Resimden Elbise veya Mayo Nasıl Bulunur?

İnternet, yaklaşan tatiliniz için sevimli kıyafetler için ilham bulmak için mükemmel bir yerdir. Instagram veya Pinterest’te gezinirken, muhtemelen o şık akşam yemeği için doğru elbiseyle veya bazı harika plaj fotoğrafları için ideal mayoyla karşılaşmışsınızdır. O resmi nasıl dolabınızdaki bir giysiye dönüştürebilirsiniz? Bir resmin istediğiniz giysiyi satın almanıza yardımcı olup olmayacağından emin değilseniz, doğru yere geldiniz. […]

Resimden Elbise veya Mayo Nasıl Bulunur?

İnternet, yaklaşan tatiliniz için sevimli kıyafetler için ilham bulmak için mükemmel bir yerdir. Instagram veya Pinterest’te gezinirken, muhtemelen o şık akşam yemeği için doğru elbiseyle veya bazı harika plaj fotoğrafları için ideal mayoyla karşılaşmışsınızdır.

O resmi nasıl dolabınızdaki bir giysiye dönüştürebilirsiniz?

Bir resmin istediğiniz giysiyi satın almanıza yardımcı olup olmayacağından emin değilseniz, doğru yere geldiniz. İnternette bulduğunuz veya kendi çektiğiniz bir fotoğraftan nasıl elbise veya mayo bulacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Resimden Tam Elbise veya Mayo Nasıl Bulunur?

Bazen bir fotoğrafta hayallerinizdeki bir giyim eşyasını görürsünüz ve birebir aynısını almaktan daha azına razı olmazsınız. İnterneti sizin için tarayabilecek ve tam olarak gördüğünüz elbiseyi veya mayoyu bulmanıza yardımcı olabilecek birkaç uygulama ve araç var.

Bu uygulamalar, renkleri, desenleri, stilleri ve diğer ayırt edici giysi özelliklerini tanımlamak için yapay zeka destekli tanıma teknolojisini kullanır. Tam bir eşleşme bulamazlarsa, size çeşitli fiyat aralıklarında benzer ürünler göstereceklerdir.

Google Lens

Google Lens, web’in tamamında kolayca arama yapabildiğinden tartışmasız en güçlü fotoğraf tanıma aracıdır. Bu araç muhtemelen hayalinizdeki elbise veya mayo için tam eşleşmeyi bulmak için en iyi şansınız.

Telefonunuza bağlı olarak, bu araca bağımsız bir uygulama Play Store’da veya Google Fotoğraflar’da uygulama App Store’da.

Olmazsa olmaz bir elbise ya da mayoyla bizzat karşılaşan Android kullanıcıları yerinde arama yapabilir.

 1. Başlat Google Lens uygulama.
 2. “Kameranızla arayın” seçeneğinin üzerindeki kamera simgesine dokunun.
 3. Kameranızı mevcut ızgarada ortalayarak istediğiniz giysiye doğrultun.
 4. Web’de arama yapmak için ekranınızın altındaki deklanşöre basın.
 5. Sonuçlar göründüğünde, çevrimiçi olarak daha fazla ayrıntı görmek için eşleşenin yanındaki “Ara” düğmesine dokunun.

Pinterest veya Instagram’da gezinirken ilham alıyorsanız, bu adımları izleyerek istediğiniz elbiseyi veya mayoyu bulabilirsiniz.

 1. Başlat Google Lens uygulama.
 2. Giysi öğesini içeren fotoğrafı bulana kadar aşağı kaydırın.
 3. Açmak için fotoğrafa dokunun.
 4. Sonuçları daha doğru hale getirmek için öğe üzerinde ortalamak üzere ızgarayı sürükleyin.

Kaydırıcıları hareket ettirdikçe sayfanızın altındaki sonuçların güncellendiğini fark edeceksiniz. Umarız, fotoğrafınız öğeyi aracın çevrimiçi bulmasına yetecek kadar net gösterir. Elbise veya mayoyu buna göre ayırmazsanız, Google Lens fotoğraftaki her ürünü ayrı ayrı algılar.

Bu tespit sadece giyilebilir cihazların ötesine geçiyor. Araç, yiyecek, bitki ve diğer cansız nesneler dahil olmak üzere mümkün olduğu kadar çok nesneyi bulmaya çalışacaktır.

iPhone kullanıcıları söz konusu olduğunda, çoğu kişinin Google Lens aracını kullanmak için herhangi bir ek uygulama indirmesi gerekmeyecek. Bu araç, Google Fotoğraflar uygulamasına entegre edilmiştir. Denemek için aşağıdakileri yapmanız yeterlidir.

 1. Başlat Google Fotoğraflar uygulama.
 2. Bulmak istediğiniz elbise veya mayonun olduğu fotoğrafı bulun.
 3. Alt kısımdaki kamera simgesine dokunun.

Google algoritması sihrini yaptıktan sonra eşleşen sonuçları gösterecektir.

benziyor

benziyor tamamen resimlerden kıyafet bulma ile ilgili bir platform. En doğru algoritmalardan birine sahiptir ve kesin bir sonuç üretmelidir. Şimdilik Lykdat’ta yalnızca cep telefonunuzdan veya PC tarayıcınızdan erişebileceğiniz bir web istemcisi var.

Arama devam ettiği sürece, daha kolay olamazdı.

 1. Üzerinde benziyor açılış sayfasında, “Beğendiğiniz ürünleri satın alın” bölümüne gidin.
 2. Dikdörtgenin içindeki kamera simgesine tıklayın.
 3. Mayonuzu veya elbisenizi içeren fotoğrafı bulun.
 4. “Aç”a basın.
 5. Fotoğrafınızı buna göre kırpmak için tutamaçları sürükleyin.
 6. Resmin altındaki onay işareti düğmesine basın.
 7. Eşleşen öğeyi bulmak için sonuçlara göz atın.

