Ryan Reynolds Hala Mint Mobile’ın Sahibi mi?

T-Mobile için Mint satın almak mantıklı bir seçimdir. Daha büyük şirketler genellikle aynı sektördeki daha küçük şirketleri bünyesine katar ve iki şirket, Mint’in T-Mobile’ın hücresel ağını kullanması nedeniyle zaten yakın bir ilişkiye sahiptir. T-Mobile daha önce 2020’de tamamlanan bir birleşmeyle büyük mobil operatör Sprint’i satın almıştı ve şu anda ABD’deki en büyük ikinci kablosuz taşıyıcı, […]

Ryan Reynolds Hala Mint Mobile’ın Sahibi mi?

T-Mobile için Mint satın almak mantıklı bir seçimdir. Daha büyük şirketler genellikle aynı sektördeki daha küçük şirketleri bünyesine katar ve iki şirket, Mint’in T-Mobile’ın hücresel ağını kullanması nedeniyle zaten yakın bir ilişkiye sahiptir. T-Mobile daha önce 2020’de tamamlanan bir birleşmeyle büyük mobil operatör Sprint’i satın almıştı ve şu anda ABD’deki en büyük ikinci kablosuz taşıyıcı, sadece Verizon T-Mobile’ın 110 milyondan fazla abonesine sahip.

T-Mobile, kurucuları David Glickman ve Rizwan Kassim markayı denetlemeye devam ederken, Mint’i kendi ayrı işletmesi olarak tutmayı planlıyor. Düşük maliyetli fiyatlandırma modelleri de aynı şekilde devam edecek. T-Mobile, ölçeğini ve nüfuzunu Mint’in müşteri tabanını büyütmek için kullanmayı umarken, aynı zamanda Mint’in başarılı pazarlama stratejisinden de yararlanmaya çalışıyor. T-Mobile CEO’su Mike Sievert, “Mint, Un-carrier’ın önde gelen 5G ağındaki müşterilere hizmet sunmaya devam eden inanılmaz derecede başarılı bir dijital doğrudan tüketiciye iş kurdu” dedi. “Uzun vadede, Mint’in ünlü hale geldiği pazarlama formülünü T-Mobile’ın daha fazla bölümünde uygulamaktan da faydalanacağız.”

Ryan Reynolds, bu pazarlama formülünün önemli bir parçası ve şirkette yaratıcı rolünü sürdürecek. Ancak anlaşma kesinleştiğinde, muhtemelen bu yılın sonlarında, Reynolds mülkiyeti devredecek ve muhtemelen satın almada 300 milyon $’a varacak. T-Mobile’ın Mint’in ana şirketi Ka’ena Corporation, uluslararası taşıyıcı Ultra Mobile ve toptancı Plum’u satın almak için nakit ve hisse senedi kombinasyonuyla 1,35 milyar dolara kadar ödeme yapması bekleniyor. Reynolds, anlaşmadan kesinlikle çok para kazanıyor olsa da, bunun Mint’in müşterileri için de olumlu bir hareket olduğunu söylüyor: “Bugünün haberleri yalnızca müşterilerimiz için teslimat yapma yeteneğimizi artırıyor. T-Mobile’ın agresif bir son dakika teklifini geride bırakmasından çok mutluyuz. annem Tammy Reynolds’tan.”

Teknory