WhatsApp, Android’in Hızlı Paylaşım özelliğinin kendi sürümü üzerinde çalışıyor –

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR WhatsApp, Android’in Quick Share ve Apple’ın AirDrop’u gibi yeni bir dosya paylaşım sistemi üzerinde çalışıyor. Yakın mesafedeki WhatsApp kullanıcılarının birbirleriyle dosya paylaşmasına olanak tanıyacak. Görünüşe göre WhatsApp’taki yeni “Yakındaki kişiler” seçeneği kullanılarak yapılan dosya paylaşımı uçtan uca şifrelenecek. WhatsApp’ın, kullanıcıların cihazları yakındayken birbirleriyle dosya paylaşmasına olanak tanıyan bir özellik […]

WhatsApp, Android’in Hızlı Paylaşım özelliğinin kendi sürümü üzerinde çalışıyor –

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • WhatsApp, Android’in Quick Share ve Apple’ın AirDrop’u gibi yeni bir dosya paylaşım sistemi üzerinde çalışıyor.
  • Yakın mesafedeki WhatsApp kullanıcılarının birbirleriyle dosya paylaşmasına olanak tanıyacak.
  • Görünüşe göre WhatsApp’taki yeni “Yakındaki kişiler” seçeneği kullanılarak yapılan dosya paylaşımı uçtan uca şifrelenecek.

WhatsApp’ın, kullanıcıların cihazları yakındayken birbirleriyle dosya paylaşmasına olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Buna göre WaBetaInfoWhatsApp’ın, Android Hızlı Paylaşım (önceden Yakındaki Paylaşım) ve Apple’ın AirDrop’una benzeyen yeni dosya paylaşım özelliği şu anda geliştirilme aşamasındadır ve beta testine hazır değildir. Android 2.24.2.20 sürümü için WhatsApp beta sürümünde tespit edildi ve aşağıdaki ekran görüntüleri, geniş çapta kullanıma sunulduğunda nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Görünüşe göre WhatsApp kullanıcıları yeni “Yakındaki kişiler” seçeneğine girerek yakındaki diğer kullanıcıları arayabilecekler. Aktarım işlemini başlatmak için hem gönderenin hem de alıcının WhatsApp’ta bu seçeneği açık tutması gerekir. Kullanıcılar ayrıca paylaşım isteklerini görüntülemek için WhatsApp’ı açıp cihazlarını sallayabilecek.

WhatsApp Yakındaki Kişiler Paylaşma özelliği

Yeni dosya paylaşım özelliğinin bilgileri uçtan uca şifreli tutacağı görülüyor. Daha fazla gizlilik için kullanıcı telefon numaraları da gizlenecektir, böylece kişi listenizde olmayan kişilerle rahatça dosya paylaşabilirsiniz.

Tıpkı Quick Share gibi, WhatsApp’ın çözümü de çevrimiçi ve çevrimdışı paylaşım için hücresel veri ve Wi-Fi’nin yanı sıra Bluetooth, Bluetooth LE ve WebRTC’ye de güvenebilir. Ancak yeni sistemle ilgili elimizde somut detaylar olmadığından şu anda bunu kesin olarak söyleyemiyoruz.

Ayrıca WhatsApp’ın yeni paylaşım sisteminin herhangi bir boyut/dosya türü/miktar kısıtlamasına sahip olup olmayacağı da belli değil. Özellik resmi olarak kullanıma sunulduktan sonra daha fazla ayrıntı için beklememiz gerekecek.

WhatsApp, Android’in Hızlı Paylaşım özelliğinin kendi sürümü üzerinde çalışıyor –

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow