PlayStation, Project Q’nun bu yıl içinde geleceğini onayladı

TL;DR PlayStation, Project Q kod adlı bir taşınabilir cihaz üzerinde çalıştığını doğruladı. Project Q, kullanıcıların oyunları PS Remote Play aracılığıyla PS5’lerinde yayınlamalarına olanak tanıyacak. Cihazın bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. PlayStation’ın yıllar boyunca elde taşınan cihazlarla ilgili bir geçmişi vardır. PlayStation Portable (PSP), PSP Go ve son olarak PlayStation Vita vardı. Ancak, son denemesinden […]

PlayStation, Project Q’nun bu yıl içinde geleceğini onayladı

TL;DR

  • PlayStation, Project Q kod adlı bir taşınabilir cihaz üzerinde çalıştığını doğruladı.
  • Project Q, kullanıcıların oyunları PS Remote Play aracılığıyla PS5’lerinde yayınlamalarına olanak tanıyacak.
  • Cihazın bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

PlayStation’ın yıllar boyunca elde taşınan cihazlarla ilgili bir geçmişi vardır. PlayStation Portable (PSP), PSP Go ve son olarak PlayStation Vita vardı. Ancak, son denemesinden bu yana on yıl geçti. Ancak PlayStation, Project Q ile yeniden suya giriyor.

Bir ay önce, PlayStation’ın Project Q kod adlı yeni bir taşınabilir cihaz üzerinde çalıştığı söylendi. Çarşamba günü PlayStation’ın bir saatlik gösterisinin bitiminden hemen önce, Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, Project Q’nun varlığını resmen doğruladı.

Bunun PS Vita’nın halefi olacağını umuyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Bunun yerine, kullanıcının Uzaktan Oynatma ve bir Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla PS5’lerinde depolanan oyunları oynamasına izin veren bir akış cihazıdır.

Bugünün Vitrini’nde tanıtılan yeni aksesuarlara göz atın – PS5’inizde yüklü oyunları oynamak için Project Q cihazı ve WiFi üzerinden akış, artı PS5 ve PC’de kayıpsız ses sunan ilk resmi kablosuz kulaklıklarımız.

Ryan, “Wi-Fi üzerinden Uzaktan Oynatma özelliğini kullanarak PS5 konsolunuzdan herhangi bir oyunu oynatmanıza izin verecek özel bir cihazı piyasaya sürüyoruz” dedi. “Dahili olarak ‘Project Q’ olarak bilinen bu ürün, 8 inçlik bir HD ekrana ve DualSense kablosuz denetleyicinin tüm düğmelerine ve özelliklerine sahiptir.”

Bu 8 inçlik ekran, 1080p çözünürlüğe ve 60 fps kare hızına sahip bir LCD ekrandır. Cihazın bu yıl içinde gelmesi planlanıyor. Steam Destesi gibi özel bir konsol yerine eşlik eden bir cihaz olarak, yalnızca PS5’inizde depolanan ve yüklenen oyunları oynayabileceksiniz.

Cihazla ilgili henüz pek çok ayrıntı yok, bu nedenle telefonunuzda Uzaktan Oynatma’yı kullanmaktansa bunun herhangi bir ekstra fayda sağlayıp sağlamayacağını söylemek zor. Bununla birlikte, Sony’nin geçen ay bulut oyun teknolojisiyle ilgili 22 rol için işe almaya başladığı bulut oyunlarına yönelik son hamlesi konusunda ipucu veriyor.

PlayStation, Project Q’nun bu yıl içinde geleceğini onayladı

Teknory