OnePlus, ‘tamamen özelleştirilebilir’ bir mekanik klavye yaptığını duyurdu

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR OnePlus, mekanik bir klavye oluşturmak için Keychron ile birlikte çalışıyor. OnePlus, klavyenin “tamamen özelleştirilebilir” olacağını iddia ediyor. Şirket, daha fazla bilginin 15 Aralık’ta geleceğini söylüyor. En iyi akıllı telefon üreticisi olarak bilinmesine rağmen, OnePlus kulaklıklar, akıllı saatler ve hatta TV’ler dahil olmak üzere diğer ilgi alanlarını keşfetmekten korkmadı. […]

OnePlus, ‘tamamen özelleştirilebilir’ bir mekanik klavye yaptığını duyurdu

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • OnePlus, mekanik bir klavye oluşturmak için Keychron ile birlikte çalışıyor.
  • OnePlus, klavyenin “tamamen özelleştirilebilir” olacağını iddia ediyor.
  • Şirket, daha fazla bilginin 15 Aralık’ta geleceğini söylüyor.

En iyi akıllı telefon üreticisi olarak bilinmesine rağmen, OnePlus kulaklıklar, akıllı saatler ve hatta TV’ler dahil olmak üzere diğer ilgi alanlarını keşfetmekten korkmadı. Ancak şirketin portföyünü genişletmeye yönelik en son girişimi, yeni bir mekanik klavyenin yaratılmasını görecek.

OnePlus, ünlü mekanik klavye üreticisi Keychron ile yeni bir proje için ortaklık kurduğunu duyurdu. Yeni projenin, Keychron teknolojisinden yararlanan “tamamen özelleştirilebilir” bir klavye olacağı bildiriliyor.

OnePlus’a göre, mekanik klavye pazarına girme kararı, topluluğunun istediği şeye dayanıyordu. Üretici, kullanıcıları arasında birkaç tur oylama yaptığını ve şirketin takip etmesi gereken bir sonraki ürünün klavye olması gerektiğine karar verdiklerini iddia ediyor.

OnePlus, mekanik bir klavye yapmayı planladığını duyursa da, daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı. Bu nedenle, klavyesinin gerçekte ne kadar özelleştirilebilir olacağı tam olarak bilinmiyor. OnePlus kasayı, montaj plakasını ve daha fazlasını değiştirmenize izin verecek mi? Yoksa sadece anahtarları ve klavye tuşlarını değiştirme yeteneğine sahip olmakla mı sınırlı kalacak?

Ancak, ek bilgiler için çok uzun süre beklememiz gerekmeyecek gibi görünüyor. Firma, üzerinde belirtiyor İnternet sitesi 15 Aralık’ta daha fazla ayrıntı sunulacak.

OnePlus, bu duyurunun yanı sıra 12 Aralık’ta çıkacak yeni bir bilgisayar monitörünü piyasaya sürdüğünü de açıkladı. Şirket, klavye duyurusuna benzer şekilde monitörün çıkış tarihi dışında pek fazla ayrıntı vermedi.

OnePlus, ‘tamamen özelleştirilebilir’ bir mekanik klavye yaptığını duyurdu

Teknory