Pixel Watch sahipleri bugün Wear OS 4’e yükseltmeye başlayabilir!

Pixel Watch 2’nin Wear OS 4 ile piyasaya sürülmesinin ardından birçok orijinal Pixel Watch sahibi, yeni işletim sisteminin akıllı saatlerine ne zaman geleceğini merak ediyordu. Google bir tarih vermedi ancak bir blog yazısında bunun “bu yılın sonlarında” geleceğini söyledi. Her ne kadar bu sözler, güncellemenin hazır hale gelmesinin biraz zaman alacağını düşündürse de, “bu yılın […]

Pixel Watch sahipleri bugün Wear OS 4’e yükseltmeye başlayabilir!

Pixel Watch 2’nin Wear OS 4 ile piyasaya sürülmesinin ardından birçok orijinal Pixel Watch sahibi, yeni işletim sisteminin akıllı saatlerine ne zaman geleceğini merak ediyordu. Google bir tarih vermedi ancak bir blog yazısında bunun “bu yılın sonlarında” geleceğini söyledi. Her ne kadar bu sözler, güncellemenin hazır hale gelmesinin biraz zaman alacağını düşündürse de, “bu yılın ilerleyen zamanlarında” aslında sadece birkaç hafta sonrası anlamına geliyormuş gibi görünüyor.

Google duyuruldu Yeni bir blog yazısında “Wear OS 3.5 çalıştıran desteklenen Pixel Watch cihazlarının” bugünden itibaren Wear OS 4 yükseltmesini alacağı belirtildi. Söz konusu güncelleme, TWD4.2301005.002 yazılım sürümü olarak gelecek ve Ekim 2023 güvenlik yamasını içerecek.

Güncellemeyi başlattığınızda çok sayıda hata düzeltmesi, pil iyileştirmesi, performans iyileştirmesi ve kişisel güvenlik deneyimleri sunulacaktır. Ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yeni özellik sunacak:

  • Aktarımı izle: Sahipler, Pixel Watch’larını fabrika ayarlarına sıfırlamaya gerek kalmadan yeni bir telefona aktarabilirler.
  • Yedekle ve yeniden yükle: Eski bir Pixel Watch’taki veriler ve ayarlar yeni bir Pixel Watch’ta yedeklenebilir ve geri yüklenebilir.
  • Google Takvim: Cihaz, Takvim uygulamasının yeni bir sürümünü alacaktır.
  • Güvenlik özellikleri: Güvenlik Kontrolü, Acil Durum Paylaşımı ve Acil Durum Bilgileri artık Pixel Watch’ta mevcut.
  • Erişilebilirlik ve özelleştirme: Pixel Watch, kalın metin, gelişmiş büyütme ve daha fazlası gibi yeni özelleştirme özelliklerine sahip olacak.
  • Geliştirilmiş bildirimler: Bildirimler artık yerleşik medya önizlemelerine sahiptir ve telefon numaraları ile adreslerin akıllı bağlantı tanıma özelliğiyle birlikte gelir.

Bugün güncellemeyi göremezseniz paniğe kapılmayın. Google, yükseltmeyi önümüzdeki haftalarda aşamalı olarak kullanıma sunacağını söylüyor. Kablosuz (OTA) güncelleme sırasındaki yeriniz operatörünüze ve cihazınıza bağlı olacaktır. Ancak yazılım akıllı saatiniz için mevcut olduğunda bir bildirim alacaksınız.

Pixel Watch sahipleri bugün Wear OS 4’e yükseltmeye başlayabilir!

Teknory