Plexamp özelliği ‘Sonic Sage’, ChatGPT tarafından desteklenmektedir

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Plexamp, ChatGPT tarafından desteklenen Sonic Sage adlı yeni bir özelliğe sahiptir. Sonic Sage, doğal dil istemlerini kullanarak çalma listeleri oluşturmak için Tidal hesabınızla birlikte çalışır. Bunun çalışması için Plex Pass, bir Tidal hesabı ve bir Open AI hesabına ihtiyacınız olacak. ChatGPT, halihazırda çeşitli görevler için yararlı olduğunu kanıtlıyor. […]

Plexamp özelliği ‘Sonic Sage’, ChatGPT tarafından desteklenmektedir

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Plexamp, ChatGPT tarafından desteklenen Sonic Sage adlı yeni bir özelliğe sahiptir.
  • Sonic Sage, doğal dil istemlerini kullanarak çalma listeleri oluşturmak için Tidal hesabınızla birlikte çalışır.
  • Bunun çalışması için Plex Pass, bir Tidal hesabı ve bir Open AI hesabına ihtiyacınız olacak.

ChatGPT, halihazırda çeşitli görevler için yararlı olduğunu kanıtlıyor. Müzik söz konusu olduğunda, diğer sanatçılar gibi ses çıkaran sanatçıların listelerini, belirli temaları içeren şarkıların listelerini ve çok daha fazlasını zaten isteyebilirsiniz. Ancak şimdi, ChatGPT doğrudan bir müzik çalara dönüşüyor.

Plex’in Plexamp adlı bağımsız müzik uygulaması, Sonic Sage adlı yeni bir özelliğe sahip. ChatGPT tarafından desteklenen Sonic Sage, doğal dil istemlerine dayalı olarak sizin için oynatma listeleri oluşturur. Örneğin, “final haftasını atlatmam için hareketli şarkılar” veya “Coachella hisleri” isteyebilirsiniz ve Sonic Sage saniyeler içinde sizin için bir çalma listesi oluşturacaktır.

Aşağıdaki ekran görüntüleri ile bu özelliği çalışırken inceleyin:

Plexamp Sonic Sage: Pek çok uyarı

Ne yazık ki, Sonic Sage’in çalışması için kullanıcıdan epeyce şey gerekiyor.

Öncelikle, Plexamp’ı hiç kullanmak için Plex Pass abonesi olmanız gerekir. Kendi Plex sunucunuzu çalıştırıyorsanız veya sık sık arkadaşlarınızın sunucularına erişiyorsanız, zaten bir ömür boyu aboneliğiniz olabilir. Değilse, müzik çalara erişim kazanmak için aylık, yıllık veya ömür boyu geçiş için kaydolmanız gerekir.

Ardından, bir Tidal aboneliğine ihtiyacınız olacak. ChatGPT’nin, oluşturduğu şarkı listelerini bu gerçek şarkılara bağlayabilmesi için bildiği ve anladığı evrensel bir depoya ihtiyacı vardır. Bu nedenle, Plex’teki kendi koleksiyonunuz veya arkadaşınızın Plex müzik deposu burada çalışmayacaktır. Tidal, Plexamp ile entegre olduğu için tek seçeneğiniz bu.

Son olarak, bir Open AI hesabına ihtiyacınız var. Bir tane için ödeme yapmanız gerekmez, ancak Sonic Sage içinden ChatGPT’ye erişmek için Open AI kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacaktır.

Bu kapsamlı ihtiyaçlar listesini karşıladığınızı varsayarsak, Sonic Sage’i doğrudan Plexamp uygulamasından başlatabilirsiniz. sadece git Ayarlar > Gelişmiş > Sonic Sage başlamak.

Plexamp özelliği ‘Sonic Sage’, ChatGPT tarafından desteklenmektedir

Teknory