobbit: Beş Ordunun Savaşı bir noktada farklı olacak ve yaratılması daha zor olacaktı. Ana tehdit olduktan sonra Hobbit: Smaug’un Viranesitehditkar ejderha kısa süre sonra öldürülür Beş Ordunun Savaşıçünkü film, hikayenin çoğunu kaplayan isimsiz çatışmaya odaklanmadan önce onunla ilgilenilmesi gerekiyor. Smaug, Okçu Bard’ın attığı siyah bir okla öldürülür.

İle konuşurken Koridor Ekibi, Willingham, Smaug’un ölümüyle ilgili fikrini paylaştı Hobbit: Beş Ordunun Savaşıbu daha karmaşık ve uzun süreli olurdu tamamlanan filmdeki versiyondan daha. Filmde, Bard, Smaug’un zayıf noktalarından birine giren oku fırlattıktan sonra, çığlık atan ejderha Göl Kasabası’nın yüzeyine doğru ilerleyerek birçok binaya çarpıyor. Göl Kasabası’nın sularına düşmeden önce bir kez daha göklere çıkıyor. Aşağıdaki videoya ve Willingham’ın yorumlarına göz atın:

Şimdiye kadar yaptığım en zorlu sahnelerden biri, ejderha Smaug’un kasabaya çarptığında Göl Kasabasını yok etmesiydi. Ejderhanın 747 gibi yere çakılması fikrini VFX süpervizörüne ilettim, ancak onu lav kanı öksürtüp ortalıkta süründürdüğüm şey, uzun ve karmaşık bir fikirdi. Bir nevi raydan çıktım ve o şöyle dedi: Hadi bunu biraz aşağı indirelim ve düşmesini sağlayalım ama kanadını kaldırıp yukarı uçsun ve sonra Peter yüzünden ölsün [Jackson] her zaman onun doğrudan yere düşmesini istedi.


Smaug’un film Ölümü Kitapla Nasıl Karşılaştırılır?

Bard Hobbit'te ok çiziyor.

JRR Tolkien’in kitabında ve üçüncü Hobbit Filmde Bard, son siyah okunu Smaug’un koruyucu pullarla kaplı olmayan tek noktasına ateşleyerek Smaug’u öldürür. Roman ve film, Bard’ın bu zayıflığı nasıl keşfettiğine farklı yaklaşımlar getiriyor. Kitapta, Smaug Göl Kasabası’na saldırırken Bard’a doğru uçan konuşan bir ardıç kuşu anlatılıyor. Konuşan kuş, Bard’a Smaug’un sol göğsünün boşluğundaki zayıf noktasını bildirir. Bard, ardıç kuşunun sağladığı bilgiyle Smaug’u nasıl yeneceğini bilir ve okunu buna göre ateşlemek için yayını kullanır.

Filmde Bard’a yardım eden hiçbir ardıç kuşu yok. Smaug, Bard’la alay ederken kendi gözlemleriyle ejderhanın zayıflığını fark eder. Bard bu keşfi yapmadan önce yayının kırıldığını ve kendisini, yanındaki oğlunu veya kasabayı Smaug’dan kurtarmanın hiçbir yolu olmadığını fark ettiğinde film sahneyi daha dramatik ve daha vahim hale getiriyor. Bard’ın oku başarılı bir şekilde ateşleyebilmesi için geçici bir yay yapması ve oğlunun yardımıyla oku sabitlemesi gerekiyor.

Sırasında Beş Ordunun Savaşı kusurları var, film, Smaug’un ölümünü Bard için kitapta olduğundan daha dramatik ve daha kişisel kılmayı başarıyor. Bu ona derme çatma yay kullanma, oğluyla birlikte çalışma ve ardıç kuşuna güvenmeden Smaug’un zayıflığının farkına varma konusunda daha fazla hareket kabiliyeti sağlıyor. Willingham’ın vizyonu sahneyi daha çok bir gösteriye dönüştürebilirdi ama son versiyon işe yarıyor ve filmin en unutulmaz sahnelerinden biri. Hobbit üçleme.

Kaynak: Koridor Ekibi

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow