Prime ile Twitch Hesabına Nasıl Abone Olunur?

Amazon Prime üyelikleri, hızlı teslimatlardan özel fırsatlara, Prime Video erişimine ve çok daha fazlasına kadar çok çeşitli avantajlar sunar. Ancak en çok aranan avantajlardan biri, Twitch akış platformuyla ortaklıktır. Her Amazon Prime üyesi, herhangi bir yayıncıya abone olmak için kullanabilecekleri 4,99 ABD doları değerinde aylık ücretsiz Twitch aboneliği alır. Amazon Prime’a abone olurken elde edilebilecek […]

Prime ile Twitch Hesabına Nasıl Abone Olunur?

Amazon Prime üyelikleri, hızlı teslimatlardan özel fırsatlara, Prime Video erişimine ve çok daha fazlasına kadar çok çeşitli avantajlar sunar. Ancak en çok aranan avantajlardan biri, Twitch akış platformuyla ortaklıktır.

Her Amazon Prime üyesi, herhangi bir yayıncıya abone olmak için kullanabilecekleri 4,99 ABD doları değerinde aylık ücretsiz Twitch aboneliği alır. Amazon Prime’a abone olurken elde edilebilecek harika fırsatlar göz önüne alındığında, özellikle öğrenciler için, iki hizmeti bir araya getirmek çok mantıklı.

Twitch’teki ücretsiz aboneliği kullanmak için yapmanız gereken tek şey, çok kolay olan Amazon Prime ve Twitch hesabınızı bağlamak.

Amazon Prime ve Twitch Hesaplarınızı Bağlama

 1. git Amazon Twitch Prime.
 2. Amazon Prime kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın.
 3. Profil adınızın altında, sağ üst köşedeki “Twitch Hesabını Bağla” düğmesini tıklayın.
 4. Twitch kimlik bilgilerinizi kullanarak Twitch hesabınızda oturum açın
 5. Hesapları bağlamayı onaylayın.

Amazon Prime ile bir Twitch Yayıncısı’na abone olun

Hesaplarınız bağlıyken, bir yayıncıya ücretsiz abone olmak için Amazon Prime’ı kullanabilirsiniz. Bu, özellikle hevesli oyuncular ve Twitch içerik meraklıları için bir Amazon Prime aboneliği ile gelen en büyük avantajlardan biridir.

Prime üyeliğinizi kullanarak en sevdiğiniz yayıncıya nasıl abone olacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Giriş yap Seğirme hesap.
 2. Bir yayıncının profil sayfasına gidin.
 3. “Abone Ol” düğmesini tıklayın.
 4. Aylık ücretsiz Prime aboneliğini kullanmak isteyip istemediğiniz sorulduğunda “evet”i tıklayın.
 5. Alternatif olarak, “Prime Sub’u Kullan” kutusunu işaretleyin ve “Prime ile Abone Ol”u tıklayın.

Twitch Prime’dan aldığınız ücretsiz aylık aboneliğin bir sonraki ay otomatik olarak yenilenmediğini unutmayın. Yinelenen bir aboneliği nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Yayıncının profil sayfasına gidin.
 2. “Abone Ol” düğmesini tıklayın.
 3. “Devam Et” seçeneğini seçin.

Ancak bu ayarla ilgili bir sorun var. Prime abonelikler, yinelenen aboneliklerden farklıdır. Prime üyeliğinizi kullanarak bir ay boyunca abone olursanız ve bunu belirli bir kanala yinelenen bir abonelik haline getirmeye karar verirseniz, bir sonraki ay sizden standart aylık ücret alınır.

Prime abonelikleri her ay manuel olarak yenilenmelidir. Neyse ki, Amazon Prime üyeliğiniz aktif olduğu sürece aylık ücretsiz aboneliğinizi istediğiniz kanalda kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Prime aboneliğinizi hangi yayıncının aldığını unuttuysanız, Twitch öğrenmenizi kolaylaştırıyor.

 1. Giriş yap Seğirme hesap.
 2. Sağ üst köşedeki avatarınıza tıklayın.
 3. Abonelikler düğmesine tıklayın.
 4. “Abonelikleriniz”e gidin.
 5. Bir yayıncının yanındaki “Prime Subscription” etiketini arayın.

Amazon Prime Hesabı Oluşturma

Bir Twitch hesabınız varsa ancak henüz bir Amazon Prime üyesi değilseniz, Prime hesabı oluşturma işlemi oldukça basittir.

 1. git Amazon Prime.
 2. Prime üyelik planlarını görene kadar aşağı kaydırın.
 3. Bir plan seçin ve “Prime Deneyin” düğmesine tıklayın.
 4. Kredi kartı bilgilerinizi girin.
 5. Hesabınızı oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Amazon Prime genellikle dört abonelik planı sunar.

 • Aylık yinelenen abonelik
 • Yıllık yinelenen abonelik
 • Öğrenciler için aylık yinelenen abonelik
 • Devlet yardımı almaya hak kazanan herkes için aylık yinelenen abonelik

Yeni Amazon Prime üyeleri, son 12 ay içinde Prime hesapları olmadığı sürece hizmeti 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilir. Öğrenciler belirli indirim dönemlerinde altı aylık bir deneme süresi alabilirler.

Geri dönen Amazon Prime hesabı sahipleri bile, en az bir yıldır aktif abonelikleri yoksa 30 günlük bir denemeden daha yararlanabilir.

Twitch Hesabı Oluşturma

Amazon Prime üyesiyseniz ancak Twitch’te değilseniz, Prime üyeliğinizden daha fazla fayda sağlamak için hızla yeni bir Twitch hesabı oluşturabilirsiniz.

 1. yetkiliye git twitch web sitesi.
 2. “Kaydol” düğmesini tıklayın.
 3. Bir kullanıcı adı, şifre, doğum tarihi ve e-posta adresi girin.
 4. Alternatif olarak, bir mobil cihazdan kaydoluyorsanız telefon numaranızı girin.

Bir Twitch hesabınız olduğunda, bu hesabı Amazon Prime hesabınıza şu adresten bağlayabilirsiniz: Amazon Twitch Prime platformu.

Amazon Prime hesabının aksine Twitch üyeliği ücretsizdir. Platformda harcadığınız tek para, bir yayıncıya kanalına bağış yaparak veya abone olarak vermeyi seçtiğiniz paradır.

Prime Avantajlarınızın Keyfini Çıkarın

Twitch, birden fazla kategoriye yayılmış inanılmaz miktarda içeriğe sahiptir. Her gün yayıncılar tarafından yayınlanan içeriğin keyfini çıkarmak için oyuncu olmanıza gerek yok. Ve birisine sevginizi ve desteğinizi göstermek istiyorsanız, Amazon Prime’ın aylık ücretsiz aboneliği, bunu cebinizden fazladan ödeme yapmadan yapmanın harika bir yoludur.

Amazon Prime ve Twitch hesaplarınızı birbirine bağlayıp aylık aboneliğinizi kullanabildiniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Ayrıca, en sevdiğiniz Twitch kanallarından bazılarını veya Amazon Prime’ın hizmet paketini daha da geliştirmek için neler yapabileceği hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow