Samsung, Galaxy S24’e güç verebilecek çipi ortaya koyuyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Samsung, Exynos 2400’ün varlığını doğrularken bazı özelliklerini de açıkladı. RDNA 3 teknolojisine ve cihaz içi üretken yapay zekaya sahip bir Xclipse 940 GPU bekliyoruz. Samsung’un gelecek yıl bazı Galaxy S24 serisi telefonlarında Exynos yonga setini kullanacağı tahmin ediliyor. Şimdi şirket, Exynos 2400’ün üzerinde çalışıldığını doğruladı ve aynı zamanda birkaç […]

Samsung, Galaxy S24’e güç verebilecek çipi ortaya koyuyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Samsung, Exynos 2400’ün varlığını doğrularken bazı özelliklerini de açıkladı.
  • RDNA 3 teknolojisine ve cihaz içi üretken yapay zekaya sahip bir Xclipse 940 GPU bekliyoruz.

Samsung’un gelecek yıl bazı Galaxy S24 serisi telefonlarında Exynos yonga setini kullanacağı tahmin ediliyor. Şimdi şirket, Exynos 2400’ün üzerinde çalışıldığını doğruladı ve aynı zamanda birkaç özelliğin ön izlemesini yaptı.

Samsung, açılış LSI teknoloji Günü etkinliğinde Exynos 2400’ün ön izlemesini yaptı ve Exynos 2200’e kıyasla CPU performansında 1,7 kat, yapay zeka bilgi işlem performansında ise 14,7 kat artış sağlayacağını iddia etti. Firma, CPU hakkında daha fazla ayrıntı açıklamadı. teknoloji.

Bu karşılaştırma, 2022’nin Galaxy S22 serisinde Exynos 2200’ün kullanılmış olması ve bu yıl Exynos 2300’ü görememiş olmamız, en azından kısmen gurur verici. Dolayısıyla, bir sürümün atlanmasının sonucunda daha önemli bir performans artışı bekleyebilirsiniz.

Yine de Exynos 2400 genel olarak hala bazı dikkate değer iyileştirmeler sağlıyor gibi görünüyor. Samsung, çipin AMD’nin RDNA 3 teknolojisine dayalı bir Xclipse 940 GPU kullandığını doğruladı. Ayrıca etkinlikte çipin “küresel aydınlatma, yansıma ve gölge oluşturma”yı kullanan gelişmiş ışın izleme yeteneklerini gösteren bir demo da gösterildi.

Galaxy S24’e yeni yapay zeka özellikleri mi geliyor?

Samsung’un yeni yonga seti, şirketin “gelecek telefonlar” için yeni bir yapay zeka aracını tanıtmasıyla birlikte üretken yapay zeka sularına da dalmaya başladı. Bu aracı, Exynos 2400 geliştirme panosunda metinden görüntüye oluşturmayı göstermek için kullandı. Samsung onayladı Android Otoritesi Bu metinden resme özelliğinin cihazdaki yapay zekayı kullandığını ve internet bağlantısı gerektirmediğini söyledi.

Exynos çipinin bazı Galaxy S24 serisi modellerine güç vermesini bekliyoruz, dolayısıyla bu çipe sahip S24 modellerinin cihaz üzerinde metinden görüntüye dönüştürme yeteneklerine sahip olacağı kesin gibi görünüyor. Peki bu gerçekten kullanıcının kullanımına sunulacak mı? Samsung, eğer eşdeğer Snapdragon çipi desteklemiyorsa, geleneksel olarak Exynos’a özel özellikleri kaldırıyor (bkz. 4K/60fps, 8K video). Bu nedenle Snapdragon 8 Gen 3’ün gerçekten bu işlevselliği desteklediğini umuyoruz.

Exynos 2400 telefon alır mıydınız?

414 oy

Samsung, Exynos 2400’ün yanı sıra Zoom Anyplace adlı ilgi çekici bir kamera teknolojisini de tanıttı. Bu, 200 MP’lik bir kamera gerektirir ve kullanıcıların aynı anda 1x video çekerken, takip edilen konuların/nesnelerin 4x videosunu çekmesine olanak tanır. Üretici, 4x videodaki konuları takip etmek için yapay zeka tabanlı izleme teknolojisi kullandığını söylerken, bu yakın çekim videolarda görüntü bozulması olmayacağının da sözünü veriyor.

Samsung ve diğer markaların aynı anda iki (veya daha fazla) arka kameradan video kaydetme olanağı sunduğunu zaten görmüştük. Bununla birlikte, aynı sensör aracılığıyla eşzamanlı 1x video ve 4x izlenen videonun uygulanması, 200 MP kameraların harika bir kullanımı olacaktır. Bu yüzden bunu Galaxy S24 Ultra’da görmeyi umuyoruz.

Samsung, Galaxy S24’e güç verebilecek çipi ortaya koyuyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow