PS5 Pro teknik özellikleri sızıntısı, orta nesilde önemli bir sıçramaya işaret ediyor

İddia edilen PlayStation 5 Pro özellikleri internete sızdırıldı ve Sony’nin henüz doğrulanmamış orta nesil konsolunun sunduğu güçte önemli bir artışa işaret ediyor. Yeni bir YouTube videosu Moore Yasası Öldü Sony’nin PS5 Pro’su (ya da şirket içinde söylendiği şekliyle ‘Trinity’) hakkında, dahili bir sunum belgesinden yeni makinenin tüm teknik özelliklerini ve ayrıntılarını kapsayan ayrıntıları açıkladı. Bazı […]

PS5 Pro teknik özellikleri sızıntısı, orta nesilde önemli bir sıçramaya işaret ediyor

İddia edilen PlayStation 5 Pro özellikleri internete sızdırıldı ve Sony’nin henüz doğrulanmamış orta nesil konsolunun sunduğu güçte önemli bir artışa işaret ediyor.

Yeni bir YouTube videosu Moore Yasası Öldü Sony’nin PS5 Pro’su (ya da şirket içinde söylendiği şekliyle ‘Trinity’) hakkında, dahili bir sunum belgesinden yeni makinenin tüm teknik özelliklerini ve ayrıntılarını kapsayan ayrıntıları açıkladı.

Bazı ayrıntılar performansta özellikle ilginç ve heyecan verici artışlara işaret ediyor; sunumda makinenin yeteneklerini özetleyen bir notta şunlar belirtiliyor: “PlayStation 5 oyunları Trinity üzerinde çalışırken daha yüksek çözünürlük ve kare hızını destekleyebilir.”

Belgeler, PS5 Pro’nun işleme gücü açısından “standart PlayStation 5’ten yaklaşık %45 daha hızlı” olacağını, ışın izlemenin ise standart PS5’e göre iki ila dört kat daha büyük bir artış elde edeceğini belirtiyor. Ayrıca, 33,5 teraflop güç sunan bir konsol GPU’suna işaret eden ayrıntılar da var; standart PS5’te 10,28 teraflop var. Bu çok büyük bir sıçrama ve son nesil PS4 Pro’da gördüğümüz gibi artımlı bir şeyden ziyade nesilden nesile görebileceğimiz bir şeyi temsil ediyor.

Başka bir yerde, rakamların dışında, belgede “PlayStation Spektral Süper Çözünürlük” adı verilen ve Sony’nin kendi yükseltme teknolojisi olduğu söylenen “makine öğrenimi için özel mimari” ve “PlayStation makine öğrenimi” adı verilen bir şey de var. 8K’ya kadar çözünürlük desteği”.

Bilgiler ve raporlar daha sonra doğrulandı. İçeriden OyunculukVe IGN ayrıca sızıntıların meşru olduğunu anlıyor ve her ikisi de sızıntıların Sony Interactive Entertainment’ın (SIE) Geliştirici Ağından geldiğini belirtiyor.

Doğal olarak, resmi olarak onaylanan hiçbir şey olmadığından, bunların göründüğü gibi ve müjde gerçeği olarak alınmaması gerekir. Bununla birlikte, söylentilerin öne sürdüğü gibi 2024’ün sonlarında piyasaya sürülen bir PS5 Pro konsolu, bu tür bir performans sıçramasına yaklaşırsa, bu, orta nesil yenileme için önemli bir değişiklik olacaktır.

Bunun gibi rakamlar göz önüne alındığında, bunun oyun konsollarındaki bir sonraki aşama için nelere işaret edebileceği konusunda heyecanlanmamak elde değil.

Bunları da beğenebilirsin…

Teknory