Perili Köşk Yönetmeni, Bir Filme Uyarlamak İstediği Diğer Disney Gezisini Açıklıyor (ve Derin Bir Kurgu)

Özet Perili Köşk yönetmeni Justin Simien, hizmet dışı bırakılan Captain EO cazibesini beyaz perdeye taşımak istiyor ve Disney araçlarının en iyi yönlerinden yararlanma yeteneğini sergiliyor. Simien’in Haunted Mansion uyarlaması, perili Paskalya yumurtaları içerir ve etkileyici bir oyuncu kadrosuyla keder temalarını araştırır. Kaptan EO, Simien için nostaljiden yararlanmak ve Francis Ford Coppola tarafından yönetilen ve George […]

Perili Köşk Yönetmeni, Bir Filme Uyarlamak İstediği Diğer Disney Gezisini Açıklıyor (ve Derin Bir Kurgu)

Özet

  • Perili Köşk yönetmeni Justin Simien, hizmet dışı bırakılan Captain EO cazibesini beyaz perdeye taşımak istiyor ve Disney araçlarının en iyi yönlerinden yararlanma yeteneğini sergiliyor.
  • Simien’in Haunted Mansion uyarlaması, perili Paskalya yumurtaları içerir ve etkileyici bir oyuncu kadrosuyla keder temalarını araştırır.
  • Kaptan EO, Simien için nostaljiden yararlanmak ve Francis Ford Coppola tarafından yönetilen ve George Lucas tarafından yazılan orijinal kısa filmde tanıtılan dünya, karakterler ve hikaye üzerine inşa etmek için eşsiz bir fırsat olacaktır.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Perili Köşk yönetmen Justin Simien, ele almak istediği bir sonraki Disney cazibesinden ilham alan filmin Kaptan EO olduğunu açıklıyor. Simien, perili Paskalya yumurtaları ve hayranların en sevdiği hayaletlerle Disney cazibesini büyük ekranda canlandırırken, aynı zamanda etkileyici bir oyuncu kadrosuyla kederi inceliyor. Yolculuğun en iyi yönlerinden bazılarını kullanma ve onları yeni bir şekilde hayata geçirme yeteneği, Disney’in sayısız cazibesine dayanan diğer filmlere iyi bir şekilde katkıda bulunabilir.

San Diego Comic-Con sırasında, Ekran Rantı Simien ile yönetmenlik hakkında konuştu Perili Köşk. Yolculuktan filme uyarlama sürecini tartışıyor. Perili Köşk. Simien ayrıca hizmet dışı bırakılan Captain EO cazibesini bir sonraki adımda beyaz perdeye getirmek istediğini de açıklıyor. Simien’in tam alıntısına aşağıdan göz atın:

Yüzbaşı EO, hadi gidelim. Dinle, komisyon dışı olduğunu biliyorum, tamam mı? Bunun teknik olarak bir yolculuk olmadığını biliyorum ama ben hazırım. Biraz şarkıya ihtiyacım var, biraz dansa ihtiyacım var ve acilen uzayda biraz jerry curl suyuna ihtiyacım var.


Bir Kaptan EO Filmi Çalışabilir mi?

Disney, ilgi çekici yerlerini beyaz perdeye uyarlama konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Karayip Korsanları bütün bir franchise oluşturmak. Artık mevcut olmasa da Kaptan EO, 1986’dan 1997’ye kadar Disneyland’da ve 1986’dan 1994’e kadar Epcot’taydı. Çekim, Francis Ford Coppola tarafından yönetilen ve George tarafından yazılan bir 3D bilimkurgu müzikal kısa filminin yıldızı olarak Michael Jackson’ı içeriyordu. Lucas, Rusty Lemorande ve Coppola. Kısa film, bir gezegeni Yüce Lider’den kurtarma görevine çıkan Kaptan EO ve ekibini uzay gemilerinde takip ediyor.

İlgili: Letterboxd Tarafından Sıralanan Karayip Korsanları Olmayan Gezintilere Dayalı En İyi 7 Disney Filmi

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere bu filmlerin çoğunda bu kadar eğlenceli olan şeylerden biri de Perili Köşkhayranların eğlenmesi için oyuncaklardan Paskalya yumurtalarının birleştirilmesidir. Kaptan EO benzersiz olurdu çünkü yolculuk artık her iki tema parkında da değil. Bu, Simien’in doğrudan Paskalya yumurtalarına güvenmek yerine nostaljiden yararlanabileceği anlamına gelir. Kaptan EO, Lucas ve Coppola gibi büyük yaratıcıların attığı temel üzerine inşa etmek için mükemmel bir fırsat olacaktır.

En iyi Disney cazibe filmi uyarlamaları, yolculuğu bir başlangıç ​​noktası olarak ele alır ve yolculuğun ötesine geçen daha derin bir hikayeye ilham verir. Kaptan EO, kısa filmde tanıtılan dünyayı, karakterleri ve hikayeyi detaylandırarak tam olarak bunu yapabilirdi. Simien, insanların sevdiği şeylerin kalbini yakalarken bir Disney cazibe merkezine yeni bir bakış açısı getirebileceğini kanıtladı. Perili Köşkve eğer şans verilirse bunu Kaptan EO ile de yapabilirdi.

Teknory