Rakipsiz Tetris Oyunu Sonunda 13 Yaşındaki Oyuncuya Yenildi

13 yaşımdayken Pokémon Platinum’da Pokémon Ligi şampiyonu Cynthia’yı yenmek için mücadele ettim. ABD merkezli 13 yaşındaki Willis Gibson, oyuncuların 1989’da NES’te piyasaya sürülmesinden bu yana tamamlamaya çalıştığı rakipsiz bir Tetris oyununu yendi. 1 Ocak’ta Gibson, daha önce imkansız olduğu düşünülen bir başarı olan Tetris’te 157. seviyeye ulaştı. 2010 yılında Thor Aackerlund tarafından keşfedilen “hiper-tap” gibi […]

Rakipsiz Tetris Oyunu Sonunda 13 Yaşındaki Oyuncuya Yenildi

13 yaşımdayken Pokémon Platinum’da Pokémon Ligi şampiyonu Cynthia’yı yenmek için mücadele ettim. ABD merkezli 13 yaşındaki Willis Gibson, oyuncuların 1989’da NES’te piyasaya sürülmesinden bu yana tamamlamaya çalıştığı rakipsiz bir Tetris oyununu yendi.

1 Ocak’ta Gibson, daha önce imkansız olduğu düşünülen bir başarı olan Tetris’te 157. seviyeye ulaştı. 2010 yılında Thor Aackerlund tarafından keşfedilen “hiper-tap” gibi yeni teknikler (teşekkürler, BBC) ve “yuvarlanma”, 2021’de keşfedildi. IGN, oyuncuların daha önce hiç görülmemiş seviyelere ulaşmasını sağladı. Bundan önce, 30’lu yaşları geçmek neredeyse imkansızdı ve şimdi Gibson 157. seviyeye ulaştı. Aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi, bu seviyeye ulaştıktan sonra Tetris, Gibson’a bir öldürme ekranı sunuyor – bu da onun çöktüğü anlamına geliyor – ve onun hayatını sonlandırıyor. imkansız koşu.

YouTube’da Blue Scuti’yi kullanan Gibson’ın bu yeni öldürme ekranına ulaşması 38 dakika sürdü. BBC Gibson’ın yaklaşık iki yıldır, yani 11 yaşından beri Tetris oynadığını bildiriyor. 157. seviyeye ulaşma başarısının yanı sıra Gibson, Tetris’te yeni en yüksek puanı da elde etti.

IGN oyuncuların teorik olarak 255. seviyeye ulaşabileceklerini ve oyuncuların zaten bunu denediğini yazıyor; sadece şanslı olmaları ve 157. seviyeden itibaren çarpışma noktalarından kaçınmaları gerekiyor. 255. seviyeyi geçtikten sonra oyuncular birinci seviyeye geri döner.

Daha fazlası için Gibson’ın rekoru kırmasını izlemeyi unutmayın Buradave ardından bunları okuyun oyun Bilgilendirici Altı oyun dünya rekorunu kıran editörler.

[Source: BBC, IGN]


Kırabileceğinizi düşündüğünüz herhangi bir video oyunu rekoru var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow