Peter Dinklage, Elf’in Başarısından Önce Bir Başka İkonik Noel Filminde Neredeyse Başrol Oynayacaktı

Özet Peter Dinklage başlangıçta bir rol için düşünülmüştü. Kötü santa başrolde oynamadan önce Elf. Yönetmen Terry Zwigoff, Dinklage’ın seçmelerde repliklerini aktardığını hissetti. Kötü santa “doğruydu” ama komik değildi. Tony Cox sonuçta Marcus rolünü üstlendi. Kötü santaKüçük aktörlerin daha kapsamlı karakterleri oynamasının kapılarını açan rollerden biri. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Zaten ilk […]

Peter Dinklage, Elf’in Başarısından Önce Bir Başka İkonik Noel Filminde Neredeyse Başrol Oynayacaktı

Özet

  • Peter Dinklage başlangıçta bir rol için düşünülmüştü. Kötü santa başrolde oynamadan önce Elf.
  • Yönetmen Terry Zwigoff, Dinklage’ın seçmelerde repliklerini aktardığını hissetti. Kötü santa “doğruydu” ama komik değildi.
  • Tony Cox sonuçta Marcus rolünü üstlendi. Kötü santaKüçük aktörlerin daha kapsamlı karakterleri oynamasının kapılarını açan rollerden biri.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Zaten ilk çıkış yapan Amerikan rollerinden biri olmasına rağmen, Peter Dinklage’e ilk başta göz atılmıştı. Kötü santa başrol oynamaya başlamadan önce Elf. Her ikisi de 2003’te gösterime girdi; ilki, tatil sezonunun sonunda bir soygun gerçekleştirmek için alışveriş merkezi Noel Baba ve elf kılığına giren alkolik bir hırsız ve onun suç ortağını konu alıyordu; ikincisi ise Will Smith’in, öyle olmadığını öğrenen bir insanı canlandırmasını konu alıyordu. aslında bir elf, Noel Baba tarafından Kuzey Kutbu’nda büyütüldükten sonra biyolojik babasını bulmaya gider. Dinklage’ın başrol oynadığı Elf Ferrell’in Buddy’sine sürekli olarak elf dedikten sonra onunla hararetli bir yüzleşme yaşayan çok satan çocuk kitapları yazarı Miles Finch rolünde.

Başrolde oynamadan önce ElfTerry Zwigoff yakın zamanda şunu hatırladı: CBS42 Dinklage’ın Marcus rolü için seçmelere katıldığını söyledi. Kötü santa. Yönetmen yıldızın çalışmasına meraklıydı ve senaryoyu okuduğunu hissetmişti “dürüstçe“Seçmelerde geleceğin söylediği komik olmayacak replikleri bulduktan sonra onu kadroya almamayı seçti. Game of Thrones Veteriner. Zwigoff’un aşağıda açıkladıklarına göz atın:

Dinklage’ı seviyorum. O harika bir aktör. Onun harika olacağını düşünmüştüm. Bu satırları dürüstçe okuyabilen herkes harika olacak. İçeri girdi, satırları kesinlikle gerçekçi bir şekilde okudu ve hiç de komik değildi. Neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok.


Tony Cox Neden Kötü Noel Baba İçin Mükemmeldi?

Filmin geliştirildiği dönemde Dinklage, Paul Giamatti liderliğindeki suç komedisi de dahil olmak üzere bağımsız filmler dünyasında adını sürekli duyurmaya başlamıştı. Güvenli Adamlarmeşhur dram Parmak uçlarında ve onun çıkış vuruşu, İstasyon Temsilcisi. Her ne kadar Zwigoff sonuçta bu rol için Dinklage’i seçmiş olsa da, bu onun yıldızlığa yükselişini en ufak bir şekilde yavaşlatmayacaktır; daha sonra Zwigoff’un hem İngiliz hem de Amerikan versiyonlarında rol almaya devam edecektir. Cenaze Töreninde Ölümödüllü rolü Game of Thrones ve en son olarak Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısıdiğerlerinin arasında.

Marcus’un rolü Kötü santa bunun yerine Jim Carrey liderliğindeki komedide iyi karşılanan dönüşlerden çıkan Tony Cox’a giderdi Ben, Kendim ve Irene ve ilk taksit Cuma franchise. Dinklage’ın komedi dünyasında bir geçmişi olsa da özellikle Cox’un filmografisi onu kara komedi için mükemmel bir aday haline getirdi. Oyuncu sadece soyguncunun daha zalim tarafını etkili bir şekilde yakalamakla kalmadı, aynı zamanda karaktere bir yürek duygusu da aşıladı ve inandırıcı bir şekilde Thornton’un daha kaotik Willie’sinin takım liderini oynadı.

Marcus bir karakter olarak film yapımcılığı açısından oldukça çığır açıcı olduğunu kanıtladı; büyük bir filmde ikinci bir başrol alan küçük bir aktörün nadir bir örneği haline geldi, genellikle tamamen ete kemiğe bürünmüş roller yerine kısa şakalar ve küçük parçalar için seçildi. Çoğuyla Kötü santa Marcus’un bazı kendini küçümseyen replikleri dışında bu tür kinayelerden kaçınan Cox’un performansı, yalnızca filmografisine komik bir giriş yapmakla kalmadı, aynı zamanda kendisine, Dinklage’ye ve diğerlerine bundan sonra daha kapsamlı roller üstlenme kapısını da açtı.

Kaynak: CBS42

Kötü Noel Baba <a href=film posterinde Billy Bob Thornton, Tony Cox, Brett Kelly ve Bernie Mac” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/bad-santa-poster.jpg”/>
Kötü santa

Kötü Noel Baba, tatil sezonunda alışveriş merkezi Noel Baba ve elfi kılığına giren ve alışveriş sezonunun sonunda onları soymayı planlayan profesyonel hırsızlar Willie T. Stokes ve Marcus Skidmore’un etrafında dönüyor. Zaten alkolizmle, seks bağımlılığıyla ve sık sık küfürle mücadele eden Willie, ahmak Thurman Merman’la tuhaf bir arkadaşlık kurmaya başlayınca, yerel barmen Sue’yla çıkmaya başlayınca ve son hedef alışveriş merkezinin güvenlik şefi Gin Slagel’in dikkatli gözetimi altına girdiğinde son işleri karmaşık hale gelir. .

Müdür
Terry Zwigoff

Döküm
Billy Bob Thornton, Bernie Mac, Lauren Graham

Değerlendirme
R

Çalışma süresi
1sa32dk

Yazarlar
Glenn Ficarra, John Requa

Stüdyo
Columbia Resimleri, Dimension Filmleri, Üç Parçalı Resimler

Hikaye Yazan
Ethan ve Joel Coen (Oyuncu)

Distribütör(ler)
Miramax Filmleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow