WhatsApp’ta Herkes İçin Nasıl Silinir?

Birçoğu, bir mesaj gönderip sonra onu geri alabilmeyi dilemenin verdiği panik duygusunu yaşadı. Belki yanlış kişiye gönderdin ya da mesaj gönderdikten sonra bunun kötü bir fikir olduğuna karar verdin. Neyse ki WhatsApp, yanlış giden bir mesaj ikilemini çözen “Herkesten Sil” adlı kullanışlı bir özellik sunuyor. Bu, mesaj göndermeyle ilgili bir aksiliğin stresini hafifletebilir, ancak özelliğin […]

WhatsApp’ta Herkes İçin Nasıl Silinir?

Birçoğu, bir mesaj gönderip sonra onu geri alabilmeyi dilemenin verdiği panik duygusunu yaşadı. Belki yanlış kişiye gönderdin ya da mesaj gönderdikten sonra bunun kötü bir fikir olduğuna karar verdin. Neyse ki WhatsApp, yanlış giden bir mesaj ikilemini çözen “Herkesten Sil” adlı kullanışlı bir özellik sunuyor.

Bu, mesaj göndermeyle ilgili bir aksiliğin stresini hafifletebilir, ancak özelliğin sınırlamaları ve bir mesajı silerken dikkate alınması gereken şeyler vardır. Bu makale, WhatsApp’ta mesajların herkes için nasıl silineceğini, sınırlamaları ve genel sorun giderme ipuçlarını açıklayacaktır.

Web Sürümünü Kullanan Herkes İçin Sil

Gönderdiğiniz bir mesajı silmek istediğinizde WhatsApp’ta şu adımları izleyin. İster bir gruba ister bireye gönderilmiş olsun, bir mesajı kaldırabilirsiniz. Grup yöneticisi değilseniz, bir mesajı silme hakkı yalnızca sizin gönderdiğiniz kişiler için geçerlidir.

 1. Mesaj dizisini görüntülemek için uygun sohbeti seçin.
 2. Silmek istediğiniz mesajın yanındaki aşağı oku tıklayın. Açılır menüden “Mesajı sil”i seçin.
 3. Bir mesaj kutusu, onu herkes için mi yoksa sadece kendiniz için mi silmek istediğinizi soracaktır. “Herkesten sil”i tıklayın.

Sohbetinizde “Bu Mesajı Sildiniz” ifadesini göreceksiniz. Diğer herkes için mesajın yerine “Bu Mesaj Silindi” ifadesi görünecektir.

Mobil Uygulamayı Kullanan Herkes İçin Sil

Herkes için silme işlemi, bir mobil uygulama kullanırken benzerdir.

 1. Sohbeti ve ardından takip ettiğiniz mesajı seçin.
 2. Menüsünü görüntülemek için mesaja dokunup basılı tutun ve “Sil”e dokunun.
 3. “Herkesten Sil”i seçin.

Tüm alıcılardan yalnızca kendi mesajlarınızı silebilirsiniz. Bunun istisnası, uygunsuz olduğunu düşündükleri iletileri kaldırabilen grup yöneticileri içindir. Mesaj, “Bu mesaj yönetici tarafından silindi” ile değiştirilecektir. [admin name]”

Neden Herkes İçin Silme İşlemim Çalışmıyor?

“Herkesten Sil” seçeneğiyle sorun yaşıyorsanız, asla korkmayın. Düzgün çalışması için birkaç şey yapılmalıdır. Sizin için neden çalışmayabileceğini görmek için okumaya devam edin.

 • Hem alıcı hem de gönderen WhatsApp’larını güncellemiş olmalıdır. Aksi takdirde, “Tümünü Sil” seçeneği görünmeyebilir veya mesajın tüm kopyalarını tüm alıcılara silmeyebilir.
 • Özelliğin bir zaman sınırı vardır. Mesajı iki günden daha önce gönderdiyseniz platform mesajı silemez.
 • “Herkesten Sil”, alıntılanan metinlerde çalışmaz. Gönderdiğiniz mesaj bir başkası tarafından alıntılanmışsa, mesajınız içeriğinde olsa dahi onun mesajını kaldırmanızın bir yolu yoktur. Yalnızca gönderdiğiniz orijinal mesajı silebilirsiniz.
 • Gönderilen fotoğrafların silinmesi, onları her zaman alıcının cihazından kaldırmaz. Çıkarılabilir olup olmadıkları, herkesin cihazına ve gönderilen fotoğrafın cihazlarına indirilip indirilmediğine veya hala WhatsApp sunucusunda olup olmadığına bağlıdır. Gönderilen resimler için “Herkesten Sil” seçeneğini seçebilirsiniz, ancak bu bir garanti değildir.
 • Bir mesajda “Benim İçin Sil” seçeneğini kullanırsanız, “Herkes İçin Sil” daha sonra kullanılamayacaktır. Dolayısıyla, mesaj gittiyse ve onu herkes için kaldırma seçeneğiniz yoksa, nedeni bu olabilir.

Herkes İçin Silme Sınırlamaları

Bu uygulama özelliği çok yararlı olsa da, onu kullanırken dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır.

 • Bir mesajı silmek için yalnızca iki gününüz var; bu, özelliğin ilk kullanıma sunulduğu ilk yedi dakikanın uzantısıdır.
 • Bir mesajı gizlice silemezsiniz. Herkese mesajın silindiğini bildiren bir yer tutucu olacaktır.
 • “Bu Mesaj Silindi” bildirimine dokunup basılı tutabilir ve silmeyi seçebilirsiniz, ancak yalnızca sizin sohbetinizden kaybolur, başka birininkinden kaybolmaz.

Bildirim Geçmişinde Silinmiş Mesajlara Bakın

İlk olarak, bir Android cihaz kullanıyorsanız bildirim geçmişinizi kontrol edebilirsiniz. Bildirim geçmişini açtıysanız, gelen mesajlarınızın kaydını tutacaktır.

Bir iPhone kullanıyorsanız, bildirim geçmişi kataloğa alınmaz, bu nedenle silinen mesajları görmek için bunu kullanamazsınız.

WAMR İle Silinen Mesajları Görün

Silinen mesajları görüntülemenin diğer tek yolu, üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır. WAMR silinen WhatsApp mesajlarını geri getirebileceğini iddia eden tartışmalı bir uygulamadır. Bunları geri alacak kadar önemliyse, WAMR bir seçenektir.

Silinen Mesajları Görmek İçin WhatsDelete’i Kullanma

WhatsSil Silinen WhatsApp mesajlarını okumak için başka bir uygulama. Birisi bir mesajı sildiğinde, uygulama size bildirir ve okuyabilmeniz için onu kaydeder. Gönderenin, silinen mesajlarını okuduğunuzu bilmesinin hiçbir yolu yoktur.

SSS

Silinen mesajlar kurtarılabilir mi?

Kendiniz için bir mesajı silerseniz, 5 saniye boyunca “geri al” seçeneği sunulur. Bu süreden sonra eylem kalıcıdır. Bir kullanıcı veya grup yöneticisi tarafından herkes için silinen iletiler kurtarılamaz veya bu iletilere itiraz edilebilir. Özelliği dikkatli kullanın.

İki gün kuralı için bir geçici çözüm var mı?

Kullanıcılar, yanlışlıkla bir mesaj gönderdiyseniz ve iki gün geçtiyse geçici bir çözüm olduğunu bildiriyor. WhatsApp’ı süre sınırının dolmadığını düşünerek kandırarak telefonunuzun tarih ve saatini değiştirmeye çalışabilirsiniz.

Silinen bir mesajı nasıl görebilirim?

Bazı insanlar için, silinen mesaj bildirimi meraklarını uyandırır ve gönderilmeye değer görülmeyen her şeyi görmek isterler. Bir Android cihazınız varsa ve kayıtlı geçmişi etkinleştirdiyseniz veya üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız, bildirim geçmişinize bakabilirsiniz.

WhatsApp’ta Tümünden Sil’i Kullanma

Bir dahaki sefere yanlışlıkla patronunuza eşinize yönelik bir mesaj gönderdiğinizde, “Herkesten Sil” seçeneğini unutmayın. Uygulamanın özelliğini doğru kullanırsanız kendinizi ve patronunuzu mahcubiyetten kurtarabilirsiniz.

Ve tek bir şeyi kaçırmamaya kararlıysanız, silinen mesajları takip etmek için bir uygulama kullanabilirsiniz. Bir dahaki sefere herkes için bir mesajı sildiğinizde arkadaşlarınızın da bu uygulamaları yükleyebileceğini unutmayın.

“Herkesten Sil” özelliğiyle ilgili deneyiminiz oldu mu? Yorumlarda bize bildirin.

Teknory