Lykdat’ın harika yanı, filtreleri kullanarak aramanızı daraltabilmenizdir. Web sitesi yalnızca benzer ürünleri gösteriyorsa, sağdaki aşağıdaki filtreleri seçerek algoritmaya yardımcı olmayı deneyin.

 • Cinsiyet
 • Konum
 • Renk
 • satıcı veya marka

CamFind

Çevrimiçi giyim eşyalarını bulmaya yönelik bir uygulama kullanmayı tercih ederseniz, yüklemeyi düşünün. CamFind. Bu görsel arama motoru platformu hem Android ve iPhone kullanıcılar.

Arama süreci sezgisel ve basittir. Uygulamayı başlattığınız anda, bir kamerada açılacaktır. Oradan, aşağıdakilerden birini yapmayı seçebilirsiniz.

 • Mor daireye dokunarak elbisenin veya mayonun doğrudan fotoğrafını çekin
 • Soldaki Galeri simgesine basarak telefonunuzdaki öğeleri içeren bir fotoğraf bulun

CamFind, Google Lens ve Lykdat’tan biraz daha yavaştır, ancak derinlemesine araştırılmış sonuçlarda bunu telafi eder. Fotoğraftaki öğeyi tanımladıktan sonra, uygulama ilgili bilgileri görüntüler.

 • öğenin adı
 • Ürün Açıklaması
 • Bir alışveriş bağlantısı
 • Konum
 • İlgili bir YouTube bağlantısı
 • İlgili bir haber makalesi

Ne yazık ki uygulama, algoritma devreye girmeden önce fotoğrafı kırpmanıza izin vermiyor, bu yüzden daha önce kırptığınızdan emin olun.

Pinterest Lensi

Dan beri Pinterest moda ilham merkezi, hayalinizdeki elbisenin veya mayonun bu sosyal medya sitesindeki bir fotoğraftan gelmesi büyük olasılıkla. İlhamın yanı sıra sitenin Pinterest Lens adlı yerleşik bir görsel arama aracı da sağladığını bilmekten mutluluk duyacaksınız.

Pinterest Lens şimdilik yalnızca Android ve iPhone Mobil uygulamalar. Bu araç, genellikle diğer AI lenslerinden kaçan daha belirsiz öğeleri bulmak için mükemmeldir. Pinterest Lens kullanarak bir resimden bir elbiseyi veya mayoyu nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Pinterest ekranınızın altındaki büyütme simgesine dokunun.
 2. Arama sayfasında sağ üst köşedeki kamera simgesine basın.
 3. İstediğiniz öğenin fotoğrafını çekin veya galerinizde bulun.
 4. Mükemmel eşleşmeyi bulmak için görüntülenen sonuçlar arasında gezinin.

Pinterest, adlı bir alışveriş platformuyla da ortaklık kurdu. Mağaza Stilieşleşen ürünler için anında alışveriş bağlantıları sağlamasına olanak tanır.

Bir Resimden Benzer Bir Elbise veya Mayo Nasıl Bulunur?

Hayalinizdeki elbiseyi veya mayoyu bir ünlünün veya etkileyicinin üzerinde gördüyseniz, büyük bir fiyat etiketi ile gelme olasılığı yüksektir. Bu durumda, bütçenizi zorlamayan benzer görünümlü ürünler bulmak için Amazon StyleSnap’i kullanabilirsiniz.

Amazon StyleSnap Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en büyük perakendecisi olarak Amazon’un, aşık olduğunuz elbise veya mayoya benzer bir stili olması muhtemeldir. Hem Amazon’un uygulaması hem de web istemcisi, StyleSnap olarak bilinen giyim odaklı bir görsel arama motoru sunar.

Bilgisayarınızda, Amazon’un veri tabanında dört basit adımda arama yapabilirsiniz.

 1. git Amazon StyleSnap.
 2. “Fotoğraf Yükle” butonuna tıklayın.
 3. Fotoğrafınızı bulun ve “Aç”a dokunun.
 4. Size uygun olanı bulmak için öne çıkan benzer stiller arasında gezinin.

Uygulama, web istemcisinden daha fazla zorluk çıkarmayacaktır.

 1. için Amazon Alışveriş uygulamasını indirin Android veya iPhone.
 2. Sağ üst köşedeki kamera simgesine dokunun.
 3. Sol alt köşedeki “StyleSnap” simgesine basın.
 4. İstediğiniz elbise veya mayoyu içeren resmi yükleyin.
 5. Aklınızdakine en yakın olanı bulmak için sonuçlar arasında gezinin.

Bu aracın şimdilik yalnızca belirli bölgelerde kullanılabildiğini unutmayın. Dolayısıyla, sol altta StyleSnap seçeneği yoksa, öğeyi doğrudan taramak için yalnızca kamerayı kullanabilirsiniz.

İnterneti Alışveriş Merkeziniz Hale Getirin

Sürekli teknolojik gelişmeler sayesinde, eskiden imkansız gibi görünen bir görev artık birkaç tıklamayla yapılabilir. Bir resimden o muhteşem elbiseyi veya mayoyu bulmak farklı değil. Mevcut birçok yapay zeka destekli görsel araç sayesinde, avucunuzun içinde sonsuz giyim seçeneği olan bir alışveriş merkeziniz var.

Hiç bir resimden bir giyim eşyası bulmayı başardınız mı? Hangi aracı kullandın? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory