Samsung müşterileri: verileriniz ihlal edilmiş olabilir

Samsung kullanıcıları, Temmuz verileri konusunda uyanık olmalıdır.ABD müşteri kişisel verilerinin ihlali, yalnızca az önce duyuruldu teknoloji şirketi tarafından.2 Eylül'de Samsung bildirildiTemmuz ayı sonlarında meydana gelen ve 4 Ağustos'...

Samsung müşterileri: verileriniz ihlal edilmiş olabilir

Samsung kullanıcıları, Temmuz verileri konusunda uyanık olmalıdır.ABD müşteri kişisel verilerinin ihlali, yalnızca az önce duyuruldu teknoloji şirketi tarafından.

2 Eylül'de Samsung bildirildi.Temmuz ayı sonlarında meydana gelen ve 4 Ağustos'ta keşfedilen ve "adlar, iletişim ve demografik bilgiler, doğum tarihleri ​​ve ürün kayıt bilgileri" dahil olmak üzere kişisel bilgilerin ihlaliyle sonuçlanan bir "siber güvenlik" olayının müşterileri.Şirket, ihlalin sistemde saklanan sosyal güvenlik veya kredi kartı numaralarını etkilemediği konusunda müşterilere güvence verdi.

Etkilenen kullanıcıların sayısı henüz açıklanmadı, ancak Samsung, bir bildirim aldıysanız şunları not eder:o zaman verileriniz ihlale karıştı.

Genel olarak, siber güvenlik ve veri koruması açısından oldukça zor bir yıl oldu.

Nisan ayında, para transferi uygulaması CashApp, eski bir çalışanınmilyonlarca kullanıcının kişisel bilgileri.Ağustos ayında, yemek dağıtım uygulaması DoorDash, bilgisayar korsanlarının verileri çaldığını duyurdu.teslimat sürücüleri tarafından kullanılan dahili araçlara ek olarak kişisel adlar, adresler, iletişim bilgileri ve kısmi ödeme kartı numaraları dahil olmak üzere açıklanmayan sayıda kullanıcı.En güvenli telefon mesajlaşma uygulamalarından biri olarak kabul edilen Signal bile bir siber güvenlik tehdidini ele aldı doğrulama uygulaması Twilio'nun ihlali sonrasında.Ve diğer telefon şirketi haberlerinde, T-Mobile nihayet ayrıntıları ortaya koyduAğustos 2021'deki bir kullanıcı verisi ihlaliyle ilgili toplu dava anlaşması - etkilenen müşteriler çok büyük bir 5 ABD doları aldı.

Samsung böyle bir ihlalle ilk kez karşılaşmıyor, hatta 2022'nin ilki bile değil. Mart ayında, Teknoloji şirketi, bilgisayar korsanlarının Galaxy akıllı telefonları etkileyen şirket içi verileri açığa çıkardığını duyurdu. "Şu anda, işimize veya müşterilerimize herhangi bir etki beklemiyoruz.Bu tür olayları daha fazla önlemek için önlemler aldık ve müşterilerimize kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

Samsung, en son güvenlik olayının özel bir siber güvenlik firması ve kolluk kuvvetleri tarafından araştırıldığını söylüyor.

Samsung, ihlalden etkilenenler için kimlik avı düzenlerine karşı dikkatli olmanızı, kredi profillerinizi yakından izlemenizi (ve hatta ücretsiz çevrimiçi kredi raporları için bazı önerilerde bulunmanızı) önerir ve güvenlik bildirimi SSS ve şirketin gizlilik politikası.