Samsung Galaxy Z Fold 5 teknik özellikleri sızdırıldı ve işte en büyük yükseltme

Ryan Haines / Android Otoritesi Z Katlama 4 (katlanmamış) TL;DR Samsung Galaxy Z Fold 5’in teknik özellikleri güvenilir bir kaynaktan sızdırıldı. Bu sızıntıya göre, Fold 5’teki en büyük değişiklik, Snapdragon 8 Gen 2 SoC’ye geçiş olacak. Diğer özelliklerin Galaxy Z Fold 4’te gördüğümüze benzemesi bekleniyor. Muhbir Yogesh Brar Galaxy Z Fold 5’in teknik özelliklerini sızdırdı. […]

Samsung Galaxy Z Fold 5 teknik özellikleri sızdırıldı ve işte en büyük yükseltme

Ryan Haines / Android Otoritesi

Z Katlama 4 (katlanmamış)

TL;DR

  • Samsung Galaxy Z Fold 5’in teknik özellikleri güvenilir bir kaynaktan sızdırıldı.
  • Bu sızıntıya göre, Fold 5’teki en büyük değişiklik, Snapdragon 8 Gen 2 SoC’ye geçiş olacak.
  • Diğer özelliklerin Galaxy Z Fold 4’te gördüğümüze benzemesi bekleniyor.

Muhbir Yogesh Brar Galaxy Z Fold 5’in teknik özelliklerini sızdırdı. Fold 5’teki en önemli özellik değişikliği, Snapdragon 8 Gen 2 SoC’ye geçiş gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 teknik özellikleri sızıntısı Yogesh Brar

Spesifikasyon sızıntısı herhangi bir tasarım değişikliğinden bahsetmese de, önceki sızıntılar, katlama kırışıklığını daha az fark edilir hale getirecek bir su damlası menteşe ve toz ve su geçirmezlik için IP58 derecesine kadar bir çıkıntı görebileceğimizi öne sürdü. UFS 4.0’a kadar bir sıçrama da olabilir.

Ancak bunların ötesinde, Samsung’un katlanabilir amiral gemisi üzerinde çok az şey değişiyor gibi görünüyor. Galaxy Z Fold 5, 120 Hz yenileme hızına sahip 7,6 inç QXGA+ AMOLED katlanır ekranla gelme yolunda görünüyor. Kapak ekranının 6,2 inç HD+ AMOLED ekran olması bekleniyor. 12 GB RAM ve 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama seçenekleri görmeyi bekliyoruz.

Samsung Galaxy Z Katlama 5 İşleme 2

Spesifikasyon sızıntısı, 25W hızlı şarj desteği ile gemide 4.400mAh pil olduğunu gösteriyor. Telefon, üstte One UI ile Android 13 ile başlayacak. Sürümden bahsedilmiyor, ancak One UI 6 yerine One UI 5.1 olabilir.

Kameralar için, Fold 5’in arkasında 50MP birincil kamera, 12MP ultra geniş ve 12MP telefoto kamerası olabilir. Kapak ekranı 10MP’lik bir selfie kamerası barındırabilir ve iç katlanır ekran, 4MP’lik bir ekran altı kamerayı barındırabilir. Bu kameralardan bazılarının daha yeni sensörler içerme olasılığı vardır.

Samsung Galaxy Z Katlama 4 renk 2

Robert Triggs / Android Otoritesi

Tüm bu özellikler size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni Samsung Galaxy Z Fold 4 ve hatta Galaxy Z Fold 3 ile aynı olmalarıdır. spesifikasyon yıldan yıla değişir. Daha küçük çerçeveler, daha küçük bir menteşe ve daha sağlam malzemeler gibi bazı tasarım kazanımları oldu, ancak katlanabilir, hiçbir şeyi riske atmadan Samsung’dan gördüklerimize çok aşina olmaya devam ediyor.

Galaxy Z Fold 5’in Fold 3 ve 4 ile karşılaştırıldığında ne kadar farklı olduğunu zaman gösterecek. Lansmana yaklaştıkça daha fazlasını öğreneceğiz.


Samsung Galaxy Z Fold 5 teknik özellikleri sızdırıldı ve işte en büyük yükseltme

Teknory